U bent hier

Home

30-06-2018 Visé ~ Montagne Saint Pierre

Sfeer - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert

Op zaterdag 30 juni ’18 is de Werkgroep Bladmineerders voor de 2de keer naar Visé geweest. Het gebied rond de Sint-Pietersberg ligt op de grens met Nederland, Vlaanderen en Wallonië. De Sint-Pietersberg wordt beheerd door Natagora en strekt zich uit tussen de Vallei van Geer en de Maas. De geologische, klimatologische en ecologische condities zorgen ervoor dat dit natuurgebied een heel belangrijke plaats inneemt in de regio.
 
Bronvermelding: https://www.natagora.be/reserves/montagne-saint-pierre
 
Net zoals de vorige keer steeg de temperatuur tot voorbij de 30 °C. In tegenstelling tot de vorige excursie vonden we een pak meer dagvlinders. We gingen de wandeling van start op de zo goed als schaduwloze kalkhellingen en in de namiddag inventariseerden we de lager gelegen en meer beschaduwde stukken van het gebied.
 
Bladmijnen
- Bucculatricidae (ooglapmotten):
40x Bucculatrix noltei (bijvoetooglapmot) op Artemisia vulgaris (bijvoet)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
1x Callisto denticulella (roestmijnmot) op Malus spec. (appel spec.)
25x Cameraria ohridella (paardenkastanjemineermot) op Aesculus hippocastanum (witte paardenkastanje)
5x Gracillaria syringella (seringensteltmot) op Fraxinus excelsior (es)
1x Macrosaccus robiniella (acaciavouwmot) op Robinia pseudoacacia (robinia)
4x Parornix anglicella (meidoornzebramot) op Crataegus spec. (meidoorn spec.)
5x Parornix devoniella (gewone zebramot) op Corylus avellana (hazelaar)
29x Phyllonorycter cerasicolella (kersenvouwmot) op Prunus avium (zoete kers)
77x Phyllonorycter coryli (hazelaarblaasmot) op Corylus avellana (hazelaar)
1x Phyllonorycter corylifoliella (vruchtboomvouwmot) op Malus spec. (appel spec.)
1x Phyllonorycter geniculella (gewone-esdoornvouwmot) op Acer pseudoplatanus (gewone esdoorn)
11x Phyllonorycter joannisi (Noorse esdoornvouwmot) op Acer platanoides (Noorse esdoorn)
1x Phyllonorycter lantanella (sneeuwbalvouwmot) op Viburnum opulus (Gelderse roos)
2x Phyllonorycter nicellii (hazelaarvouwmot) op Corylus avellana (hazelaar)
10000x Phyllonorycter platani (plataanvouwmot) op Platanus hispanica (plataan)
9x Phyllonorycter schreberella (fraaie iepenvouwmot) op Ulmus glabra (ruwe iep)
50x Phyllonorycter strigulatella (fraaie elzenvouwmot) op Alnus incana (witte els)
 
- Heliozelidae (zilvervlekmotten):
28x Antispila metallella (grote kornoeljegaatjesmaker) op Cornus mas (gele kornoelje) en 16x op Cornus sanguinea (rode kornoelje)
3x Antispila petryi op Cornus sanguinea (rode kornoelje)
2x Antispila treitschkiella (kleine kornoeljegaatjesmaker) op Cornus mas (gele kornoelje)
 
- Lyonetiidae (sneeuwmotten):
7x Leucoptera malifoliella (appelsneeuwmot) op Malus spec. (appel spec.)
40x Lyonetia clerkella (hangmatmot) op Prunus avium (zoete kers) en 14x op Malus spec. (appel spec.)
3x Lyonetia prunifoliella (sleedoornhangmatmot) op Malus spec. (appel spec.)
 
