U bent hier

Home

03-06-2018 Arlon ~ Domaine privé

Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert

Op zondag 3 juni ’18 is de Werkgroep Bladmineerders reeds voor de 4de keer naar Arlon afgezakt. Het privé domein waar we steeds mogen vangen, is zeer uitgestrekt en gevarieerd. We vonden tijdens 3 excursies reeds 743 verschillende soorten Lepidoptera is dit gebied. Ook deze excursie was weerom de moeite! De weergoden waren ons zeer gunstig: het was warm en zonnig! We maakten een wandeling doorheen de verschillende biotopen.
 
Bladmijnen
- Eriocraniidae (purpermotten):
8 mijnen van Paracrania chrysolepidella (slanke purpermot) op Carpinus betulus (haagbeuk)
 
- Gracillariidae (vouwmotten):
1 mijn van Phyllonorycter sorbi (lijsterbesvouwmot) op Sorbus aucuparia (wilde lijsterbes)
 
- Nepticulidae (mineermotten):
1 mijn van Stigmella hemargyrella (zilverbandbeukenmineermot) op Fagus sylvatica (beuk)
16 mijnen van Stigmella sorbi (lijsterbesblaasmijnmot) op Sorbus aucuparia (wilde lijsterbes)
 
Zakken
- Psychidae (zakdragers):
1x Pachythelia villosella (grote reuzenzakdrager)
3x Psyche casta (gewone zakdrager)
7x Sterrhopterix fusca (grijze heidezakdrager)
 
Rupsen
- Erebidae (spinneruilen):
1 rups van Eilema complana (streepkokerbeertje)
1 rups van Orgyia antiqua (witvlakvlinder)
 
- Hesperiidae (dikkopjes):
1 rups van Thymelicus lineola (zwartsprietdikkopje)
 
- Lasiocampidae (spinners):
1 rups van Malacosoma neustria (ringelrups)
 
- Noctuidae (uilen):
1 rups van Anarta myrtilli (roodbont heide-uiltje) op Calluna vulgaris (struikhei)
 
- Nolidae (visstaartjes):
1 rups van Nola confusalis (vroeg visstaartje)
 
- Notodontidae (tandvlinders):
2 rupsen van een soort Furcula op breedbladige Salix spec.
 
Uitsluipgaten
- Sesiidae (wespvlinders):
1 uitsluipgat van Eusphecia melanocephala (zwartkophoornaarvlinder) op Populus tremula (ratelpopulier)
2 uitsluipgaten van Synanthedon scoliaeformis (grote berkenwespvlinder) op een heel oude Betula pendula (ruwe berk)
 
Op feromonen:
- Sesiidae (wespvlinders)
3x Chamaesphecia empiformis (schijn-wolfsmelkwespvlinder) op fer. ICH.
5x Synanthedon spheciformis (elzenwespvlinder) op fer. TIP.
 
- Tineidae (echte motten)
23x Nemapogon wolffiella (donker kroeskopje) op fer. VES.
 
Nachtvlinders:
- Adelidae (langsprietmotten)
5x Nemophora degeerella (geelbandlangsprietmot)
 
- Argyresthiidae (pedaalmotten)
1x Argyresthia pygmaeella (vale pedaalmot)
 
- Coleophoridae (kokermotten)
2x Coleophora spec.
 
- Crambidae (grasmotten)
2x Anania lancealis (lichte coronamot)
1x Anania verbascalis (salielichtmot)
19x Crambus lathoniellus (vroege grasmot)
2x Crambus pascuella (zilverstreepgrasmot)
6x Crambus pratella (streepjesgrasmot)
7x Chrysoteuchia culmella (gewone grasmot)
 
- Elachistidae (grasmineermotten)
1x Elachista argentella (witte grasmineermot)
 
- Erebidae (spinneruilen)
14x Euclidia glyphica (bruine daguil)
5x Euclidia mi (mi-vlinder)
1x Hypena crassalis (bosbessnuituil)
1x Parasemia plantaginis (weegbreebeer)
2x Rivula sericealis (stro-uiltje)
1x Spilosoma lubricipeda (witte tijger) – dood exemplaar
1x Tyria jacobaeae (sint-jacobsvlinder)
 
- Gelechiidae (palpmotten)
1x Acompsia cinerella (fluweelpalpmot)
1x Bryotropha spec.
1x Neofaculta ericetella (heidepalpmot)
 
