U bent hier

Home

22-07-2017 Trooz ~ La Rochette

Sfeer - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert

Op zaterdag 22 juli ’17 ging de Werkgroep Bladmineerders samen met de K.B.V.E. op pad. Deze keer sloegen we de netten uit in “La Rochette” gelegen in Trooz. Het was de tweede keer dat onze werkgroep in dit natuurgebied een inventarisatie hield. “La Rochette” is een beschermde site die onder de vleugels ligt van Natagora. Het terrein is ongeveer 100 ha groot en werd in het verleden sterk vervuild met zink door de nabijgelegen fabriek van Prayon. Het landschap kent lokaal aangepaste soorten (zink-accumulatoren) die in grote getale voorkomen zoals zinkviooltjes (Viola lutea var. calaminaria) en zinkblaassilene (Silene vulgaris var. humilis). Door deze specifieke plantengroei komen in dit gebied heel specifieke vlindersoorten voor.
 
De animo was groot voor dit schitterende gebied en met 14 personen gingen we het terrein op en tekenden de volgende soorten op.
 
Bladmijnen
- Bucculatricidae (ooglapmotten):
6x mijnen van Bucculatrix bechsteinella (meidoornooglapmot) op Crataegus spec. (meidoorn spec.)
28 mijnen van Bucculatrix demaryella (berkenooglapmot) op Betula pendula (ruwe berk)
155 mijnen van Bucculatrix frangutella (vuilboomooglapmot) op Frangula alnus (sporkehout)
15 mijnen van Bucculatrix noltei (bijvoetooglapmot) op Artemisia vulgaris (bijvoet)
3 mijnen van Bucculatrix thoracella (lindeooglapmot) op Tilia cordata (winterlinde)
12 mijnen van Bucculatrix ulmella (eikenooglapmot) op Quercus robur (zomereik)
 
- Crambidae (grasmotten):
2 mijnen van Cynaeda dentalis (gevlamde grasmot) op Echium vulgare (slangenkruid)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
3 mijnen van Acrocercops brongniardella (zilvermijnmot) op Quercus robur (zomereik)
1 mijn van Caloptilia fidella (hopsteltmot) op Humulus lupulus (hop)
1 mijn van Caloptilia rufipennella (donkere esdoornsteltmot) op Acer pseudoplatanus (gewone esdoorn)
1 mijn van Calybites phasianipennella (viervleksteltmot) op Rumex acetosella (schapenzuring) – Deze soort is nieuw voor de provincie Luik!!
5 mijnen van Euspilapteryx auroguttella (hertshooisteltmot) op Hypericum perforatum (sint-janskruid)
2 mijnen van Macrosaccus robiniella (acaciavouwmot) op Robinia pseudoacacia
1 mijn van Parornix anglicella (meidoornzebramot) op Crataegus spec. (meidoorn spec.)
5 mijnen van Parornix betulae (berkenzebramot) op Betula pendula (ruwe berk)
1 mijn van Parornix fagivora (beukenzebramot) op Fagus sylvatica (beuk)
1 mijn van Phyllonorycter acerifoliella (spaanse aakvouwmot) op Acer campestre (Spaanse Aak)
4 mijnen van Phyllonorycter esperella (haagbeukblaasmijnmot) op Carpinus betulus (haagbeuk)
2 mijnen van Phyllonorycter maestingella (beukenvouwmot) op Fagus sylvatica (beuk)
2 mijnen van Phyllonorycter oxyacanthae (meidoornvouwmot) op Crataegus spec. (meidoorn spec.)
2 mijnen van Phyllonorycter tenerella (haagbeukvouwmot) op Carpinus betulus (haagbeuk)
 
- Heliozelidae (zilvervlekmotten):
8 mijnen van Antispila treitschkiella (kleine kornoeljegaatjesmaker) op Cornus sanguinea (rode kornoelje)
 
- Incurvariidae (witvlekmotten):
11 mijnen van Incurvaria pectinea (berkenbladsnijdermot) op Betula pendula (ruwe berk)
1 mijn van Phylloporia bistrigella (bandwitvlekmot) op Betula pendula (ruwe berk)
 
