U bent hier

Home

26-05-2018 Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek

Sfeer - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert

 
We gingen op zaterdag 26 mei ’18 voor de 9de keer met de Werkgroep Bladmineerders naar de De Vallei van de Zwarte Beek te Koersel.
 
“De Vallei van de Zwarte Beek is als één van de meest waardevolle beekvalleien in Vlaanderen de plaats bij uitstek om te wandelen in Beringen. Met meer dan 1500 hectare natuur, vanaf de bron in Hechtel tot de monding in Diest, is het ook het grootste natuurgebied van Natuurpunt. In Koersel is de kronkelende loop van de Zwarte Beek nog het meest intact. De vallei staat bekend voor haar extreme variatie: van een zompnatte venige beekvallei tot de kurkdroge zanderige stuifduinen op de heide.”
 
Bron: https://www.natuurpunt.be/natuurgebied/vallei-van-de-zwarte-beek-beringen
 
Bladmijnen
- Elachistidae (grasmineermotten):
4 bladmijnen van Perittia obscurepunctella (kamperfoeliemineermot) op Lonicera peryclemum (wilde kamperfoelie)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
5 vouwmijnen van Phyllonorycter rajella (gewone elzenvouwmot) op Alnus glutinosa (zwarte els)
 
- Nepticulidae (dwergmineermotten):
1 mijn van Stigmella lapponica (vroege berkenmineermot) op Betula pendula (ruwe berk)
 
Zakken (Psychidae – zakdragers)
87x Luffia ferchaultella (hoornzakdrager)
3x Pachythelia villosella (grote reuzenzakdrager)
3x Psyche casta (gewone zakdrager)
3x Taleporia tubulosa (sigaarzakdrager)
 
Eitjes
- Lasiocampidae (spinners):
60 eitjes van Macrothylacia rubi (veelvraat)
 
Rupsen
4 rupsen onder mos onder de heide (nog te determineren)
 
- Crambidae (grasmotten):
5 rupsen van Cynaeda dentalis (gevlamde grasmot) op Echium vulgare (slangenkruid)
 
- Erebidae (spinneruilen):
1 rups van Euproctis similis (donsvlinder)
1 rups van Lymantria dispar (plakker)
1 rups van Lymantria monacha (nonvlinder)
1 rups van Orgyia antiqua (witvlakvlinder)
 
- Lasiocampidae (spinners):
2 rupsen van Euthrix potatoria (rietvink)
15 rupsen van Lasiocampa trifolii (kleine hageheld)
2 rupsen van Malacosoma castrensis (heideringelrups)
 
- Notodontidae (tandvlinders):
20 rupsen van Thaumetopoea processionea (eikenprocessierups) op Quercus robur (zomereik)
 
- Pieridae (witjes):
4 rupsen van Gonepteryx rhamni (citroenvlinder) op Rhamnus frangula (sporkehout)
 
- Saturniidae (nachtpauwogen):
1 rups van Saturnia pavonia (nachtpauwoog)
 
- Sesiidae (wespvlinders):
2 rupsen van Synanthedon vespiformis (eikenwespvlinder) op Quercus rubra (Amerikaanse eik)
 
- Zygaenidae (bloeddrupjes):
5 rupsen van Rhagades pruni (bruine metaalvlinder)
 
Vraatbeelden
- Alucitidae (waaiermotten):
1 vraatbeeld van Alucita hexadactyla (waaiermot) op Lonicera peryclemum (wilde kamperfoelie)
 
- Gelechiidae (palpmotten):
1 vraatbeeld van Monochroa cytisella (varenboegsprietmot) op Pteridium aquilinum (adelaarsvaren)
 
- Sesiidae (wespvlinders):
2 vraatbeelden van Sesia bembeciformis (gekraagde wespvlinder) op Salix spec. (wilg spec.)
1 vraatbeeld van Synanthedon spheciformis (elzenwespvlinder) op Betula pendula (ruwe berk)
 
Poppen
- Tortricidae (bladrollers):
8 poppen van Tortricidae op Pinus sylvestris
* Reeds uitgekomen: 2x Rhyacionia buoliana (gewone dennenlotboorder)
 