- Geometridae (spanners)
1x Angerona prunaria (oranje iepentakvlinder)
1x Cabera pusaria (witte grijsbandspanner)
3x Camptogramma bilineata (gestreepte goudspanner) 
1x Cepphis advenaria (kleine herculesspanner)
2x Chiasmia clathrata (klaverspanner)
1x Cyclophora albipunctata (berkenoogspanner)
25x Ematurga atomaria (gewone heispanner)
2x Lomaspilis marginata (gerande spanner)
5x Lythria cruentaria (zurinspanner)
4x Macaria brunneata (bosbesbruintje)
1x Macaria notata (klaverblaadje)
1x Minoa murinata (bruin spannertje)
7x Perconia strigillaria (gestreepte bremspanner)
3x Petrophora chlorosata (varenspanner)
2x Rhodostrophia vibicaria (paarsbandspanner)
1x Scopula immorata (donkere prachtstipspanner)
4x Siona lineata (vals witje)
1x Xanthorhoe montanata (geoogde bandspanner)
 
- Lasiocampidae (spinners)
1x Dendrolimus pini (dennenspinner)
 
- Noctuidae (uilen)
2x Autographa gamma (gamma-uil)
3x Deltote deceptoria (bonte marmeruil)
1x Deltote pygarga (donkere marmeruil)
3x Deltote uncula (zilverhaak)
 
- Micropterigidae (oermotten)
1x Micropterix aruncella (vroege oermot)
 
- Oecophoridae (sikkelmotten)
7x Pleurota bicostella (gemsmot)
 
- Sesiidae (wespvlinders)
1x Chamaesphecia empiformis (schijnwolfsmelkwespvlinder) – (gesleept)
 
- Scytrididae (dikkopmotten)
1x Scythris spec.

  • 1x ♀ Scythris potentillella (tijmdikkopmot) - PRE.SW.2071.18.F.AR.105

 
- Tortricidae (bladrollers)
3x Celypha lacunana (brandnetelbladroller)
1x Celypha rufana (smallijnbladroller)
1x Celypha rurestrana (grauwe lijnbladroller)
2x Cnephasia spec.
1x Dichrorampha agilana (kleine wortelmot)
3x Dichrorampha spec.
1x Endothenia spec.
2x Epinotia tedella (sparrenoogbladroller)
1x Lathronympha strigana (herthooibladroller)
2x Olethreutes arcuella (geisha)
1x Orthotaenia undulana (woudbladroller)
1x Phiaris bipunctana (tweepuntige lijnbladroller)
1x Spilonota ocellana (rode knopbladroller)
 
Dagvlinders:
- Hesperiidae (dikkopjes)
3x Carterocephalus palaemon (bont dikkopje)
11x Ochlodes sylvanus (groot dikkopje)
14x Thymelicus sylvestris (geelsprietdikkopje)
 
- Lycaenidae (blauwtjes)
2x Aricia agestis (bruin blauwtje)
3x Callophrys rubi (groentje)
25x Plebejus argus (heideblauwtje)
7x Polyommatus icarus (icarusblauwtje)
 
- Nymphalidae (aurelia’s)
2x Aglais urticae (kleine vos)
1x Araschnia levana (landkaartje)
1x Brenthis ino (purperstreepparelmoervlinder)
1x Coenonympha arcania (tweekleurig hooibeestje)
4x Coenonympha pamphilus (hooibeestje)
2x Maniola jurtina (bruin zandoogje)
34x Melitaea cinxia (veldparelmoervlinder)
3x Melitaea diamina (woudparelmoervlinder)
 
- Pieridae (witjes)
12x Aporia crataegi (groot gearderd witje)
3x Gonepteryx rhamni (citroenvlinder)
2x Leptidea spec.
1x Vanessa cardui (distelvlinder)
 
De nachtvangst werd op verschillende plaatsen uitgevoerd in het gebied. We verdeelden ons in groepjes van 2 personen en konden daardoor op 5 verschillende plaatsen lichtbakken zetten. Zo stonden er in totaal maar liefst 19 bakken. De weersomstandigheden waren zeer goed: we gingen van start om 21u50 bij een temperatuur van 17 °C. Het was onbewolkt en windstil.
 