- Nepticulidae (dwergmineermotten):
1 mijn van Ectoedemia albifasciella (gewone eikenblaasmijnmot) op Quercus robur (zomereik)
7 mijnen van Ectoedemia septembrella (hertshooimineermot) op Hypericum perforatum (sint-janskruid)
12 mijnen van Stigmella aceris (akenmineermot) op Acer campestre (Spaanse aak)
7 mijnen van Stigmella continuella (groene berkenmineermot) op Betula pendula (ruwe berk)
2 mijnen van Stigmella hemargyrella (zilverbandbeukenmineermot) op Fagus sylvatica (beuk)
3 mijnen van Stigmella lapponica (vroege berkenmineermot) op Betula pendula (ruwe berk)
5 mijnen van Stigmella microtheriella (maagdelijke mineermot) op Carpinus betulus (haagbeuk)
2 mijnen van Stigmella perpygmaeella (meidoornhoekmineermot) op Crataegus spec. (meidoorn spec.)
4 mijnen van Stigmella regiella (veelkleurige mineermot) op Crataegus spec. (meidoorn spec.)
6 mijnen van Stigmella sakhalinella (bladrandberkenmineermot) op Betula pendula (ruwe berk)
4 mijnen van Stigmella salicis (gewone wilgenmineermot) op Salix caprea (boswilg)
11 mijnen van Stigmella speciosa (esdoornmineermot) op Acer pseudoplatanus (gewone esdoorn)
12 mijnen van Stigmella tiliae (lindemineermot) op Tilia cordata (winterlinde)
2 mijnen van Stigmella tityrella (zigzagbeukenmineermot) op Fagus sylvatica (beuk)
 
- Tischeriidae (vlekmineermotten):
8 mijnen van Coptotriche angusticollella (rozenvlekmot) op Rosa spec.
1 mijn van Tischeria decidua (hoefijzervlekmot) op Quercus robur (zomereik) – Deze soort is nieuw voor de provincie Luik!!
65 mijnen van Tischeria ekebladella (gewone eikenvlekmot) op Quercus robur (zomereik)
 
Zakken (Psychidae – zakdragers)
2x Psyche casta (gewone zakdrager)
1x Taleporia tubulosa (sigaarzakdrager)
 
Rupsen
- Chimabachidae (kortvleugelmotten):
7 rupsen van Diurnea fagella (voorjaarskortvleugelmot) op Fagus sylvatica (beuk)
 
- Drepanidae (eenstaartjes):
1 rups van Thyatira batis (braamvlinder) op Rubus idaeus (framboos)
 
- Elachistidae (grasmineermotten):
1 rups van Ethmia bipunctella (grote zwartwitmot) op Echium vulgare (slangenkruid)
 
- Gelechiidae (palpmotten):
1 rups van Dichomeris ustalella (roestkleurige palpmot) uit de vegetatie gesleept
 
- Geometridae (spanners):
1 rups van Campaea margaritaria (appeltak) op Frangula alnus (sporkehout)
3 rupsen van Perizoma flavofasciata (silenespanner) op Silene spec. (koekoeksbloem spec.)
 
- Notodontidae (tandvlinders):
1 rups van Phalera bucephala (wapendrager) op Salix caprea (boswilg)
 
Feromonen (Sesiidae - wespvlinders)
5x Bembecia ichneumoniformis (klaverwespvlinder) op feromoon ICH
 
Nachtvlinders
- Argyresthidae (pedaalmotten)
1x Argyresthia pygmaeella (vale pedaalmot)
 
- Cosmopterigidae (prachtmotten):
16x Pancalia schwarzella (hondsviooltjesmot)
 
- Crambidae (grasmotten):
34x Agriphila straminella (blauwooggrasmot)
1x Catoptria pinella (egale vlakjesmot)
1x Cynaeda dentalis (gevlamde grasmot)
5x Pleuroptya ruralis (parelmoermot)
10x Pyrausta despicata (weegbreemot)
2x Pyrausta purpuralis (purpermot)
1x Sitochroa palealis (bruidsmot)
 
- Erebidae (spinneruilen):
1x Eilema lurideola (plat beertje)
8x Euplagia quadripunctaria (spaanse vlag)
1x Miltochrista miniata (rozenblaadje)
1x Rivula sericealis (stro-uiltje)
3x Setina irrorella (tijgerbeertje)
 
- Gelechiidae (palpmotten):
1x Helcystogramma rufescens (rietpalpmot)
 