- Nepticulidae (dwergmineermotten):
1x Bohemannia pulverosella (vroege appeldwergmot) op Malus spec. (appel spec.)
4x Stigmella aceris (akenmineermot) op Acer platanoides (Noorse esdoorn)
1x Stigmella floslactella (hazelaarmineermot) op Corylus avellana (hazelaar)
7x Stigmella hybnerella (meidoornmineermot) op Crataegus spec. (meidoorn spec.)
5x Stigmella incognitella (appelhoekmineermot) op Malus spec. (appel spec.)
5x Stigmella lemniscella (iepenbladrandmineermot) op Ulmus glabra (ruwe iep)
7x Stigmella malella (appelbladmineermot) op Malus spec. (appel spec.)
1x Stigmella microtheriella (maagdelijke mineermot) op Corylus avellana (hazelaar)
2x Stigmella perpygmaeella (meidoornhoekmineermot) op Crataegus spec. (meidoorn spec.)
2x Stigmella plagicolella (pruimenballonmot) op Prunus spinosa (sleedoorn)
7x Stigmella ulmivora (iepenmineermot) op Ulmus glabra (ruwe iep)
 
Kokers (Coleophoridae – kokermotten)
3x Coleophora hemerobiella (fruitboomkokermot) op Prunus avium (zoete kers)
1x Coleophora limosipennella (lichte iepkokermot) op Ulmus glabra (ruwe iep)
1x Coleophora alnifoliae (elzenkokermot) op Corylus avellana (hazelaar)
 
Zakken (Psychidae – zakdragers)
6x Psyche casta (gewone zakdrager)
 
Nachtvlinders
- Crambidae (grasmotten):
1x Chrysoteuchia culmella (gewone grasmot)
1x Pleuroptya ruralis (parelmoermot)
10x Pyrausta despicata (weegbreemot)
 
- Erebidae (spinneruilen):
4x Eilema griseola (glad beertje)
3x Euclidia glyphica (bruine daguil)
1x Euplagia quadripunctaria (spaanse vlag)
1x Miltochrista miniata (rozenblaadje)
 
- Geometridae (spanners):
2x Chiasmia clathrata (klaverspanner)
 
- Noctuidae (uilen):
1x Amphipyra pyramidea (piramidevlinder)
1x Autographa gamma (gamma-uil)
1x Noctua comes (volgeling)
 
- Plutellidae (koolmotten):
1x Plutella xylostella (koolmotje)
 
- Pterophoridae (vedermotten):
2x Merrifieldia baliodactylus (marjoleinvedermot)
 
- Pyralidae (lichtmotten):
22x Aglossa pinguinalis (vetmot)
10x Oncocera semirubella (prachtmot)
 
- Sesiidae (wespvlinders):
4x Bembecia ichneumoniformis (klaverwespvlinder) op feromoon ICH.
1x Synanthedon myopaeformis (appelglasvlinder) op feromoon MYO.
 
- Tineidae (echte motten):
2x Monopis crocicapitella (crème kijkgaatje)
1x Nemapogon clematella (satijnkroeskopje)
 
- Tortricidae (bladrollers):
1x Ancylis obtusana (rossige haakbladroller)
1x Epinotia tenerana (v-oogbladroller)
 
- Zygaenidae (bloeddrupjes):
2x Zygaena viciae (kleine sint-jansvlinder) en 4x op feromoon ICH
 
Dagvlinders
- Lycaenidae (blauwtjes):
13x Celastrina argiolus (boomblauwtje)
1x Lycaena phlaeas (kleine vuurvlinder)
1x Polyommatus icarus (icarusblauwtje)
1x Satyrium w-album (iepenpage)
 
- Nymphalidae (aurelia's):
18x Aglais io (dagpauwoog)
55x Aphantopus hyperantus (koevinkje)
17x Araschnia levana (landkaartje)
1x Argynnis paphia (keizersmantel)
30x Maniola jurtina (bruin zandoogje)
61x Melanargia galathea (dambordje)
2x Pararge aegeria (bont zandoogje)
6x Polygonia c-album (gehakkelde aurelia)
2x Vanessa atalanta (atalanta)
 