Gezamelijke soortenlijst:
 
- Adelidae (langsprietmotten):
1x Nematopogon metaxella (brede langsprietmot)
1x Nematopogon robertella (naaldboslangsprietmot)
2x Nemophora degeerella (geelbandlangsprietmot)
 
- Argyresthidae (pedaalmotten):
3x Argyresthia pruniella (kersenpedaalmot)
22x Argyresthia spinosella (bloesempedaalmot)
 
- Blastobasidae (spaandermotten):
1x Hypatopa binotella (vijfvlekspaandermot)
 
- Coleophoridae (kokermotten):
175x Coleophora spec.

  • 2x ♂ Coleophora albidella (witte wilgenkokermot) - PRE.SW.2079.18.M.AR.113 / PRE.SW.2090.18.M.AR.124
  • 4x ♀ Coleophora alticolella (gewone ruskokermot) - PRE.SW.2076.18.F.AR.110 / PRE.SW.2080.18.F.AR.114 / PRE.SW.2082.18.F.AR.116 / PRE.SW.2094.18.F.AR.128
  • 1x ♂ Coleophora betulella (witte berkenkokermot) - PRE.SW.2089.18.M.AR.123
  • 1x ♂ Coleophora binderella (gefrommelde kokermot) - PRE.SW.2075.18.M.AR.109
  • 1x ♂ Coleophora deauratella (grijze metaalkokermot) - PRE.SW.2077.18.M.AR.111
  • 1x ♂ Coleophora glaucicolella (bleke ruskokermot) - PRE.SW.2087.18.M.AR.121
  • 1x ♀ Coleophora laricella (larikskokermot) - PRE.SW.2086.18.F.AR.120
  • 1x ♂ & 2x ♀ Coleophora lusciniaepennella (slanke wilgenkokermot) - PRE.SW.2078.18.M.AR.112 / PRE.SW.2091.18.F.AR.125 / PRE.SW.2092.18.F.AR.126
  • 1x ♀ Coleophora milvipennis (spatelvormige berkkokermot) - PRE.SW.2093.18.F.AR.127
  • 1x ♂ Coleophora pennella (haartjeskokermot) - PRE.SW.2073.18.M.AR.107
  • 1x ♂ Coleophora pyrrhulipennella (gestreepte heidekokermot) - PRE.SW.2074.18.M.AR.108
  • 1x ♂ Coleophora saturatella (driekleurige bremkokermot) - PRE.SW.2072.18.M.AR.106
  • 1x ♀ & 1x ♂ Coleophora trochilella (gestreepte bijvoetkokermot) - PRE.SW.2081.18.F.AR.115 / PRE.SW.2088.18.M.AR.122

 
- Cossidae (houtboorders):
4x Zeuzera pyrina (gestippelde houtvlinder)
 
- Crambidae (grasmotten):
1x Acentria ephemerella (duikermot)
3x Agrotera nemoralis (haagbeukmot)
2x Anania hortulata (bonte brandnetelmot)
18x Anania lancealis (lichte coronamot)
2x Anania verbascalis (salielichtmot)
1x Cataclysta lemnata (kroosvlindertje)
1x Chilo phragmitella (rietmot)
29x Chrysoteuchia culmella (gewone grasmot)
37x Crambus lathoniellus (vroege grasmot)
1x Crambus pascuella (zilverstreepgrasmot)
19x Crambus pratella (streepjesgrasmot)
1x Diasemia reticularis (zwerfstreepmot)
9x Donacaula mucronella (zeggesnuitmot)
1x Elophila nymphaeata (waterleliemot)
1x Eudonia delunella (zwartvlekgranietmot)
1x Eudonia lacustrata (lichte granietmot)
1x Eudonia pallida (moerasgranietmot)
1x Evergestis forficalis (lijnvalkmot)
1x Nascia cilialis (moerasduiveltje)
1x Parapoynx stratiotata (krabbenscheermot)
1x Scoparia ambigualis (vroege granietmot)
1x Scoparia pyralella (oranje granietmot)
1x Thisanotia chrysonuchella (duingrasmot)
 
- Drepanidae (eenstaartjes):
15x Drepana curvatula (bruine eenstaart)
10x Drepana falcataria (berkeneenstaart)
14x Habrosyne pyritoides (vuursteenvlinder)
4x Tethea or (orvlinder)
32x Tetheella fluctuosa (berken-orvlinder)
7x Thyatira batis (braamvlinder)
 