- Geometridae (spanners):
3x Camptogramma bilineata (gestreepte goudspanner)
1x Cosmorhoe ocellata (blauwbandspanner)
1x Eupithecia centaureata (zwartvlekdwergspanner)
1x Idaea muricata (geelpurperen spanner)
2x Idaea seriata (paardenbloemspanner)
1x Macaria notata (klaverblaadje)
9x Timandra comae (lieveling)
 
- Lasiocampidae (spinners):
2x Lasiocampa quercus (hageheld)
 
- Noctuidae (uilen):
1x Noctua pronuba (huismoeder)
 
- Oecophoridae (sikkelmotten):
1x Crassa unitella (zwamboorder)
 
- Pterophoridae (vedermotten):
1x Amblyptilia acanthadactyla (scherphoekvedermot)
1x Merrifieldia baliodactylus (marjoleinvedermot)
 
- Pyralidae (lichtmotten):
6x Endotricha flammealis (strooiselmot)
5x Oncocera semirubella (prachtmot)
6x Phycitodes spec.
·         1x ♂ & 1x ♀ Phycitodes binaevella (weidemot) - PRE.SW.1778.17.F.TR.35 & PRE.SW.1779.17.M.TR.36 – Deze soort is nieuw voor de provincie Luik!!
6x Synaphe punctalis (pinokkiomot)
 
- Scythrididae (dikkopmotten):
5x Scythris spec.
·         1x ♀ Scythris potentillella (tijmdikkopmot) - PRE.SW.1777.17.F.TR.34 – Deze soort is nieuw voor de provincie Luik en zelfs voor Wallonië!!
 
- Sesiidae (wespvlinders):
2x Bembecia ichneumoniformis (klaverwespvlinder)
 
- Tortricidae (bladrollers):
3x Aethes bilbaensis (kranskarwijsmalsnuitje) – 3x ♂ PRE.SW.1762.17.M.TR.20 & PRE.SW.1763.17.M.TR.21 & PRE.SW.1764.17.M.TR.22.  Deze soort werd twee weken voordien nieuw voor België gevonden door onze werkgroep in de provincie Limburg. Nu dus ook te vinden in de provincie Luik! Nieuw voor Wallonië en Luik!
18x Aethes tesserana (prachtsmalsnuitje)
1x Celypha lacunana (brandnetelbladroller)
2x Celypha rufana (smallijnbladroller)
1x Grapholita compositella (sergeant-majoortje)
1x Grapholita janthinana (rookkleurige fruitmot)
1x Lathronympha strigana (hertshooibladroller)
17x Pammene aurita (morgenroodbladroller)
2x Zeiraphera isertana (grootkopbladroller)
 
Dagvlinders
- Lycaenidae (blauwtjes):
1x Aricia agestis (bruin blauwtje)
1x Celastrina argiolus (boomblauwtje)
1x Favonius quercus (eikenpage)
2x Lycaena phlaeas (kleine vuurvlinder)
10x Lycaena tityrus (bruine vuurvlinder)
8x Polyommatus icarus (icarusblauwtje)
 
- Nymphalidae (aurelia's):
1x Aglais io (dagpauwoog)
1x Aphantopus hyperantus (koevinkje)
1x Araschnia levana (landkaartje)
1x Boloria selene (zilveren maan)
12x Issoria lathonia (kleine parelmoervlinder)
14x Maniola jurtina (bruin zandoogje)
2x Vanessa atalanta (atalanta)
 
- Papilionidae (grote pages):
4x Papilio machaon (koninginnenpage)
 
- Pieridae (witjes):
1x Gonepteryx rhamni (citroenvlinder)
 
De nachtvangst werd uitgevoerd de zuidhelling van het gebied. We stelden 13 lichtbakken op en brachten smeer aan op een aantal bomen. We hoopten dat de regen ons deze keer links ging laten liggen, toch bleef het niet droog. Reeds bij aanvang van de nachtvangst kregen we lichte tot matige regen. Later op de avond intensifieerde zowel de regen als de wind. Kort na middernacht hield het op met regenen en bleef het dan zo goed als droog op één korte bui na. De regen weerhield de vlinders niet om op het licht van de vallen af te komen.
 
De start van de nachtvangst was om 22u00 bij een temperatuur van 18 °C, lichte regen en vrij veel wind.
 
Er werden ook een aantal bomen ingesmeerd maar door de regen had dit weinig effect. Toch vonden we enkele soorten die zelfs met de regen en wind de smeer konden smaken.
 
