U bent hier

Home

25-08-2018 Arlon ~ Domaine Privé

Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert

Op zaterdag 25 augustus ’18 zijn we met de Werkgroep Bladmineerders voor de 5de keer afgezakt naar Arlon. Het privé-domein waar we inventariseren, heeft al voor heel wat verrassingen gezorgd. Volgens de weersvoorspellingen zou het niet al te warm worden en konden er geregeld buien vallen.  Toch waren er momenten dat we in T-shirt konden rondlopen en regen kregen we ook niet… De temperatuur in de zon was goed, in de schaduw voelde je het wel dat het niet te warm was…
We maakten een wandeling doorheen verschillende biotopen en tekenden de volgende soorten op.
 
 
Bladmijnen
- Bucculatricidae (ooglapmotten):
1x Bucculatrix bechsteinella (meidoornooglapmot) op Crataegus sp. (meidoorn sp.)
6x Bucculatrix demaryella (berkenooglapmot) op Betula pendula (ruwe berk)
327x Bucculatrix frangutella (vuilboomooglapmot) op Rhamnus frangula (sporkehout)
3x Bucculatrix ulmella (eikenooglapmot) op Quercus robur (zomereik)
 
- Gelechiidae (palpmotten):
25x Monochroa conspersella (witvlekboegsprietmot) op Lysimachia vulgaris (grote wederik)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
4x Caloptilia elongella (bruine elzensteltmot) op Alnus incana (witte els)
22x Calybites phasianipennella (viervleksteltmot) op Lysimachia vulgaris (grote wederik)
1x Parornix anglicella (meidoornzebramot) op Crataegus sp. (meidoorn sp.)
15x Parornix betulae (berkenzebramot) op Betula pubescens (zachte berk)
36x Phyllocnistis saligna (wilgenslakkenspoormot) op Salix alba (schietwilg)
46x Phyllocnistis unipunctella (eenstipslakkenspoormot) op Populus balsamifera (balsempopulier)
1x Phyllonorycter cavella (grote berkenvouwmot) op Betula pubescens (zachte berk)
1x Phyllonorycter esperella (haagbeukblaasmijnmot) op Carpinus betulus (haagbeuk)
8x Phyllonorycter lautella (prachteikenvouwmot) op Quercus robur (zomereik)
50x Phyllonorycter maestingella (beukenvouwmot) op Fagus sylvatica (beuk)
4x Phyllonorycter sagitella (rode espenvouwmot) op Populus tremula (ratelpopulier)
12x Phyllonorycter sorbi (lijsterbesvouwmot) op Sorbus aucuparia (gewone lijsterbes)
10x Phyllonorycter strigulatella (fraaie elzenvouwmot) op Alnus incana (witte els)
1x Phyllonorycter tenerella (haagbeukvouwmot) op Carpinus betulus (haagbeuk)
2x Phyllonorycter ulmifoliella (berkenvouwmot) op Betula pubescens (zachte berk)
 
- Heliozelidae (zilvervlekmotten):
9x Heliozela hammoniella (berkenzilvervlekmot) op Betula pubescens (zachte berk)
1x Heliozela resplendella (elzenzilvervlekmot) op Alnus glutinosa (zwarte els) en 7x op Alnus incana (witte els)
 
- Incurvariidae (witvlekmotten):
1x Phylloporia bistrigella (bandwitvlekmot) op Betula pendula (ruwe berk) en 5x op Betula pubescens (zachte berk)
 
- Lyonetiidae (sneeuwmotten):
1x Leucoptera malifoliella (appelsneeuwmot) op Sorbus aucuparia (gewone lijsterbes)
1x Lyonetia clerkella (hangmatmot) op Betula pendula (ruwe berk)
20x Lyonetia prunifoliella (sleedoornhangmatmot) op Prunus spinosa (sleedoorn)
 