- Pieridae (witjes):
2x Gonepteryx rhamni (citroenvlinder)
3x Leptidea spec. (boswitje spec.)
27x Pieris brassicae (groot koolwitje)
8x Pieris napi (klein geaderd witje)
32x Pieris rapae (klein koolwitje)
 
De nachtvangst werd gestart om 22u15 bij een temperatuur van maar liefst 20 °C. Het was onbewolkt en er stond een klein beetje wind. De maan was afnemend, maar nog altijd vrij groot. In totaal werden 8 lichtbakken opgesteld. Tijdens de vooravond werden ook een aantal feromonenvalletjes uitgehangen.
 
Op licht
- Alucitidae (waaiermotten):
8x Alucita grammodactyla (duifkruidwaaiermot)
 
- Argyresthidae (pedaalmotten):
2x Argyresthia brockeella (sierlijke pedaalmot)
7x Argyresthia goedartella (berkenpedaalmot)
1x Argyresthia spinosella (bloesempedaalmot)
 
- Bucculatricidae (ooglapmotten):
5x Bucculatrix nigricomella (margrietooglapmot)
 
- Coleophoridae (kokermotten)
5x Coleophora spec. (kokermot spec.)
·         1x ♀ Coleophora therinella (zwaluwtongkokermot) - PRE.SW.2171.18.M.VIS.49
 
- Cossidae (houtboorders):
7x Zeuzera pyrina (gestippelde houtvlinder)
 
- Crambidae (grasmotten):
1x Anania coronata (gewone coronamot)
1x Anania crocealis (gegolfde lichtmot)
12x Anania hortulata (bonte brandnetelmot)
3x Anania lancealis (lichte coronamot)
34x Catoptria pinella (egale vlakjesmot)
24x Catoptria verellus (zwartbruine vlakjesmot)
14x Chrysoteuchia culmella (gewone grasmot)
10x Crambus perlella (bleke grasmot)
18x Cydalima perspectalis (buxusmot)
1x Eudonia pallida (moerasgranietmot)
3X Eudonia / Scoparia spec. (granietmot spec.)
4x Evergestis limbata (gezoomde valkmot)
14x Ostrinia nubilalis (maïsboorder)
22x Pleuroptya ruralis (parelmoermot)
1x Pyrausta aurata (muntvlinder)
5x Pyrausta despicata (weegbreemot)
2x Pyrausta purpuralis (purpermot)
1x Scoparia basistrigalis (scherpe granietmot)
 
- Drepanidae (eenstaartjes):
3x Drepana falcataria (berkeneenstaart)
5x Habrosyne pyritoides (vuursteenvlinder)
1x Tethea ocularis (peppel-orvlinder)
1x Tethea or (orvlinder)
1x Thyatira batis (braamvlinder)
1x Watsonalla binaria (gele eenstaart)
 
- Erebidae (spinneruilen):
23x Eilema complana (streepkokerbeertje)
14x Eilema depressa (naaldboombeertje)
4x Eilema griseola (glad beertje)
8x Eilema lurideola (plat beertje)
1x Herminia grisealis (boogsnuituil)
1x Herminia tarsipennalis (lijnsnuituil)
2x Hypena proboscidalis (bruine snuituil)
4x Laspeyria flexula (bruine sikkeluil)
19x Lithosia quadra (viervlakvlinder)
6x Lygephila pastinum (wikke-uil)
56x Miltochrista miniata (rozenblaadje)
1x Phragmatobia fuliginosa (kleine beer)
1x Rivula sericealis (stro-uiltje)
3x Spilosoma lutea (gele tijger)
5x Trisateles emortualis (geellijnsnuituil)
 
