U bent hier

Home

18-08-2019 Koersel ~ Vallei van de Zwarte Beek - Hogenbosheide

Sfeer - Koersel ~ Vallei van de Zwarte Beek - Hogenbosheide (Limburg) 18-08-2019 ©Steve Wullaert

Al voor de 10de keer gingen we de netten uitslaan in de omgeving van Koersel. De Vallei van de Zwarte Beek heeft al voor heel wat verassingen gezorgd tijdens onze excursies! Deze keer bezochten we een gedeelte van de vallei genaamd Hogenbosheide. We spraken af om 15u in de namiddag en maakten een korte wandeling doorheen het gebied dat we zouden inventariseren.
We tekenden de volgende soorten op
 
Bladmijnen
- Bucculatricidae (ooglapmotten):
1x mijn van Bucculatrix cidarella (elzenooglapmot) op Alnus glutinosa (zwarte els)
1x mijn van Bucculatrix frangutella (vuilboomooglapmot) op Frangula alnus (sporkehout)
1x mijn van Bucculatrix ulmella (eikenooglapmot) op Quercus robur (zomereik)
 
- Gelechiidae (palpmotten):
3x mijnen van Chrysoesthia sexguttella (zesvlekmot) op Chenopodium spec. (ganzevoet spec.)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
21x mijnen van Acrocercops brongniardella (zilvermijnmot) op Quercus robur (zomereik)
6x mijnen van Caloptilia elongella (bruine elzensteltmot) op Alnus glutinosa (zwarte els)
1x mijn van Parornix betulae (berkenzebramot) op Betula pendula (ruwe berk)
11x mijnen van Phyllonorycter klemannella (goudrugelzenvouwmot) op Alnus glutinosa (zwarte els)                         
2x mijnen van Phyllonorycter oxyacanthae (meidoornvouwmot) op Crataegus spec. (meidoorn spec.)
4x mijnen van Phyllonorycter rajella (gewone elzenvouwmot) op Alnus glutinosa (zwarte els)
2x mijnen van Phyllonorycter sorbi (lijsterbesvouwmot) op Sorbus aucuparia (wilde lijsterbes)
6x mijnen van Phyllonorycter ulmifoliella (berkenvouwmot) op Betula pendula (ruwe berk)
 
- Heliozelidae (zilvervlekmotten):
1x mijn van Heliozela resplendella (elzenzilvervlekmot) op Alnus glutinosa (zwarte els)
 
- Nepticulidae (dwergmineermotten):
2x mijnen van Stigmella confusella (donkere berkenmineermot) op Betula pubescens (zachte berk)
1x mijn van Stigmella continuella (groene berkenmineermot) op Betula pendula (ruwe berk)
1x mijn van Stigmella nylandriella (gewone lijsterbesmineermot) op Sorbus aucuparia (wilde lijsterbes)
5x mijnen van Stigmella sakhalinella (bladrandberkenmineermot) op Betula pendula (ruwe berk)
 
- Tischeriidae (vlekmineermotten):
1x mijnen van Tischeria dodonaea (bruine eikenvlekmot) op Quercus robur (zomereik)
2x mijnen van Tischeria ekebladella (gewone eikenvlekmot) op Quercus robur (zomereik)
 
Kokers
- Coleophoridae (kokermotten):
3x kokers van Coleophora argentula (duizendbladkokermot) op Achillea millefolium (duizendblad)
7x kokers van Coleophora tamesis (zompruskokermot) op Juncus articulatus (zomprus)
 
Rupsen
- Nymphalidae (aurelia's):
20x Aglais io (dagpauwoog)
 
Nachtvlinders
- Argyresthidae (pedaalmotten):
1x Argyresthia goedartella (berkenpedaalmot)
 
- Crambidae (grasmotten):
20x Agriphila selasella (smalle witlijngrasmot)
5x Agriphila straminella (blauwooggrasmot)
56x Agriphila tristella (variabele grasmot)
1x Crambus perlella (bleke grasmot)
2x Elophila nymphaeata (waterleliemot)
 
- Gelechiidae (palpmotten):
1x Helcystogramma lutatella (lichte rietpalpmot)
 
- Noctuidae (uilen):
24x Autographa gamma (gamma-uil)
 
- Plutellidae (koolmotten):
3x Plutella xylostella (koolmotje)
 
- Pyralidae (lichtmotten):
4x Endotricha flammealis (strooiselmot)
 
- Tortricidae (bladrollers):
3x Celypha lacunana (brandnetelbladroller)
4x Epinotia ramella (gemarmerde oogbladroller)
1x Lathronympha strigana (hertshooibladroller)
 