Feromonen
- Sesiidae (wespvlinders):
1x Synanthedon spheciformis (elzenwespvlinder)
 
Nachtvlinders
- Adelidae (langsprietmotten):
7x Nemophora degeerella (geelbandlangsprietmot)
 
- Argyresthidae (pedaalmotten):
3x Argyresthia retinella (gevlekte pedaalmot)
 
- Choreutidae (glittermotten):
1x Anthophila fabriciana (brandnetelmot)
 
- Crambidae (grasmotten):
14x Crambus lathoniellus (vroege grasmot)
11x Elophila nymphaeata (waterleliemot)
1x Eudonia / Scoparia spec.
1x Scoparia ambigualis (vroege granietmot)
3x Thisanotia chrysonuchella (duingrasmot)
 
- Douglasiidae (lepelmotten):
1x Tinagma balteolella (witvleklepelmot)
 
- Erebidae (spinneruilen):
2x Euclidia mi (mi-vlinder)
2x Rivula sericealis (stro-uiltje)
3x Tyria jacobaeae (sint-jacobsvlinder)
 
- Geometridae (spanners):
1x Campaea margaritaria (appeltak)
1x Colostygia pectinataria (kleine groenbandspanner)
29x Ematurga atomaria (gewone heispanner)
1x Epirrhoe alternata (gewone bandspanner)
2x Macaria brunneata (bosbesbruintje)
28x Perconia strigillaria (gestreepte bremspanner)
3x Petrophora chlorosata (varenspanner)
1x Siona lineata (vals witje)
3x Timandra comae (lieveling)
 
- Incurvariidae (witvlekmotten):
1x Phylloporia bistrigella (bandwitvlekmot)
 
- Limacodidae (slakrupsen):
1x Apoda limacodes (slakrups)
 
- Noctuidae (uilen):
7x Deltote bankiana (zilverstreep)
1x Noctua pronuba (huismoeder)
 
- Oecophoridae (sikkelmotten):
1x Borkhausenia luridicomella (geelkopdwergsikkelmot)
1x Crassa tinctella (lichte zwamboorder)
9x Eratophyes amasiella (oosterse schone)
10x Pleurota bicostella (gemsmot)
 
- Tortricidae (bladrollers):
1x Ancylis unguicella (slanke haakbladroller)
1x Archips podana (grote appelbladroller)
15x Bactra spec.
1x Celypha rufana (smallijnbladroller)
1x Pammene albuginana (eikendwergbladroller)
3x Tortrix viridana (groene eikenbladroller)
 
Dagvlinders
- Lycaenidae (blauwtjes):
11x Callophrys rubi (groentje)
3x Polyommatus icarus (icarusblauwtje)
 
- Nymphalidae (aurelia's):
7x Coenonympha pamphilus (hooibeestje)
1x Vanessa atalanta (atalanta)
 
- Pieridae (witjes):
8x Gonepteryx rhamni (citroenvlinder)
 
Er werden in totaal maar liefst 15 lichtbakken uitgezet over een uitgestrekt gebied. De nachtvangst werd gestart om 21u45 bij een temperatuur van 21 °C.
 
- Adelidae (langsprietmotten) :
15x Nemophora degeerella (geelbandlangsprietmot)
 
- Argyresthidae (pedaalmotten):
3x Argyresthia retinella (gevlekte pedaalmot)
1x Argyresthia sorbiella (bessenpedaalmot)
 
- Blastobasidae (spaandermotten):
1x Hypotopa binotella (vijfvlekspaandermot)
 
- Coleophoridae (kokermotten):
13x Coleophora pyrrhulipennella (gestreepte heidekokermot)
515x Coleophora spec.