- Elachistidae (grasmineermotten):
1x Agonopterix ocellana (roodvlekkaartmot)
9x Elachista argentella (witte grasmineermot)
1x Elachista atricomella (grote grasmineermot)
1x Elachista quadripunctella (viervlekmineermot)
1x Elachista subocellea (geelbandgrasmineermot)
6x Ethmia dodecea (tienvlekzwartwitmot)
1x Luquetia lobella (tienvlekmot)
 
- Erebidae (spinneruilen):
1x Arctornis l-nigrum (zwarte-l-vlinder)
29x Atolmis rubricollis (zwart beertje)
13x Calliteara pudibunda (meriansborstel)
9x Cybosia mesomella (vierstipbeertje)
10x Diacrisia sannio (roodbandbeer)
1x Eilema lurideola (plat beertje)
54x Eilema sororcula (geel beertje)
1x Euproctis similis (donsvlinder)
9x Herminia grisealis (boogsnuituil)
4x Herminia tarsicrinalis (schaduwsnuituil)
3x Herminia tarsipennalis (lijnsnuituil)
34x Hypena crassalis (bosbessnuituil)
13x Hypena proboscidalis (bruine snuituil)
10x Laspeyria flexula (bruine sikkeluil)
7x Miltochrista miniata (rozenblaadje)
8x Pechipogo strigilata (baardsnuituil)
28x Rivula sericealis (stro-uiltje)
1x Schrankia costaestrigalis (gepijlde micro-uil)
1x Schrankia taenialis (gelijnde micro-uil)
29x Spilosoma lubricipeda (witte tijger)
22x Spilosoma lutea (gele tijger)
4x Tyria jacobaeae (sint-jacobsvlinder)
 
- Gelechiidae (palpmotten):
1x Acompsia cinerella (fluweelpalpmot)
8x Anarsia spartiella (bremscheutboorder)
5x Carpatolechia proximella (smalpalpmot)
2x Dichomeris ustalella (roestkleurige palpmot)
5x Eulamprotes unicolorella (purpertandboegsprietmot)
29x Exoteleia dodecella (dennenlotmot)
3x Gelechia muscosella (donkere haakpalpmot)
1x Metzneria spec.

  • 1x ♂ Metzneria lappella (klispalpmot) - PRE.SW.2085.18.M.AR.119

2x Monochroa suffusella (tweevleksboegsprietmot)
1x Monochroa tenebrella (olijfkleurige boegsprietmot)
36x Neofaculta ericetella (heidepalpmot)

  • 1x ♀ Neofaculta ericetella (heidepalpmot) - PRE.SW.2084.18.F.AR.118

1x Prolita solutella (zesvlekpalpmot)
1x Pseudotelphusa scalella (pronkpalpmot)
4x Teleiodes luculella (maanpalpmot)
1x Teleiodes vulgella (gammapalpmot)
115x Teleiopsis diffinis (fraaie korrelpalpmot)