Dagvlinders
- Nymphalidae (aurelia's):
1x Coenonympha pamphilus (hooibeestje)
7x Maniola jurtina (bruin zandoogje)
 
Op licht
- Coleophoridae (kokermotten):
16x Coleophora spec. (kokermot spec.)
* 1x Coleophora versurella (bleekgestreepte meldekokermot) - PRE.SW.2762.19.M.KO.106
 
- Crambidae (grasmotten):
10x Agriphila geniculea (gepijlde grasmot)
30x Agriphila inquinatella (moerasgrasmot)
32x Agriphila selasella (smalle witlijngrasmot)
57x Agriphila straminella (blauwooggrasmot)
78x Agriphila tristella (variabele grasmot)
18x Catoptria margaritella (gelijnde vlakjesmot)
3x Cydalima perspectalis (buxusmot)
8x Eudonia lacustrata (lichte granietmot)
5x Eudonia pallida (moerasgranietmot)
1x Patania ruralis (parelmoermot)
16x Platytes alpinella (baardsnuitmot)
1x Pyrausta aurata (muntvlinder)
7x Pyrausta despicata (weegbreemot)
1x Udea ferrugalis (oranje kruidenmot)
 
- Drepanidae (eenstaartjes):
9x Watsonalla binaria (gele eenstaart)
 
- Erebidae (spinneruilen):
1x Arctia caja (grote beer)
3x Eilema complana (streepkokerbeertje)
3x Eilema griseola (glad beertje)
1x Hypena proboscidalis (bruine snuituil)
1x Laspeyria flexula (bruine sikkeluil)
2x Lymantria dispar (plakker)
25x Pelosia muscerda (muisbeertje)
7x Rivula sericealis (stro-uiltje)
3x Spilosoma lutea (gele tijger)
4x Thumatha senex (rondvleugelbeertje)
 
- Gelechiidae (palpmotten):
1x Aproaerema anthyllidella (wondklaverpalpmot)
17x Aroga velocella (zuringpalpmot)
1x Bryotropha terrella (oranje mospalpmot)
1x Bryotropha umbrosella (variabele mospalpmot) - PRE.SW.2764.19.M.KO.108 -  deze zeldzame soort is nieuw voor de provincie Limburg!
9x Gelechiidae spec. (palpmot spec.)
* 9x Chionodes fumatella (witschubbige palpmot) - PRE.SW.2763.19.M.KO.107 -  deze zeer zeldzame soort is nieuw voor de provincie Limburg! 6de melding van deze soort op waarnemingen.be!! Deze soort die pas in het jaar 2000 werd ontdekt in ons land voedt zich met mossen.
4x Teleiopsis diffinis (fraaie korrelpalpmot)
 
- Geometridae (spanners):
2x Biston betularia (peper-en-zoutvlinder)
10x Cabera exanthemata (bruine grijsbandspanner)
6x Campaea margaritaria (appeltak)
2x Camptogramma bilineata (gestreepte goudspanner)
3x Colostygia pectinataria (kleine groenbandspanner)
2x Cyclophora linearia (gele oogspanner)
4x Cyclophora punctaria (gestippelde oogspanner)
1x Epirrhoe alternata (gewone bandspanner)
1x Euphyia unangulata (scherphoekbandspanner)
2x Eupithecia icterata (oranje dwergspanner)
1x Eupithecia nanata (smalvleugeldwergspanner)
1x Eupithecia virgaureata (guldenroededwergspanner)
2x Hylaea fasciaria (rode dennenspanner)
5x Idaea dimidiata (vlekstipspanner)
3x Idaea subsericeata (satijnstipspanner)
18x Lomaspilis marginata (gerande spanner)
4x Macaria liturata (gerimpelde spanner)
2x Macaria notata (klaverblaadje)
2x Opisthograptis luteolata (hagedoornvlinder)
3x Orthonama vittata (moeraswalstrospanner)
2x Scopula immutata (bosspanner)
1x Scopula rubiginata (purperen stipspanner)
1x Stegania trimaculata (drievlekspanner)
1x Xanthorhoe spadicearia (bruine vierbandspanner)
 
- Gracilariidae (mineermotten):
1x Parornix spec. (zebramot spec.)
1x Caloptilia alchimiella (goudvleksteltmot)
 
- Hepialidae (wortelboorders):
9x Triodia sylvina (oranje wortelboorder)
 
- Limacodidae (slakrupsen):
3x Apoda limacodes (slakrups)
 