  • 5x ♀ & 4x ♂ Coleophora alticolella (gewone ruskokermot) - PRE.SW.2008.18.F.KO.63 / PRE.SW.2012.18.F.KO.67 / PRE.SW.2013.18.M.KO.68 / PRE.SW.2020.18.F.KO.75 / PRE.SW.2024.18.M.KO.7 / PRE.SW.2026.18.M.KO.81 / PRE.SW.2028.18.F.KO.83 / PRE.SW.2030.18.F.KO.85 / PRE.SW.2032.18.M.KO.87
  • 3x ♂ Coleophora binderella (gefrommelde kokermot) - PRE.SW.2017.18.M.KO.72 / PRE.SW.2018.18.M.KO.73 / PRE.SW.2019.18.M.KO.74
  • 6x ♀ & 1x ♂ Coleophora caespititiella (bieskokermot) - PRE.SW.2009.18.F.KO.64 / PRE.SW.2011.18.F.KO.66 / PRE.SW.2014.18.F.KO.69 / PRE.SW.2021.18.F.KO.76 / PRE.SW.2022.18.F.KO.77 / PRE.SW.2023.18.F.KO.78 / PRE.SW.2029.18.M.KO.84
  • 1x ♂ Coleophora mayrella (kamsprietkokermot) - PRE.SW.2015.18.M.KO.70
  • 1x ♂ Coleophora milvipennis (spatelvormige berkkokermot) - PRE.SW.2027.18.M.KO.82
  • 1x ♂ Coleophora pyrrhulipennella (gestreepte heidekokermot) - PRE.SW.2025.18.M.KO.80
  • 2x ♂ Coleophora serratella (bruingrijze kokermot) - PRE.SW.2016.18.M.KO.71 / PRE.SW.2031.18.M.KO.86

 
- Crambidae (grasmotten):
1x Acentria ephemerella (duikermot)
1x Agriphila straminella (blauwooggrasmot)
1x Anania hortulata (bonte brandnetelmot)
1x Anania lancealis (lichte coronamot)
1x Calamotropha paludella (lisdoddesnuitmot)
1x Cataclysta lemnata (kroosvlindertje)
7x Catoptria spec.

  • 1x ♂ Catoptria permutatellus (brede vlakjesmot) - PRE.SW.2037.18.F.KO.92

6x Chrysoteuchia culmella (gewone grasmot)
38x Crambus lathoniellus (vroege grasmot)
1x Crambus pascuella (zilverstreepgrasmot)
5x Crambus pratella (streepjesgrasmot)
2x Donacaula forficella (liesgrassnuitmot)
6x Elophila nymphaeata (waterleliemot)
4x Eudonia delunella (zwartvlekgranietmot)
22x Eudonia pallida (moerasgranietmot)
45x Eudonia / Scoparia spec.
4x Pediasia fascelinella (grote grasmot)
1x Pyrausta purpuralis (purpermot)
2x Thisanotia chrysonuchella (duingrasmot)
 
- Drepanidae (eenstaartjes):
4x Drepana curvatula (bruine eenstaart)
2x Drepana falcataria (berkeneenstaart)
1x Falcaria lacertinaria (bleke eenstaart)
1x Habrosyne pyritoides (vuursteenvlinder)
3x Tethea or (orvlinder)
2x Tetheella fluctuosa (berken-orvlinder)
2x Thyatira batis (braamvlinder)
 
- Elachistidae (grasmineermotten):
1x Elachista subocellea (geelbandgrasmineermot)
 
- Erebidae (spinneruilen):
10x Atolmis rubricollis (zwart beertje)
3x Calliteara pudibunda (meriansborstel)
2x Diaphora mendica (mendicabeer)
8x Eilema sororcula (geel beertje)
1x Herminia grisealis (boogsnuituil)
1x Hypena crassalis (bosbessnuituil)
3x Hypena proboscidalis (bruine snuituil)
2x Hypenodes humidalis (moeras-micro-uil )
10x Laspeyria flexula (bruine sikkeluil)
2x Phragmatobia fuliginosa (kleine beer)
11x Rivula sericealis (stro-uiltje)
1x Schrankia costaestrigalis (gepijlde micro-uil)
32x Spilosoma lubricipeda (witte tijger)
2x Spilosoma lutea (gele tijger)
2x Spilosoma urticae (sneeuwbeer)
2x Tyria jacobaeae (sint-jacobsvlinder)
 
- Gelechiidae (palpmotten):
1x Anarsia spartiella (bremscheutboorder)
1x Aproaerema anthyllidella (wondklaverpalpmot)
2x Brachmia inornatella (poeltjespalpmot)
1x Bryotropha terrella (oranje mospalpmot)
2x Bryotropha spec.