- Nepticulidae (dwergmineermotten):
1x Ectoedemia minimella (gerekte berkenmineermot) op Betula pubescens (zachte berk)
6x Ectoedemia septembrella (hertshooimineermot) op Hypericum sp. (hertshooi sp.)
3x Stigmella assimilella (ratelpopuliermineermot) op Populus tremula (ratelpopulier)
83x Stigmella betulicola (sociale berkenmineermot) op Betula pubescens (zachte berk)
2x Stigmella confusella (donkere berkenmineermot) op Betula pubescens (zachte berk)
2x Stigmella continuella (groene berkenmineermot ) op Betula pendula (ruwe berk)
11x Stigmella lapponica (vroege berkenmineermot) op Betula pubescens (zachte berk)
1x Stigmella luteella (late berkenmineermot) op Betula pubescens (zachte berk)
21x Stigmella magdalenae (grijze lijsterbesmineermot) op Sorbus aucuparia (gewone lijsterbes)
46x Stigmella nylandriella (gewone lijsterbesmineermot) op Sorbus aucuparia (gewone lijsterbes)
1x Stigmella oxyacanthella (boogjesmineermot) op Crataegus sp. (meidoorn sp.)
1x Stigmella perpygmaeella (meidoornhoekmineermot) op Crataegus sp. (meidoorn sp.)
6x Stigmella sakhalinella (bladrandberkenmineermot) op Betula pendula (ruwe berk)
5x Stigmella salicis (gewone wilgenmineermot) op breedbladige Salix sp. (breedbladige wilg)
1x Stigmella tityrella (zigzagbeukenmineermot) op Fagus sylvatica (beuk)
 
- Tischeriidae (vlekmineermotten):
160x Tischeria ekebladella (gewone eikenvlekmot) op Quercus robur (zomereik)
1x Tischeria dodonaea (bruine eikenvlekmot) op Quercus robur (zomereik)
 
Kokers (Coleophoridae – kokermotten)
4x Coleophora alnifoliae (elzenkokermot) op Betula pubescens (zachte berk)
3x Coleophora argentula (duizendbladkokermot) op Achillea millefolium (duizendblad)
43x Coleophora bornicensis (bruine wormkruidkokermot) op Tanacetum vulgare (boerenwormkruid)
8x Coleophora tamesis (zompruskokermot) op Juncus articulatus (zomprus)
1x Coleophora trifolii (lichte metaalkokermot) op Melilotus albus (witte honingklaver)
 
Zakken (Psychidae – zakdragers)
1x Taleporia tubulosa (sigaarzakdrager)
4x Sterrhopterix fusca (grijze heidezakdrager)
 
Rupsen
- Erebidae (spinneruilen):
1x Euproctis similis (donsvlinders)
 
- Lasiocampidae (spinners):
1x Lasiocampa quercus (hageheld) op Salix sp. (wilg sp.)
 
- Papilionidae (grote pages):
5x Papilio machaon (koninginnenpage)
 
Nachtvlinders
- Erebidae (spinneruilen):
1x Schrankia costaestrigalis (gepijlde micro-uil)
 
- Crambidae (grasmotten):
2x Agriphila inquinatella (moerasgrasmot)
2x Agriphila latistria (witlijngrasmot)
2x Agriphila straminella (blauwooggrasmot)
11x Agriphila tristella (variabele grasmot)
1x Cynaeda dentalis (gevlamde grasmot)
2x Elophila nymphaeata (waterleliemot)
1x Nomophila noctuella (luipaardlichtmot)
1x Parapoynx stratiotata (krabbenscheermot)
14x Pyrausta despicata (weegbreemot)
 
- Gelechiidae (palpmotten):
1x Aroga velocella (zuringpalpmot)
 
- Geometridae (spanners):
1x Eulithis testata (oranje agaatspanner)
1x Ematurga atomaria (gewone heispanner)
4x Lythria cruentaria (zuringspanner)
1x Minoa murinata (bruin spannertje)
4x Timandra comae (lieveling)
 
- Noctuidae (uilen):
1x Macdunnoughia confusa (getekende gamma-uil)
1x Xanthia icteritia (gewone gouduil)
1x Xestia c-nigrum (zwarte-c-uil)
 
- Tortricidae (bladrollers):
1x Celypha lacunana (brandnetelbladroller)
1x Grapholita compositella (sergeant-majoortje)
 