- Gelechiidae (palpmotten):
6x Anacampsis blattariella (spikkelpalpmot)
7x Aproaerema anthyllidella (wondklaverpalpmot)
7x Argolamprotes micella (frambozenpalpmot)
1x Brachmia blandella (puntvleugelpalpmot)
1x Bryotropha spec.
·         1x Bryotropha senectella (donkere mospalpmot) - PRE.SW.2172.18.M.VIS.50
31x Carpatolechia fugacella (variabele smalpalpmot)
2x Carpatolechia fugitivella (gelijnde smalpalpmot)
1x Carpatolechia proximella (smalpalpmot)
1x Eulamprotes unicolorella (purpertandboegsprietmot)
2x Gelechia muscosella (donkere haakpalpmot)
3x Gelechia senticetella (zwarte haakpalpmot)
3x Metzneria spec.
·         1x Metzneria lapella (klispalpmot) - PRE.SW.2170.18.M.VIS.48
1x Nothris verbascella (zwartpootmot)
2x Recurvaria leucatella (gordelpalpmot)
4x Syncopacma taeniolella (brede bandpalpmot)
14x Teleiodes sequax (veelkleurige maanpalpmot)
20x Teleiodes vulgella (gammapalpmot)
3x Teleiopsis diffinis (fraaie korrelpalpmot)
8x Thiotricha subocellea (kustoogje)
 
- Geometridae (spanners):
3x Alcis repandata (variabele spikkelspanner)
1x Angerona prunaria (oranje iepentakvlinder)
8x Biston betularia (peper-en-zoutvlinder)
1x Cabera pusaria (witte grijsbandspanner)
8x Chiasmia clathrata (klaverspanner)
1x Chlorissa viridata (smaragdgroene zomervlinder)
9x Chloroclystis v-ata (v-dwergspanner)
8x Crocallis elinguaria (kortzuiger)
2x Cyclophora punctaria (gestippelde oogspanner)
2x Deileptenia ribeata (satijnen spikkelspanner)
3x Ectropis crepuscularia (gewone spikkelspanner)
4x Epirrhoe alternata (gewone bandspanner)
1x Epirrhoe rivata (bosbandspanner)
1x Eulithis prunata (wortelhoutspanner)
42x Eupithecia haworthiata (bosrankdwergspanner)
3x Eupithecia spec. (dwergspanner spec.)
1x Eupithecia subfuscata (grijze dwergspanner)
1x Eupithecia succenturiata (witvlakdwergspanner)
2x Eupithecia tenuiata (wilgendwergspanner)
6x Eupithecia tripunctaria (schermbloemdwergspanner)
1x Geometra papilionaria (zomervlinder)
12x Gymnoscelis rufifasciata (zwartkamdwergspanner)
2x Hemistola chrysoprasaria (tere zomervlinder)
4x Horisme tersata (egale bosrankspanner)
7x Horisme vitalbata (bruine bosrankspanner)
5x Hydriomena furcata (variabele spanner)
2x Hypomecis punctinalis (ringspikkelspanner)
65x Idaea aversata (grijze stipspanner)
57x Idaea biselata (schildstipspanner)
5x Idaea dimidiata (vlekstipspanner)
3x Idaea fuscovenosa (dwergstipspanner)
3x Idaea rusticata (schaduwstipspanner)
11x Idaea seriata (paardenbloemspanner)
1x Idaea subsericeata (satijnstipspanner)
19x Lomaspilis marginata (gerande spanner)
3x Macaria alternata (donker klaverblaadje)
6x Macaria notata (klaverblaadje)
1x Macaria wauaria (zwarte-w-vlinder)
1x Opisthograptis luteolata (hagedoornvlinder)
1x Peribatodes rhomboidaria (taxusspikkelspanner)
1x Philereme transversata (wegedoornspanner)
1x Plemyria rubiginata (blauwrandspanner)
2x Scopula nigropunctata (zwartstipspanner)
3x Scopula ornata (kantstipspanner)
3x Stegania cararia (zoomvlekspanner)
2x Timandra comae (lieveling)
2x Xanthorhoe designata (koolbandspanner)
1x Xanthorhoe fluctuata (zwartbandspanner)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
5x Aspilapteryx tringipennella (weegbreesteltmot)
1x Caloptilia alchimiella (goudvleksteltmot)
1x Caloptilia robustella (eikensteltmot)
1x Parectopa ononidis (stalkruidmineermot)
1x Phyllonorycter nicellii (hazelaarvouwmot)
2x Phyllonorycter roboris (bonte eikenvouwmot)
 