Op smeer:
- Noctuidae (uilen):
1x Amphipyra pyramidea (pyramidevlinder) )
1x Mesapamea spec.
2x Noctua pronuba (huismoeder)
 
Op licht:
- Argyresthidae (pedaalmotten):
2x Argyresthia brockeella (sierlijke pedaalmot)
 
- Batrachedridae (smalvleugelmotten):
1x Batrachedra praeangusta (katjessmalvleugelmot)
 
- Bucculatricidae (ooglapmotten):
1x Bucculatrix nigricomella (margrietooglapmot)
1x Bucculatrix noltei (bijvoetooglapmot)
 
- Coleophoridae (kokermotten):
2x Coleophora spec.
·         1x ♂ Coleophora follicularis (koninginnekruidkokermot) - PRE.SW.1768.17.M.TR.25
·         1x ♂ Coleophora striatipennella (muurkokermot) - PRE.SW.1770.17.M.TR.27
 
- Cosmopterigidae (prachtmotten):
1x Pancalia schwarzella (hondsviooltjesmot)
 
- Cossidae (houtboorders):
1x Zeuzera pyrina (gestippelde houtvlinder)
 
- Crambidae (grasmotten):
37x Agriphila straminella (blauwooggrasmot)
29x Catoptria pinella (egale vlakjesmot)
5x Crambus perlella (bleke grasmot)
2x Cynaeda dentalis (gevlamde grasmot)
1x Nomophila noctuella (luipaardlichtmot)
3x Ostrinia nubilalis (maïsboorder)
125x Pleuroptya ruralis (parelmoermot)
2x Pyrausta aurata (muntvlinder)
12x Pyrausta despicata (weegbreemot)
 
- Drepanidae (eenstaartjes):
7x Drepana falcataria (berkeneenstaart)
5x Falcaria lacertinaria (bleke eenstaart)
5x Habrosyne pyritoides (vuursteenvlinder)
1x Thyatira batis (braamvlinder)
2x Watsonalla binaria (gele eenstaart)
 
- Elachistidae (grasmineermotten):
3x Ethmia bipunctella (grote zwartwitmot)
 
- Erebidae (spinneruilen):
9x Arctia caja (grote beer)
3x Catocala promissa (eikenweeskind)
19x Dysauxes ancilla (dienares) – Door deze 19 waarnemingen in Trooz zijn alle waarnemingen na 2000 in België gewoonweg verdubbeld. Hierbij mogen we stellen dat deze soort in het gebied de mooiste populatie heeft in België.
29x Eilema complana (streepkokerbeertje)
4x Eilema depressa (naaldboombeertje)
7x Euplagia quadripunctaria (spaanse vlag)
1x Herminia grisealis (boogsnuituil)
1x Laspeyria flexula (bruine sikkeluil)
1x Lymantria dispar (plakker)
12x Miltochrista miniata (rozenblaadje)
21x Phragmatobia fuliginosa (kleine beer)
15x Rivula sericealis (stro-uiltje)
1x Scoliopteryx libatrix (roesje)
35x Setina irrorella (tijgerbeertje)
2x Spilosoma lutea (gele tijger)
 
- Gelechiidae (palpmotten):
1x Anacampsis blattariella (spikkelpalpmot)
2x Aproaerema anthyllidella (wondklaverpalpmot)
11x Aristotelia brizella (kwelderpistoolmot)
4x Aroga velocella (zuringpalpmot)
3x Bryotropha spec.
·         3x ♂ Bryotropha senectella (donkere mospalpmot) – PRE.SW.1771.17.M.TR.28 & PRE.SW.1774.17.M.TR.31 & PRE.SW.1776.17.M.TR.33 – Deze soort is nieuw voor de provincie Luik!!
7x Helcystogramma lutatella (lichte rietpalpmot)
5x Helcystogramma rufescens (rietpalpmot)
10x Teleiopsis diffinis (fraaie korrelpalpmot)
 