  • 1x ♀ Teleiopsis diffinis (fraaie korrelpalpmot) - PRE.SW.2083.18.F.AR.117

 
- Geometridae (spanners):
9x Abraxas sylvata (porseleinvlinder)
10x Aethalura punctulata (berkenspikkelspanner)
6x Alcis repandata (variabele spikkelspanner)
15x Angerona prunaria (oranje iepentakvlinder)
2x Anticollix sparsata (wederikdwergspanner)
1x Asthena albulata (wit spannertje)
41x Biston betularia (peper-en-zoutvlinder)
16x Bupalus piniaria (dennenspanner)
10x Cabera exanthemata (bruine grijsbandspanner)
11x Cabera pusaria (witte grijsbandspanner)
27x Campaea margaritaria (appeltak)
1x Catarhoe cuculata (bonte walstrospanner)
4x Cepphis advenaria (kleine herculesspanner)
2x Chiasmia clathrata (klaverspanner)
77x Colostygia pectinataria (kleine groenbandspanner)
69x Comibaena bajularia (gevlekte zomervlinder)
2x Cosmorhoe ocellata (blauwbandspanner)
15x Cyclophora albipunctata (berkenoogspanner)
5x Cyclophora linearia (gele oogspanner)
2x Cyclophora punctaria (gestippelde oogspanner)
8x Dysstroma truncata (schimmelspanner)
1x Ecliptopera capitata (springzaadspanner)
1x Ecliptopera silaceata (marmerspanner)
7x Ectropis crepuscularia (gewone spikkelspanner)
97x Electrophaes corylata (kleine wortelhoutspanner)
1x Epirrhoe alternata (gewone bandspanner)
4x Euchoeca nebulata (leverkleurige spanner)
1x Eulithis populata (gewone agaatspanner)
3x Eulithis testata (oranje agaatspanner)
1x Euphyia biangulata (dubbelhoekbandspanner)
3x Euphyia unangulata (scherphoekbandspanner)
4x Eupithecia abietaria (spardwergspanner)
4x Eupithecia exiguata (loofboomdwergspanner)
1x Eupithecia haworthiata (bosrankdwergspanner)
1x Eupithecia intricata (streepjesdwergspanner)
2x Eupithecia nanata (smalvleugeldwergspanner)
1x Eupithecia pulchellata (vingerhoedskruiddwergspanner)
11x Eupithecia subfuscata (grijze dwergspanner)
2x Eupithecia tripunctaria (schermbloemdwergspanner)
1x Eupithecia valerianata (valeriaandwergspanner)
1x Eupithecia virgaureata (guldenroededwergspanner)
23x Hemithea aestivaria (kleine zomervlinder)
6x Hydrelia flammeolaria (geel spannertje)
2x Hydrelia sylvata (elzenspannertje)
1x Hydria undulata (gegolfde spanner)
1x Hydriomena impluviata (groenbandspanner)
17x Hylaea fasciaria (rode dennenspanner)
72x Hypomecis punctinalis (ringspikkelspanner)
41x Hypomecis roboraria (grote spikkelspanner)
6x Idaea aversata (grijze stipspanner)
2x Idaea subsericeata (satijnstipspanner)
23x Jodis lactearia (melkwitte zomervlinder)
61x Lomaspilis marginata (gerande spanner)
8x Lomographa bimaculata (tweevlekspanner)
38x Lomographa temerata (witte schaduwspanner)
11x Macaria alternata (donker klaverblaadje)
2x Macaria brunneata (bosbesbruintje)
23x Macaria liturata (gerimpelde spanner)
27x Macaria notata (klaverblaadje)
1x Macaria signaria (lariksspanner)
1x Mesoleuca albicillata (brummelspanner)
4x Odontopera bidentata (getande spanner)
2x Opisthograptis luteolata (hagedoornvlinder)
4x Orthonama vittata (moeraswalstrospanner)
3x Pachycnemia hippocastanaria (grijze heispanner)
50x Parectropis similaria (witvlekspikkelspanner)
1x Pasiphila chloerata (sleedoorndwergspanner)
1x Pasiphila rectangulata (groene dwergspanner)
10x Perconia strigillaria (gestreepte bremspanner)
4x Peribatodes rhomboidaria (taxusspikkelspanner)
2x Perizoma affinitata (koekoeksbloemspanner)
1x Perizoma albulata (ratelaarspanner)
15x Petrophora chlorosata (varenspanner)
8x Plagodis dolabraria (lindeknotsvlinder)
15x Pseudoterpna pruinata (grijsgroene zomervlinder)
21x Pterapherapteryx sexalata (kleine blokspanner)
7x Scopula floslactata (roomkleurige stipspanner)
2x Scopula immorata (donkere prachtstipspanner)
4x Siona lineata (vals witje)
4x Stegania cararia (zoomvlekspanner)
17x Thera obeliscata (naaldboomspanner)
2x Thera vetustata (witte sparspanner)
1x Timandra comae (lieveling)
1x Xanthorhoe ferrugata (vierbandspanner)
13x Xanthorhoe montanata (geoogde bandspanner)
 
- Glyphipterigidae (parelmotten):
1x Glyphipterix thrasonella (grote parelmot)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
1x Aspilapteryx tringipennella (weegbreesteltmot)
5x Caloptilia alchimiella (goudvleksteltmot)
3x Calybites phasianipennella (viervleksteltmot)
 
- Hepialidae (wortelboorders):
1x Hepialus humuli (hopwortelboorder)
6x Pharmacis lupulina (slawortelboorder)
11x Phymatopus hecta (heidewortelboorder)
 
- Lasiocampidae (spinners):
27x Dendrolimus pini (dennenspinner)
14x Macrothylacia rubi (veelvraat)
 