  • 1x ♂ Bryotropha desertella (bruine mospalpmot) - PRE.SW.2034.18.M.KO.89
  • 1x ♂ Bryotropha umbrosella (variabele mospalpmot) - PRE.SW.2035.18.M.KO.90

2x Carpatolechia proximella (smalpalpmot)
1x Eulamprotes unicolorella (purpertandboegsprietmot)
9x Exoteleia dodecella (dennenlotmot)
1x Mirificarma interrupta (streephoutmot)
8x Monochroa suffusella (tweevleksboegsprietmot)
88x Neofaculta ericetella (heidepalpmot)
1x Pseudotelphusa scalella (pronkpalpmot)
59x Teleiodes luculella (maanpalpmot)
7x Teleiopsis diffinis (fraaie korrelpalpmot)

  • 1x ♂ Teleiopsis diffinis (fraaie korrelpalpmot) - PRE.SW.2033.18.M.KO.88

 
- Geometridae (spanners):
11x Aethalura punctulata (berkenspikkelspanner)
1x Anticollix sparsata (wederikdwergspanner)
1x Biston betularia (peper-en-zoutvlinder)
15x Bupalus piniaria (dennenspanner)
4x Cabera exanthemata (bruine grijsbandspanner)
2x Cabera pusaria (witte grijsbandspanner)
40x Campaea margaritaria (appeltak)
6x Cepphis advenaria (kleine herculesspanner)
12x Colostygia pectinataria (kleine groenbandspanner)
2x Cosmorhoe ocellata (blauwbandspanner)
7x Cyclophora albipunctata (berkenoogspanner)
4x Cyclophora punctaria (gestippelde oogspanner)
1x Dyscia fagaria (gevlekte heispanner)
1x Ecliptopera silaceata (marmerspanner)
2x Ematurga atomaria (gewone heispanner)
1x Epirrhoe alternata (gewone bandspanner)
1x Euchoeca nebulata (leverkleurige spanner)
4x Euphyia unangulata (scherphoekbandspanner)
1x Eupithecia centaureata (zwartvlekdwergspanner)
1x Eupithecia subumbrata (dwarsbanddwergspanner)
2x Eupithecia tantillaria (fijnspardwergspanner)
1x Geometra papilionaria (zomervlinder)
2x Gymnoscelis rufifasciata (zwartkamdwergspanner)
1x Horisme tersata (egale bosrankspanner)
7x Hylaea fasciaria (rode dennenspanner)
6x Hypomecis punctinalis (ringspikkelspanner)
4x Hypomecis roboraria (grote spikkelspanner)
2x Idaea subsericeata (satijnstipspanner)
1x Jodis lactearia (melkwitte zomervlinder)
10x Lomaspilis marginata (gerande spanner)
2x Lomographa temerata (witte schaduwspanner)
4x Macaria alternata (donker klaverblaadje)
6x Macaria liturata (gerimpelde spanner)
6x Macaria notata (klaverblaadje)
3x Orthonama vittata (moeraswalstrospanner)
1x Pachycnemia hippocastanaria (grijze heispanner)
3x Pasiphila chloerata (sleedoorndwergspanner)
2x Pasiphila rectangulata (groene dwergspanner)
36x Perconia strigillaria (gestreepte bremspanner)
3x Peribatodes rhomboidaria (taxusspikkelspanner)
13x Pterapherapteryx sexalata (kleine blokspanner)
4x Scopula floslactata (roomkleurige stipspanner)
2x Scopula rubiginata (purperen stipspanner)
3x Stegania trimaculata (drievlekspanner)
38x Thera obeliscata (naaldboomspanner)
87x Thera spec.
2x Xanthorhoe ferrugata (vierbandspanner)
1x Xanthorhoe spadicearia (bruine vierbandspanner)
 