- Geometridae (spanners):
7x Biston betularia (peper-en-zoutvlinder)
2x Camptogramma bilineata (gestreepte goudspanner)
2x Charissa obscurata (heide-oogspanner)
1x Chiasmia clathrata (klaverspanner)
1x Cyclophora albipunctata (berkenoogspanner)
5x Cyclophora punctaria (gestippelde oogspanner)
5x Cyclophora ruficiliaria (geelbruine oogspanner)
2x Ecliptopera silaceata (marmerspanner)
2x Epirrhoe alternata (gewone bandspanner)
4x Eupithecia centaureata (zwartvlekdwergspanner)
1x Hemistola chrysoprasaria (tere zomervlinder)
1x Horisme tersata (egale bosrankspanner)
4x Horisme vitalbata (bruine bosrankspanner)
2x Idaea aversata (grijze stipspanner)
1x Idaea dimidiata (vlekstipspanner)
5x Idaea muricata (geelpurperen spanner)
6x Idaea subsericeata (satijnstipspanner)
15x Idaea sylvestraria (randstipspanner)
1x Ligdia adustata (aangebrande spanner)
6x Macaria notata (klaverblaadje)
1x Opisthograptis luteolata (hagedoornvlinder)
2x Plagodis dolabraria (lindeknotsvlinder)
3x Scopula marginepunctata (prachtstipspanner)
1x Selenia dentaria (herculesje)
1x Selenia tetralunaria (halvemaanvlinder)
1x Stegania trimaculata (drievlekspanner)
2x Timandra comae (lieveling)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
1x Aspilapteryx tringipennella (weegbreesteltmot)
1x  Euspilapteryx auroguttella (hertshooisteltmot)
2x Parectopa ononidis (stalkruidmineermot)
 
- Lasiocampidae (spinners):
7x Euthrix potatoria (rietvink)
2x Lasiocampa quercus (hageheld)
 
- Noctuidae (uilen):
4x Acronicta alni (elzenuil)
8x Acronicta leporina (schaapje)
11x Acronicta rumicis (zuringuil)
3x Actinotia polyodon (gevlamde uil)
1x Agrotis exclamationis (gewone worteluil)
1x Agrotis ipsilon (grote worteluil)
6x Agrotis puta (puta-uil)
1x Agrotis segetum (gewone velduil)
1x Anarta trifolii (spurrie-uil)
6x Apamea monoglypha (graswortelvlinder)
19x  Autographa gamma (gamma-uil)
5x Axylia putris (houtspaander)
1x Calophasia lunula (vlasbekuiltje)
11x Colocasia coryli (hazelaaruil)
42x Cosmia trapezina (hyena)
4x Craniophora ligustri (schedeldrager)
6x Cryphia algae (donkergroene korstmosuil)
1x Cucullia umbratica (grauwe monnik) - PRE.SW.1782.17.M.TR.38
10x Deltote pygarga (donkere marmeruil)
1x Dypterygia scabriuscula (vogelwiekje)
4x Hadena bicruris (gewone silene-uil)
1x Hecatera bicolorata (tweekleurige uil)
22x Hoplodrina octogenaria (gewone stofuil)
3x  Hydraecia micacea (aardappelstengelboorder)
2x Lacanobia oleracea (groente-uil)
1x Lycophotia porphyrea (granietuil)
5x Mesoligia furuncula (zandhalmuiltje)
3x Mythimna albipuncta (witstipgrasuil)
1x Mythimna conigera (eenstreepgrasuil)
1x Mythimna ferrago (gekraagde grasuil)
1x Mythimna pallens (bleke grasuil)
1x Noctua comes (volgeling)
1x Noctua fimbriata (breedbandhuismoeder)
2x Noctua interjecta (kleine huismoeder)
3x Noctua janthe (open-breedbandhuismoeder)
13x Noctua pronuba (huismoeder)
1x Nonagria typhae (lisdoddeboorder) 
21x Ochropleura plecta (haarbos)
1x Panthea coenobita (schijn-nonvlinder)
 
- Nolidae (visstaartjes):
2x Nycteola revayana (variabele eikenuil)
1x Pseudoips prasinana (zilveren groenuil)
 
- Notodontidae (tandvlinders):
6x Clostera curtula (bruine wapendrager)
1x Furcula bicuspis (berkenhermelijnvlinder)
1x Harpyia milhauseri (draak)
8x Notodonta dromedarius (dromedaris)
1x Notodonta ziczac (kameeltje)
1x Phalera bucephala (wapendrager)
1x Pheosia gnoma (berkenbrandvlerkvlinder)
2x Pterostoma palpina (snuitvlinder)
2x Ptilodon capucina (kroonvogeltje)
3x Ptilodon cucullina (esdoorntandvlinder)
1x Stauropus fagi (eekhoorn)
 