- Ypsolophidae (spitskopmotten):
1x Ypsolopha ustella (variabele spitskopmot)
 
Dagvlinders
- Lycaenidae (blauwtjes):
2x Cupido argiades (staartblauwtje)
1x Cupido minimus (dwergblauwtje)
2x Lycaena phlaeas (kleine vuurvlinder)
2x Polyommatus icarus (icarusblauwtje)
 
- Nymphalidae (aurelia's):
3x Coenonympha pamphilus (hooibeestje)
1x Pararge aegeria (bont zandoogje)
1x Pyronia tithonus (oranje zandoogje)
1x Vanessa atalanta (atalanta)
 
- Papilionidae (grote pages):
1x Papilio machaon (koninginnepage)
 
- Pieridae (witjes):
1x Leptidea sp. (boswitje sp.)
 
De nachtvangst werd gestart om 21u00 bij een temperatuur van slechts 9 °C. Het was onbewolkt, volle maan en windstil. Er werden in totaal 13 lichtbakken uitgezet en een reeks bomen werden ingesmeerd.
 
Op licht
- Geometridae (spanners):
2x Colostygia pectinataria (kleine groenbandspanner)
1x Comibaena bajularia (gevlekte zomervlinder)
1x Cyclophora albipunctata (berkenoogspanner)
1x Cyclophora linearia (gele oogspanner)
5x Eulithis testata (oranje agaatspanner)
1x Orthonama vittata (moeraswalstrospanner)
 
- Lasiocampidae (spinners):
5x Trichiura crataegi (grijsbandspinner)
 
- Hepialidae (wortelboorders):
3x Triodia sylvina (oranje wortelboorder)
 
- Noctuidae (uilen):
1x Agrotis ipsilon (grote worteluil)
2x Amphipyra pyramidea (piramidevlinder)
4x Noctua pronuba (huismoeder)
3x Xestia baja (bruine zwartstipuil)
2x Xestia c-nigrum (zwarte-c-uil)
2x Xestia xanthographa (vierkantvlekuil)
 
- Tortricidae (bladrollers):
1x Acleris laterana (variabele driehoekbladroller)
1x Clepsis spectrana (koolbladroller)
 
Op smeer
- Erebidae (spinneruilen):
2x Catocala sponsa (karmozijnrood weeskind)
 
- Geometridae (spanners):
1x Ectropis crepuscularia (gewone spikkelspanner)
 
- Noctuidae (uilen):
1x Agrotis ipsilon (grote worteluil)
4x Amphipyra pyramidea (piramidevlinder)
1x Mesapamea secalella (weidehalmuiltje) / secalis (halmrupsvlinder) spec.
5x Noctua pronuba (huismoeder)
1x Xestia baja (bruine zwartstipuil)
 
De nachtvangst werd beëindigd om 06u15 bij een temperatuur van tussen de 1,5 °C en 4 °C, afhankelijk van waar de lichtvallen stonden. Het was onbewolkt en er stond een beetje mist. 

Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert
Bucculatrix demaryella - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert
Bucculatrix frangutella - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert
Calybites phasianipennella - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert
Calybites phasianipennella - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert
Coleophora bornicensis - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert
Coleophora bornicensis - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert
Coleophora tamesis op Juncus articulatus - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert
Coleophora tamesis op Juncus articulatus - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert
Coleophora tamesis op Juncus articulatus - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert
Ectoedemia minimella - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert
Monochroa conspersella - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert
Phyllocnistis unipunctella op Populus balsamifera - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert
Phyllocnistis unipunctella op Populus balsamifera - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert
Stigmella assimilella - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert
Stigmella betulicola - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert
Stigmella betulicola - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert
Stigmella confusella - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert
Stigmella lapponica - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert
Stigmella luteella - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert
Stigmella magdalenae - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert
Stigmella magdalenae - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert
Catocala sponsa - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert
Trichiura crataegi - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert
Epione repandaria - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert
Acleris laterana - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 25-08-2018 ©Steve Wullaert