- Limacodidae (slakrupsen):
37x Apoda limacodes (slakrups)
 
- Momphidae (wilgenroosjesmotten):
1x Mompha raschkiella (tweekleurige wilgenroosjesmot)
 
- Noctuidae (uilen):
5x Abrostola tripartita (brandnetelkapje)
2x Abrostola triplasia (donker brandnetelkapje)
5x Acronicta aceris (bont schaapje)
11x Acronicta alni (elzenuil)
6x Acronicta leporina (schaapje)
6x Acronicta menyanthidis (veenheide-uil)
1x Acronicta rumicis (zuringuil)
5x Actinotia polyodon (gevlamde uil)
33x Agrotis exclamationis (gewone worteluil)
1x Anaplectoides prasina (bruine groenuil)
1x Anarta myrtilli (roodbont heide-uiltje)
2x Anarta trifolii (spurrie-uil)
1x Apamea anceps (veldgrasuil)
31x Apamea crenata (variabele grasuil)
1x Apamea epomidion (zwartrandgrasuil)
3x Apamea monoglypha (graswortelvlinder)
12x Apamea remissa (grauwe grasuil)
5x Apamea sordens (kweekgrasuil)
7x Apamea unanimis (rietgrasuil)
5x Autographa gamma (gamma-uil)
14x Autographa pulchrina (donkere jota-uil)
8x Axylia putris (houtspaander)
2x Caradrina morpheus (morpheusstofuil)
20x Charanyca ferruginea (randvlekuil)
28x Charanyca trigrammica (drielijnuil)
5x Colocasia coryli (hazelaaruil)
3x Craniophora ligustri (schedeldrager)
8x Deltote bankiana (zilverstreep)
24x Deltote deceptoria (bonte marmeruil)
28x Deltote pygarga (donkere marmeruil)
2x Deltote uncula (zilverhaak)
14x Diachrysia chrysitis (koperuil)
4x Diarsia brunnea (bruine breedvleugeluil)
18x Diarsia mendica (variabele breedvleugeluil)
3x Diarsia rubi (gewone breedvleugeluil)
5x Dypterygia scabriuscula (vogelwiekje)
7x Elaphria venustula (gemarmerd heide-uiltje)
12x Euplexia lucipara (levervlek)
4x Hada plebeja (schaaruil)
6x Hoplodrina ambigua (zuidelijke stofuil)
3x Hoplodrina octogenaria (gewone stofuil)
14x Hyppa rectilinea (zwartstreepuil)
19x Lacanobia contigua (geoogde w-uil)
4x Lacanobia oleracea (groente-uil)
1x Lacanobia splendens (moeras-w-uil)
1x Lacanobia suasa (variabele w-uil)
2x Lacanobia thalassina (w-uil)
7x Lacanobia w-latinum (brede-w-uil)
11x Leucania comma (komma-uil)
1x Leucania obsoleta (gestreepte rietuil)
11x Lycophotia molothina (grijze heideuil)
27x Lycophotia porphyrea (granietuil)
1x Melanchra persicariae (perzikkruiduil)
28x Moma alpium (gevlekte groenuil)
5x Mythimna albipuncta (witstipgrasuil)
5x Mythimna impura (stompvleugelgrasuil)
5x Mythimna pallens (bleke grasuil)
2x Mythimna pudorina (grijze grasuil)
36x Noctua pronuba (huismoeder)
11x Ochropleura plecta (haarbos)
12x Oligia fasciuncula (oranjegeel halmuiltje)
5x Oligia latruncula (donker halmuiltje)
2x Oligia strigilis (gelobd halmuiltje)
5x Pachetra sagittigera (gevlekte pijluil)
9x Panthea coenobita (schijn-nonvlinder)
1x Phlogophora meticulosa (agaatvlinder)
6x Plusia festucae (goudvenstertje)
5x Polia bombycina (bruine heide-uil)
9x Polia nebulosa (marmeruil)
2x Sideridis turbida (tandjesuil )
5x Subacronicta megacephala (schilddrager)
4x Trachea atriplicis (meldevlinder)
32x Xestia c-nigrum (zwarte-c-uil)
1x Xestia ditrapezium (trapeziumuil)
1x Xestia triangulum (driehoekuil)
 
- Nolidae (visstaartjes):
3x Bena bicolorana (grote groenuil)
14x Meganola strigula (donker visstaartje)
35x Pseudoips prasinana (zilveren groenuil)
 