- Oecophoridae (sikkelmotten):
2x Harpella forficella (bruine molmboorder)
 
- Peleopodidae (vuurmotten):
1x Carcina quercana (vuurmot)
 
- Plutellidae (koolmotten):
7x Plutella xylostella (koolmotje)
 
- Pyralidae (lichtmotten):
2x Acrobasis repandana (oranje eikenlichtmot)
1x Cryptoblabes bistriga (boslichtmot)
1x Elegia similella (armbandmot)
52x Endotricha flammealis (strooiselmot)
2x Euzophera pinguis (tweekleurige lichtmot)
1x Hypsopygia glaucinalis (tweelijnmot)
3x Moitrelia obductella (honinglichtmot)
30x Oncocera semirubella (prachtmot)
22x Phycita roborella (eikenlichtmot)
249x Synaphe punctalis (pinokkiomot)
 
- Sphingidae (pijlstaarten):
2x Deilephila elpenor (groot avondrood)
6x Laothoe populi (populierenpijlstaart)
4x Sphinx ligustri (ligusterpijlstaart)
1x Sphinx pinastri (dennenpijlstaart)
 
- Tortricidae (bladrollers):
5x Aethes spec.
·         1x ♂ & 1x ♀ Aethes bilbaensis (kranskarwijsmalsnuitje) – PRE.SW.1765.17.M.TR.23 & PRE.SW.1781.17.M.TR.37
2x  Acleris emargana (gehakkelde bladroller)
1x Acleris forsskaleana (kleine boogbladroller)
4x Archips podana (grote appelbladroller)
2x Argyrotaenia ljungiana (bruinbandbladroller)
14x Celypha lacunana (brandnetelbladroller)
8x Celypha rufana (smallijnbladroller)
2x Celypha striana (paardenbloembladroller)
1x Cochylis dubitana (blauwe distelbladroller)
3x Cochylis hybridella (koperrandbladroller)
12x Cydia splendana (gewone spiegelmot)
3x Epiblema foenella (hoefijzermot)
4x Epinotia nisella (variabele oogbladroller)
1x Eudemis profundana (bonte fruitbladroller)
1x Eupoecilia angustana (gewoon smalsnuitje)
1x Hedya salicella (pinguintje)
5x Lathronympha strigana (hertshooibladroller)
4x Lobesia littoralis (strandkruidbladroller)
3x Metendothenia atropunctana (kleine stipbladroller)
1x Pammene aurita (morgenroodbladroller)
1x Pandemis heparana (leverkleurige bladroller)
1x Spilonota ocellana (rode knopbladroller)
1x Zeiraphera isertana (grootkopbladroller)
 
- Ypsolophidae (spitskopmotten):
2x Ypsolopha sequella (panterspitskopmot)
 
Stop van de nachtvangst om 05u15 bij een temperatuur van 14 °C. Er stond een beetje wind en het was licht bewolkt.
 
Tijdens het controleren van de lichtbakken ’s morgens zagen we kleine vlinders op en rond Armeria maritima (Engels gras) vliegen. Toen we ze nader bekeken, bleken het exemplaren van Aristotelia brizella (kwelderpistoolmot) te zijn. We vonden toen we door het veld Engels gras liepen maar liefst 145 exemplaren van deze toch wel zeer zeldzame soort.
 
 

Sfeer - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Ethmia bipunctella - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Perizoma flavofasciata - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Ben Steeman
Perizoma flavofasciata - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Phalera bucephala - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Ben Steeman
Stigmella speciosa - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Ben Steeman
Sfeer - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Aethes bilbaensis - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Aethes bilbaensis - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Aethes tesserana - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Nonagria typhae - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Ben Steeman
Aristotelia brizella - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Calophasia lunula - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Ben Steeman
Charissa obscurata - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Cochylis hybridella - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Coleophora follicularis - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Coleophora striatiipennella - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Cosmardia mortizella - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Cynaeda dentalis - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Dysauxas ancilla - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Idaea muricata - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Ben Steeman
Lobesia littoralis - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Merrifieldia baliodactylus - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Pancalia schwarzella - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Parectopa ononidis - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Scythris potentillella - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert
Setina irrorella - Trooz ~ La Rochette (Luik) 22-07-2017 ©Steve Wullaert