- Limacodidae (slakrupsen):
4x Apoda limacodes (slakrups)
 
- Momphidae (wilgenroosjesmotten):
6x Mompha miscella (zonneroosjesmot)
 
- Noctuidae (uilen):
5x Acronicta leporina (schaapje)
1x Acronicta psi / tridens (psi-uil of drietand)
2x Acronicta rumicis (zuringuil)
21x Agrotis exclamationis (gewone worteluil)
5x Agrotis ipsilon (grote worteluil)
5x Anarta trifolii (spurrie-uil)
7x Apamea lithoxylaea (bleke grasworteluil)
6x Apamea monoglypha (graswortelvlinder)
11x Apamea scolopacina (bosgrasuil)
2x Apterogenum ypsillon (wilgenschorsvlinder)
20x Autographa gamma (gamma-uil)
6x Axylia putris (houtspaander)
1x Calamia tridens (groene weide-uil)
22x Cosmia pyralina (maanuiltje)
86x Cosmia trapezina (hyena)
4x Craniophora ligustri (schedeldrager)
1x Cryphia algae (donkergroene korstmosuil)
10x Deltote pygarga (donkere marmeruil)
1x Diachrysia chrysitis (koperuil)
2x Diarsia brunnea (bruine breedvleugeluil)
43x Enargia paleacea (gele uil)
3x Euplexia lucipara (levervlek)
15x Hoplodrina blanda (egale stofuil)
223x Hoplodrina octogenaria (gewone stofuil)
5x Hoplodrina respersa (grijze stofuil)
4x Ipimorpha retusa (heremietuil)
1x Ipimorpha subtusa (tweekleurige heremietuil)
3x Lacanobia oleracea (groente-uil)
2x Macdunnoughia confusa (getekende gamma-uil)
1x Mamestra brassicae (kooluil)
12x Melanchra persicariae (perzikkruiduil)
2x Mesapamea secalella / secalis (weidehalmuiltje/ halmrupsvlinder)
9x Mesoligia furuncula (zandhalmuiltje)
1x Mythimna albipuncta (witstipgrasuil)
4x Mythimna ferrago (gekraagde grasuil)
3x Mythimna impura (stompvleugelgrasuil)
8x Noctua comes (volgeling)
1x Noctua fimbriata (breedbandhuismoeder)
4x Noctua pronuba (huismoeder)
8x Ochropleura plecta (haarbos)
15x Oligia spec. (halmuiltje spec.)
14x Parastichtis suspecta (populierenuil)
2x Pyrrhia umbra (oranje o-vlinder)
4x Sideridis rivularis (gevorkte silene-uil)
1x Subacronicta megacephala (schilddrager)
1x Trachea atriplicis (meldevlinder)
6x Xestia triangulum (driehoekuil)
 
- Nolidae (visstaartjes):
3x Bena bicolorana (grote groenuil)
5x Earias clorana (kleine groenuil)
1x Nycteola revayana (variabele eikenuil)
1x Pseudoips prasinana (zilveren groenuil)
 
- Notodontidae (tandvlinders):
1x Clostera anachoreta (kleine wapendrager)
1x Furcula bifida (wilgenhermelijnvlinder)
1x Notodonta dromedarius (dromedaris)
1x Notodonta tritophus (wilgentandvlinder)
2x Notodonta ziczac (kameeltje)
1x Phalera bucephala (wapendrager)
1x Pheosia tremula (brandvlerkvlinder)
1x Pterostoma palpina (snuitvlinder)
 