- Notodontidae (tandvlinders):
1x Cerura erminea (witte hermelijnvlinder)
22x Drymonia dodonaea (gestreepte tandvlinder)
39x Drymonia obliterata (beukentandvlinder)
7x Gluphisia crenata (populierentandvlinder)
1x Harpyia milhauseri (draak)
11x Leucodonta bicoloria (tweekleurige tandvlinder)
3x Notodonta dromedarius (dromedaris)
2x Notodonta ziczac (kameeltje)
70x Phalera bucephala (wapendrager)
35x Pheosia gnoma (berkenbrandvlerkvlinder)
2x Pheosia tremula (brandvlerkvlinder)
2x Pterostoma palpina (snuitvlinder)
9x Ptilodon capucina (kroonvogeltje)
18x Stauropus fagi (eekhoorn)
 
- Oecophoridae (sikkelmotten):
1x Crassa tinctella (lichte zwamboorder)
1x Denisia similella (citroenstamgastje)
1x Denisia stipella (vaal stamgastje)
79x Pleurota bicostella (gemsmot)
1x Schiffermuelleria schaefferella (zilverstraalmot)
1x Pseudopostega crepusculella (muntoogklepmot)
 
- Opostegidae (oogklepmotten):
17x Eidophasia messingiella (kruidkersmot)
 
- Plutellidae (koolmotten):
2x Plutella xylostella (koolmotje)
 
- Psychidae (zakdragers):
3x Taleporia tubulosa (sigaarzakdrager)
 
- Pterophoridae (vedermotten):
1x Gillmeria ochrodactyla (zandvedermot)
1x Pterophorus pentadactyla (sneeuwwitte vedermot)
 
- Pyralidae (lichtmotten):
7x Anerastia lotella (helmgrasmot)
2x Dioryctria abietella (sparappelboorder)
6x Elegia similella (armbandmot)
2x Hypsopygia costalis (triangelmot)
5x Matilella fusca (grijze heidelichtmot)
1x Nyctegretis lineana (zomerduinmot)
3x Ortholepis betulae (berkenlichtmot)
5x Pempelia palumbella (heidelichtmot)
2x Rhodophaea formosa (veelkleurige lichtmot)
1x Sciota spec.

  • 1x ♂ Sciota hostilis (grijze bandlichtmot) - PRE.SW.2096.18.M.AR.130

 
- Sphingidae (pijlstaarten):
19x Deilephila elpenor (groot avondrood)
3x Deilephila porcellus (klein avondrood)
16x Laothoe populi (populierenpijlstaart)
1x Mimas tiliae (lindepijlstaart)
11x Smerinthus ocellata (pauwoogpijlstaart)
1x Sphinx ligustri (ligusterpijlstaart)
18x Sphinx pinastri (dennenpijlstaart)
 
- Tineidae (echte motten):
1x Infurcitinea ignicomella (zandkroeskopje)
5x Nemapogon wolffiella (donker kroeskopje)
1x Tinea semifulvella (auroramot)
 
- Tortricidae (bladrollers):
1x Aethes cnicana (c-smalsnuitje)
1x Agapeta hamana (distelbladroller)
2x Agapeta zoegana (kanariepietje)
6x Aleimma loeflingiana (zonnesproetbladroller)
2x Ancylis achatana (dwarsstreephaakbladroller)
28x Ancylis apicella (fijngestreepte haakbladroller)
1x Ancylis diminutana (lichte haakbladroller)
1x Ancylis laetana (witte haakbladroller)
6x Ancylis mitterbacheriana (oranje haakbladroller)
2x Ancylis obtusana (rossige haakbladroller)
3x Ancylis tineana (bruine haakbladroller)
4x Ancylis unculana (purperrode haakbladroller)
19x Apotomis turbidana (zwartwitte marmerbladroller)
2x Archips crataegana (meidoornbladroller)
10x Archips oporana (fraaie dennenbladroller)
1x Archips podana (grote appelbladroller)
27x Celypha lacunana (brandnetelbladroller)
6x Celypha rufana (smallijnbladroller)
1x Celypha rurestrana (grauwe lijnbladroller)
1x Celypha striana (paardenbloembladroller)
1x Choristoneura hebenstreitella (reuzenbladroller)
2x Clepsis spectrana (koolbladroller)
1x Cnephasia incertana (spikkelbladroller)
1x Cochylis dubitana (blauwe distelbladroller)
1x Cochylis nana (vroege dwergbladroller)
13x Cydia fagiglandana (beukenspiegelmot)
1x Epiblema hepaticana (gemarmerde kruiskruidzadelmot)
1x Epinotia bilunana (witte oogbladroller)
4x Epinotia demarniana (berkenoogbladroller)
2x Epinotia nanana (kleine oogbladroller)
36x Epinotia rubiginosana (dennenoogbladroller)
4x Epinotia subocellana (wilgenoogbladroller)
1x Epinotia tedella (sparrenoogbladroller)
1x Epinotia tetraquetrana (vierkantoogbladroller)
2x Eucosma campoliliana (zwartwit knoopvlekje)
2x Eucosma spec.