- Glyphipterigidae (parelmotten):
14x Glyphipterix thrasonella (grote parelmot)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
1x Aspilapteryx tringipennella (weegbreesteltmot)
4x Caloptilia alchimiella (goudvleksteltmot)
1x Calybites phasianipennella (viervleksteltmot)
1x Phyllocnistis unipunctella (eenstipslakkenspoormot)
2x Phyllonorycter muelleriella (gevlekte eikenvouwmot)
 
- Incurvariidae (witvlekmotten):
1x Incurvaria masculella (gewone witvlekmot)
 
- Lasiocampidae (spinners):
17x Dendrolimus pini (dennenspinner)
19x Macrothylacia rubi (veelvraat)
 
- Nepticulidae (dwergmineermotten):
17x Nepticulidae spec.
 
- Noctuidae (uilen):
1x Abrostola triplasia (donker brandnetelkapje)
1x Acronicta aceris (bont schaapje)
3x Acronicta leporina (schaapje)
1x Acronicta menyanthidis (veenheide-uil)
3x Acronicta rumicis (zuringuil)
1x Acronicta psi / tridens
8x Agrotis exclamationis (gewone worteluil)
1x Agrotis ipsilon (grote worteluil)
1x Agrotis segetum (gewone velduil)
1x Apamea remissa (grauwe grasuil)
3x Apamea sordens (kweekgrasuil)
1x Autographa gamma (gamma-uil)
1x Autographa pulchrina (donkere jota-uil)
18x Deltote bankiana (zilverstreep)
15x Deltote pygarga (donkere marmeruil)
1x Diarsia rubi (gewone breedvleugeluil)
1x Dypterygia scabriuscula (vogelwiekje)
7x Elaphria venustula (gemarmerd heide-uiltje)
5x Lacanobia oleracea (groente-uil)
1x Lacanobia w-latinum (brede-w-uil)
3x Leucania obsoleta (gestreepte rietuil)
8x Lycophotia molothina (grijze heideuil)
5x Lycophotia porphyrea (granietuil)
1x Mamestra brassicae (kooluil)
4x Moma alpium (gevlekte groenuil)
1x Mythimna albipuncta (witstipgrasuil)
3x Mythimna impura (stompvleugelgrasuil)
4x Noctua pronuba (huismoeder)
3x Ochropleura plecta (haarbos)
13x Oligia fasciuncula (oranjegeel halmuiltje)
20x Pachetra sagittigera (gevlekte pijluil)
4x Panolis flammea (dennenuil)
7x Plusia festucae (goudvenstertje)
5x Xestia c-nigrum (zwarte-c-uil)
 
- Nolidae (visstaartjes):
3x Earias clorana (kleine groenuil)
 
- Notodontidae (tandvlinders):
1x Furcula bicuspis (berkenhermelijnvlinder)
2x Furcula furcula (kleine hermelijnvlinder)
2x Notodonta dromedarius (dromedaris)
1x Notodonta ziczac (kameeltje)
24x Phalera bucephala (wapendrager)
5x Pheosia gnoma (berkenbrandvlerkvlinder)
1x Pheosia tremula (brandvlerkvlinder)
1x Pterostoma palpina (snuitvlinder)
1x Ptilodon capucina (kroonvogeltje)
 
- Oecophoridae (sikkelmotten):
1x Borkhausenia minutella (schuursikkelmot)
6x Crassa tinctella (lichte zwamboorder)
2x Eratophyes amasiella (oosterse schone)
2x Hofmannophila pseudospretella (bruine huismot)
194x Pleurota bicostella (gemsmot)
 
- Plutellidae (koolmotten):
2x Plutella xylostella (koolmotje)
 
- Psychidae (zakdragers):
1x Pachythelia villosella (grote reuzenzakdrager)
2x Psyche casta (gewone zakdrager)
4x Sterrhopterix fusca (grijze heidezakdrager)
7x Taleporia tubulosa (sigaarzakdrager)
 
- Pterophoridae (vedermotten):
3x Pterophoridae spec.