- Oecophoridae (sikkelmotten):
2x Bisigna procerella (naaldkunstwerkje)
1x Crassa unitella (zwamboorder)
1x Harpella forficella (bruine molmboorder)
2x Hofmannophila pseudospretella (bruine huismot)
 
- Peleopodidae (vuurmotten):
14x Carcina quercana (vuurmot)
 
- Plutellidae (koolmotten):
24x Plutella xylostella (koolmotje)
 
- Praydidae (gladkopjes):
2x Prays fraxinella (essenmot)
2x Prays ruficeps (bruine essenmot)
 
- Pterophoridae (vedermotten):
3x Adaina microdactyla (dwergvedermot)
 
- Pyralidae (lichtmotten):
5x Acrobasis repandana (oranje eikenlichtmot)
17x Acrobasis suavella (roodstreepmutsjeslichtmot)
4x Acrobasis tumidana (rode eikenlichtmot)
1x Dioryctria abietella (sparappelboorder)
11x Eccopisa effractella (geelpalpmot)
13x Endotricha flammealis (strooiselmot)
2x Euzophera pinguis (tweekleurige lichtmot)
1x Glyptoteles leucacrinella (zwartbandlichtmot)
1x Hypsopygia costalis (triangelmot)
1x Hypsopygia glaucinalis (tweelijnmot)
6x Moitrelia obductella (honinglichtmot)
175x Oncocera semirubella (prachtmot)
16x Phycita roborella (eikenlichtmot)
1x Phycitodes spec.
·         1x ♂ Phycitodes albatella (grootvlekweidemot) - PRE.SW.2174.18.M.VIS.52
1x Sciota adelphella (bandlichtmot)
11x Synaphe punctalis (pinokkiomot)
 
- Scythrididae (dikkopmotten):
1x Scythris limbella (lichte dikkopmot)
 
- Sphingidae (pijlstaarten):
2x Deilephila elpenor (groot avondrood)
5x Laothoe populi (populierenpijlstaart)
4x Sphinx ligustri (ligusterpijlstaart)
 
- Tineidae (echte motten):
1x Tinea trinotella (gele pelsmot)
 
- Tischeriidae (vlekmineermotten):
1x Coptotriche marginea (gele bramenvlekmot)
 
- Tortricidae (bladrollers):
2x Acleris bergmanniana (gouden boogbladroller)
27x Acleris forsskaleana (kleine boogbladroller)
11x Acleris holmiana (rode driehoekbladroller)
1x Acleris kochiella (iepenbladroller)
1x Acleris sparsana (esdoornboogbladroller)
1x Acleris variegana (witschouderbladroller)
5x Agapeta hamana (distelbladroller)
7x Agapeta zoegana (kanariepietje)
2x Ancylis achatana (dwarsstreephaakbladroller)
1x Ancylis tineana (bruine haakbladroller)
1x Apotomis betuletana (berkenmarmerbladroller)
1x Apotomis sororculana (variabele marmerbladroller)
6x Archips podana (grote appelbladroller)
3x Archips xylosteana (gevlamde bladroller)
3x Celypha striana (paardenbloembladroller)
1x Cochylidia rupicola (veelkleurige bladroller)
1x Cochylis atricapitana (sint-jacobsbladroller)
1x Cochylis dubitana (blauwe distelbladroller)
10x Cydia fagiglandana (beukenspiegelmot)
3x Cydia pomonella (fruitmot)
12x Cydia splendana (gewone spiegelmot)
1x Ditula angustiorana (zomerbladroller)
5x Endothenia gentianaeana / Endothenia marginana (kaardebolbladroller / scherpe kuifbladroller)
3x Epiblema foenella (hoefijzermot)
1x Epinotia nisella (variabele oogbladroller)
2x Eucosma cana (distelknoopvlekje)
4x Eucosma conterminana (sladistelknoopvlekje)
9x Eudemis porphyrana (schaduwfruitbladroller)
2x Grapholita janthinana (rookkleurige fruitmot)
1x Gypsonoma dealbana (loofboombladroller)
·         1x ♂Gypsonoma dealbana (loofboombladroller) – donkere vorm - PRE.SW.2173.18.M.VIS.51
3x Gypsonoma sociana (witsnuitpopulierenbladroller)
3x Hedya nubiferana (gewone witvlakbladroller)
2x Metendothenia atropunctana (kleine stipbladroller)
1x Pammene fasciana (gewone dwergbladroller)
2x Pandemis cerasana (kersenbladroller)
1x Pandemis heparana (leverkleurige bladroller)
2x Phtheochroa inopiana (dof smalsnuitje)
1x Pseudargyrotoza conwagana (zilvervlekbladroller)
1x Rhopobota naevana (topspinnertje)
2x Spilonota ocellana (rode knopbladroller)
6x Zeiraphera isertana (grootkopbladroller)
 