  • 1x ♂ Eucosma hohenwartiana (scherp distelknoopvlekje) - PRE.SW.2095.18.M.AR.129

1x Eupoecilia ambiguella (blauw smalsnuitje)
1x Gypsonoma dealbana (loofboombladroller)
1x Gypsonoma sociana (witsnuitpopulierenbladroller)
34x Hedya nubiferana (gewone witvlakbladroller)
9x Hedya pruniana (pruimwitvlakbladroller)
2x Hedya salicella (pinguintje)
29x Lathronympha strigana (hertshooibladroller)
1x Lobesia reliquana (harlekijnbladroller)
1x Metendothenia atropunctana (kleine stipbladroller)
1x Notocelia rosaecolana (rozenhermelijnbladroller)
2x Notocelia uddmanniana (bramenbladroller)
7x Olethreutes arcuella (geisha)
11x Orthotaenia undulana (woudbladroller)
1x Pammene fasciana (gewone dwergbladroller)
16x Pandemis cerasana (kersenbladroller)
3x Pandemis cinnamomeana (witsnuitbladroller)
2x Pandemis corylana (hazelaarbladroller)
3x Pandemis heparana (leverkleurige bladroller)
2x Phiaris bipunctana (tweepuntige lijnbladroller)
6x Piniphila bifasciana (tweebandbladroller)
1x Pseudosciaphila branderiana (grote populierenbladroller)
5x Rhyacionia buoliana (gewone dennenlotboorder)
1x Rhyacionia pinicolana (rode dennenlotboorder)
18x Rhyacionia pinivorana (grijze dennenlotboorder)
1x Spatalistis bifasciana (azuurbladroller)
4x Spilonota ocellana (rode knopbladroller)
50x Tortrix viridana (groene eikenbladroller)
 
- Yponomeutidae (spinselmotten):
7x Cedestis subfasciella (donkere nassaubandmot)
1x Paraswammerdamia nebulella (meidoornduifmot)
 
De nachtvangst werd beëindigd om 05:20 bij een temperatuur van 13 °C !
Het was weerom een vangst on “U” tegen te zeggen! Met de dagvangst erbij komen we met deze excursie uit op 476 verschillende soorten! Een totaal van 3871 exemplaren. Het totaal aantal soorten op 4 excursies in dit gebied staat nu al op maar liefst 840! 16.435 exemplaren.
 
 

Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Stigmella sorbi - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Synathedon spheciformis - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Aporia crataegi - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Thymelicus lineola - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Stéphane Claerebout
Nola confusalis - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Stéphane Claerebout
Eilema complana - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Stéphane Claerebout
Lythria cruentaria - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Stéphane Claerebout
Parasemia plantaginis - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Wim Declercq
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Acronicta alni - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Agapeta zoegana - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Angerona prunaria - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Bena bicolorana - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Cerlypha lacunana - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Cyclophora albipunctata - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Diarsia mendica - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Elachista quadripunctella - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Electrophaes corylata - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Endothenia ustulana - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Epinotia demarniana - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Eucosma campoliliana - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Euphyia biangulata - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Hypena crassalis - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Hyppa rectilinea - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Lacanobia contigua - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Macaria signaria - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Moma alpium - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Prolita solutella - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Pterapherapteryx sexalata - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Schiffermuelleria schafferella - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Scopula immorata - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Coleophora pennella - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Coleophora saturatella - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Stegania cararia - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Thera vetustata - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé - Luxemburg 03-06-2018 ©Steve Wullaert