- Noctuidae (uilen):
9x Agrotis puta (puta-uil)
4x Agrotis segetum (gewone velduil)
75x Agrotis vestigialis (bonte worteluil)
2x Amphipoea spec. (vlekuil spec.)
* 1x Amphipoea oculea (roodbruine vlekuil) - PRE.SW.2766.19.M.KO.110
10x Anarta trifolii (spurrie-uil)
7x Autographa gamma (gamma-uil)
1x Cryphia algae (donkergroene korstmosuil)
1x Cucullia umbratica (grauwe monnik)
1x Denticucullus pygmina (zeggeboorder)
1x Diachrysia chrysitis (koperuil)
2x Diarsia mendica (variabele breedvleugeluil)
1x Euxoa tritici (graanworteluil) - PRE.SW.2765.19.M.KO.109
1x Globia sparganii (egelskopboorder)
17x Hoplodrina ambigua (zuidelijke stofuil)
3x Hydraecia micacea (aardappelstengelboorder)
33x Lacanobia oleracea (groente-uil)
2x Luperina testacea (gewone grasuil)
8x Lycophotia porphyrea (granietuil)
8x Mesapamea spec. (weidehalmuiltje / halmrupsvlinder)
2x Mesoligia furuncula (zandhalmuiltje)
14x Mythimna albipuncta (witstipgrasuil)
4x Mythimna impura (stompvleugelgrasuil)
9x Mythimna pallens (bleke grasuil)
1x Noctua comes (volgeling)
5x Noctua fimbriata (breedbandhuismoeder)
2x Noctua interjecta (kleine huismoeder)
7x Noctua janthe (open-breedbandhuismoeder)
2x Noctua janthina (kleine breedbandhuismoeder)
74x Noctua pronuba (huismoeder)
6x Nonagria typhae (lisdoddeboorder)
58x Ochropleura plecta (haarbos)
6x Phlogophora meticulosa (agaatvlinder)
1x Plusia festucae (goudvenstertje)
2x Thalpophila matura (geelvleugeluil)
1x Xestia baja (bruine zwartstipuil)
65x Xestia c-nigrum (zwarte-c-uil)
19x Xestia sexstrigata (zesstreepuil)
1x Xestia xanthographa (vierkantvlekuil)
 
- Notodontidae (tandvlinders):
1x Furcula furcula (kleine hermelijnvlinder)
5x Notodonta dromedarius (dromedaris)
21x Pheosia gnoma (berkenbrandvlerkvlinder)
1x Pheosia tremula (brandvlerkvlinder)
1x Pterostoma palpina (snuitvlinder)
1x Ptilodon capucina (kroonvogeltje)
45x Thaumetopoea processionea (eikenprocessierups)
 
- Peleopodidae (vuurmotten):
1x Carcina quercana (vuurmot)
 
- Plutellidae (koolmotten):
11x Plutella xylostella (koolmotje)
 
- Pyralidae (lichtmotten):
1x Acrobasis advenella (mutsjeslichtmot)
17x Acrobasis tumidana (rode eikenlichtmot)
1x Dioryctria simplicella (kleine sparappelboorder)
14x Endotricha flammealis (strooiselmot)
9x Phycita roborella (eikenlichtmot)
7x Synaphe punctalis (pinokkiomot)
 
- Sphingidae (pijlstaarten):
1x Deilephila elpenor (groot avondrood)
1x Laothoe populi (populierenpijlstaart)
2x Sphinx pinastri (dennenpijlstaart)
 
- Tortricidae (bladrollers):
1x Aethes smeathmanniana (kommabladroller)
1x Ancylis diminutana (lichte haakbladroller)
5x Bactra spec. (biesbladroller spec.)
17x Celypha lacunana (brandnetelbladroller)
4x Clepsis spectrana (koolbladroller)
1x Cochylis hybridella (koperrandbladroller)
9x Cydia amplana (oranje eikenbladroller)
2x Cydia fagiglandana (beukenspiegelmot)
23x Cydia splendana (gewone spiegelmot)
1x Endothenia marginana (scherpe kuifbladroller)
4x Endothenia spec. (kuifbladroller spec.)
2x Lathronympha strigana (hertshooibladroller)
 
Op wijntouwen
- Crambidae (grasmotten):
1x Eudonia lacustrata (lichte granietmot)
1x Eudonia truncicolella (nazomergranietmot)
 
- Erebidae (spinneruilen):
1x Hypena rostralis (hopsnuituil)
 