- Yponomeutidae (spinselmotten):
6x Paraswammerdamia nebulella (meidoornduifmot)
21x Yponomeuta evonymella (vogelkersstippelmot)
2x Yponomeuta plumbella (grootvlekstippelmot)
 
- Ypsolophidae (spitskopmotten);
6x Ypsolopha scabrella (gelijnde spitskopmot)
4x Ypsolopha sylvella (gele spitskopmot)
 
Op feromoon
- Noctuidae (uilen):
2x Autographa gamma (gamma-uil) op feromoon Trichoplusia ni (ni-uil)
3x Macdunnoughia confusa (getekende gamma-uil) op feromoon Trichoplusia ni (ni-uil)
 
- Tortricidae (bladrollers):
1x Archips rosana (heggenbladroller) op feromoon Celypha rosaceana (roze lijnbladroller)
13x Cnephasia pumicana (ivoorspikkelbladroller) op feromoon Cnephasia pumicana (ivoorspikkelbladroller) – Deze soort is nieuw voor België!
·         2x ♂ Cnephasia pumicana (ivoorspikkelbladroller) - PRE.SW.2168.18.M.VIS.46 & PRE.SW.2176.18.M.VIS.54
4x Cnephasia spec. (spikkelbladroller spec.) op feromoon Sparganothis pilleriana (puntsnuitbladroller)
·         1x ♂ Cnephasia asseclana (fijne spikkelbladroller) - PRE.SW.2169.18.M.VIS.47
9x Enarmonia formosana (schorsboorder) op feromoon Cnephasia pumicana (ivoorspikkelbladroller)
 
- Yponomeutidae (spinselmotten):
4x Yponomeuta spec. (stippelmot spec.) op feromoon Celypha rosaceana (roze lijnbladroller)
 
Stop van de nachtvangst om 05u00 bij een temperatuur tussen de 13 °C en 15 °C.
 

Sfeer - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Acrolepia autumnitella - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Antispila metallella - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Antispila metallella - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Antispila petryii - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Antispila petryii - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Cameraria ohridella - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Phyllonorycter lantanella - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Phyllonorycter platani - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Phyllonorycter platani - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Stigmella incognitella - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Stigmella lemniscella - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Stigmella splendidissimella - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Zygaena viciae - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Satyrum w-album - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Nemapogon clematella - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Zoë Vanstraelen
Aglossa pinguinalis - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Alucita grammodactyla - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Apamea scolopacina - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Cnephasia pumicana - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Cnephasia pumicana - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Cosmia trapezina - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Cosmia trapezina - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Earmonia formosana - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Eucosma conterminana - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Eudemis porphyrana - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Jodis lactearia - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Mesoligia furuncula - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Metzneria lappella - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Nothris verbascella - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Philereme transversata - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Prectropa ononidis - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Scythris limbella - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert
Ypsolopha sylvella - Visé ~ Montagne Saint-Pierre (Luik) 30-06-2018 ©Steve Wullaert