  • 1x ♀ Adaina microdactyla (dwergvedermot) - PRE.SW.2036.18.F.KO.91
  • 2x ♂ Buckleria paludum (zonnedauwvedermot) - PRE.SW.2039.18.F.KO.94

 
- Pyralidae (lichtmotten):
31x Anerastia lotella (helmgrasmot)
1x Assara terebrella (fijnsparkegelmot)
3x Elegia similella (armbandmot)
2x Hypsopygia glaucinalis (tweelijnmot)
 
- Saturniidae (nachtpauwogen):
1x Saturnia pavonia (nachtpauwoog)
 
- Sphingidae (pijlstaarten):
1x Deilephila elpenor (groot avondrood)
2x Smerinthus ocellata (pauwoogpijlstaart)
27x Sphinx pinastri (dennenpijlstaart)
 
- Tineidae (echte motten):
2x Monopis monachella (zustermot)
 
- Tortricidae (bladrollers):
5x Adoxophyes orana (vruchtbladroller)
3x Aleimma loeflingiana (zonnesproetbladroller)
2x Ancylis apicella (fijngestreepte haakbladroller)
11x Ancylis mitterbacheriana (oranje haakbladroller)
18x Ancylis tineana (bruine haakbladroller)
1x Ancylis uncella (heidehaakbladroller)
4x Ancylis unguicella (slanke haakbladroller)
2x Apotomis turbidana (zwartwitte marmerbladroller)
3x Archips podana (grote appelbladroller)
8x Bactra spec.
5x Celypha lacunana (brandnetelbladroller)
2x Celypha rufana (smallijnbladroller)
11x Choristoneura hebenstreitella (reuzenbladroller)
1x Clepsis spectrana (koolbladroller)
7x Cnephasia spec.
7x Epinotia bilunana (witte oogbladroller)
2x Epinotia nanana (kleine oogbladroller)
6x Epinotia rubiginosana (dennenoogbladroller)
1x Epinotia tenerana (v-oogbladroller)
1x Eucosma cana (distelknoopvlekje)
1x Eucosma spec.

  • 1x ♂ Eucosma balatonana (bitterkruidknoopvlekje) - PRE.SW.2038.18.F.KO.93 – Deze waarneming is de 3de voor België! Eerste waarneming voor Vlaanderen! Artikel over deze soort volgt in het septembernr. van Phegea

3x Hedya nubiferana (gewone witvlakbladroller)
1x Hedya pruniana (pruimwitvlakbladroller)
2x Lathronympha strigana (hertshooibladroller)
1x Olethreutes arcuella (geisha)
1x Orthotaenia undulana (woudbladroller)
28x Pandemis cerasana (kersenbladroller)
1x Phiaris schulziana (granietbladroller)
1x Pseudargyrotoza conwagana (zilvervlekbladroller)
6x Rhyacionia pinivorana (grijze dennenlotboorder)
2x Spatalistis bifasciana (azuurbladroller)
1x Spilonota ocellana (rode knopbladroller)
1x Syndemis musculana (struikbladroller)
106x Tortrix viridana (groene eikenbladroller)
 
- Yponomeutidae (spinselmotten):
1x Cedestis subfasciella (donkere nassaubandmot)
 
De nachtvangst werd beëindigd om 05.30 bij een temperatuur van 15°C.
In totaal werden 224 verschillende soorten geteld bij deze excursie!

Sfeer - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Pachytelia villosella - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Perritia obscurepunctella - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullae
Perritia obscurepunctella - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullae
Macaria brunneata - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Acronicta menyanthidis - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Lycophotia molothina - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Ancylis tineana - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Celypha rufana - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Pammene albuginana - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Phiaris schulziana - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Anerastia lotella - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Crambus pratella - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Pediasia fascelinella - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Pleurota bicostella - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Eratophyes amasiella - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Monochroa suffusella - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Teleiodes luculella - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Dendrolimus pini - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Dyscia fagaria - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Pachytelia villosella - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert
Spilosoma urticae - Koersel ~ De Vallei van de Zwarte Beek - Limburg 26-05-2018 ©Steve Wullaert