- Geometridae (spanners):
1x Camptogramma bilineata (gestreepte goudspanner)
1x Xanthorhoe designata (koolbandspanner)
 
- Noctuidae (uilen):
3x Amphipyra pyramidea (piramidevlinder)
2x Mesapamea spec. (weidehalmuiltje / halmrupsvlinder)
1x Mythimna pallens (bleke grasuil)
1x Noctua comes (volgeling)
4x Noctua pronuba (huismoeder)
 
- Pyralidae (lichtmotten):
3x Endotricha flammealis (strooiselmot)
 
Stop om 06u30 met een temperatuur van 12°C. Onbewolkt en relatief fris…
 

Sfeer - Koersel ~ Vallei van de Zwarte Beek - Hogenbosheide (Limburg) 18-08-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ Vallei van de Zwarte Beek - Hogenbosheide (Limburg) 18-08-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ Vallei van de Zwarte Beek - Hogenbosheide (Limburg) 18-08-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ Vallei van de Zwarte Beek - Hogenbosheide (Limburg) 18-08-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ Vallei van de Zwarte Beek - Hogenbosheide (Limburg) 18-08-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ Vallei van de Zwarte Beek - Hogenbosheide (Limburg) 18-08-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ Vallei van de Zwarte Beek - Hogenbosheide (Limburg) 18-08-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ Vallei van de Zwarte Beek - Hogenbosheide (Limburg) 18-08-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ Vallei van de Zwarte Beek - Hogenbosheide (Limburg) 18-08-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ Vallei van de Zwarte Beek - Hogenbosheide (Limburg) 18-08-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ Vallei van de Zwarte Beek - Hogenbosheide (Limburg) 18-08-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ Vallei van de Zwarte Beek - Hogenbosheide (Limburg) 18-08-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ Vallei van de Zwarte Beek - Hogenbosheide (Limburg) 18-08-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ Vallei van de Zwarte Beek - Hogenbosheide (Limburg) 18-08-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ Vallei van de Zwarte Beek - Hogenbosheide (Limburg) 18-08-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Koersel ~ Vallei van de Zwarte Beek - Hogenbosheide (Limburg) 18-08-2019 ©Steve Wullaert
Agrotis vestigialis - Koersel ~ Vallei van de Zwarte Beek - Hogenbosheide (Limburg) 18-08-2019 ©Steve Wullaert
Catoptria margaritella - Koersel ~ Vallei van de Zwarte Beek - Hogenbosheide (Limburg) 18-08-2019 ©Steve Wullaert
Chionodes fumatella - Koersel ~ Vallei van de Zwarte Beek - Hogenbosheide (Limburg) 18-08-2019 ©Steve Wullaert
Cydia amplana - Koersel ~ Vallei van de Zwarte Beek - Hogenbosheide (Limburg) 18-08-2019 ©Steve Wullaert
Eupithecia nanata - Koersel ~ Vallei van de Zwarte Beek - Hogenbosheide (Limburg) 18-08-2019 ©Steve Wullaert
Euxoa tritici - Koersel ~ Vallei van de Zwarte Beek - Hogenbosheide (Limburg) 18-08-2019 ©Steve Wullaert
Luperina testacea - Koersel ~ Vallei van de Zwarte Beek - Hogenbosheide (Limburg) 18-08-2019 ©Steve Wullaert
Monopis monachella - Koersel ~ Vallei van de Zwarte Beek - Hogenbosheide (Limburg) 18-08-2019 ©Steve Wullaert
Nonagria typhae - Koersel ~ Vallei van de Zwarte Beek - Hogenbosheide (Limburg) 18-08-2019 ©Steve Wullaert
Platytes alpinella - Koersel ~ Vallei van de Zwarte Beek - Hogenbosheide (Limburg) 18-08-2019 ©Steve Wullaert
Plusia festucae - Koersel ~ Vallei van de Zwarte Beek - Hogenbosheide (Limburg) 18-08-2019 ©Steve Wullaert
Scopula rubiginata - Koersel ~ Vallei van de Zwarte Beek - Hogenbosheide (Limburg) 18-08-2019 ©Steve Wullaert
Spilosoma lutea - Koersel ~ Vallei van de Zwarte Beek - Hogenbosheide (Limburg) 18-08-2019 ©Steve Wullaert
Thalpophila matura - Koersel ~ Vallei van de Zwarte Beek - Hogenbosheide (Limburg) 18-08-2019 ©Steve Wullaert
Xestia xanthographa - Koersel ~ Vallei van de Zwarte Beek - Hogenbosheide (Limburg) 18-08-2019 ©Steve Wullaert