U bent hier

Home

09-06-2018 Torgny ~ RN de Raymond Mayné

Sfeer - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert

Op zaterdag 9 juni ’18 is de Werkgroep Bladmineerders voor de eerste keer naar het schitterende natuurreservaat Raymond Mayné te Torgny geweest. Torgny is het meest zuidelijk gelegen dorp van België en wordt ook wel de ‘Belgische Provence’ genoemd. Het natuurreservaat Raymond Mayné ligt op de zuidelijke helling van de cruesta "bajocienne" en wordt beheerd door Ardenne et Gaume. Dankzij het zonnige microklimaat en de kalkrijke ondergrond komt in het natuurreservaat een uitzonderlijke fauna en flora voor, waaronder bergcicade (Cicadetta montana), blauwvleugelsprinkhaan (Oedipoda caerulescens), Europese bidsprinkhaan (Mantis religiosa), hondskruid (Anacamptis pyramidalis), soldaatje (Orchis militaris), poppenorchis (Aceras anthropophorum), groene nachtorchis (Coeloglossum viride) en spinnenorchis (Ophrys sphegodes).
 
 
Bronvermelding:
http://ardenne-et-gaume.be/reserve-naturelle-agreee-raymond-mayne/
https://www.luxembourg-belge.be/diffusio/nl/doen-zien/bezoeken/stad-dorp/torgny/het-dorp-torgny_TFO11782.php
 
Wegens de fragiliteit van het gebied maakten we met een “beperkte groep” een wandeling in het gebied op de aangeduide paden.
 
Bladmijnen
- Bucculatricidae (ooglapmotten):
1 mijn van Bucculatrix bechsteinella (meidoornooglapmot) op Crataegus monogyna (eenstijlige meidoorn)
 
- Glyphipterigidae (parelmotten):
7 mijnen van Acrolepia autumnitella (bitterzoetmot) op Solanum dulcamara (bitterzoet)
4 mijnen van Digitivalva granitella op Inula conyzae (donderkruid)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
50 mijnen van Cameraria ohridella (paardenkastanjemineermot) op Aesculus hippocastanum (witte paardenkastanje)
30 mijnen van Gracillaria syringella (seringensteltmot) op Fraxinus excelsior (es)
88 mijnen van Phyllonorycter coryli (hazelaarblaasmot) op Corylus avellana (hazelaar)
3 mijnen van Phyllonorycter geniculella (gewone esdoornvouwmot) op Acer pseudoplatanus (gewone esdoorn)
1 mijn van Phyllonorycter joannisi (Noorse esdoornvouwmot) op Acer platanoides (Noorse esdoorn)
23 mijnen van Phyllonorycter maestingella (beukenvouwmot) op Fagus sylvatica (beuk)
2 mijnen van Phyllonorycter spinicolella (sleedoornvouwmot) op Prunus spinosa (sleedoorn)
2 mijnen van Phyllonorycter ulmifoliella (berkenvouwmot) op Betula pendula (ruwe berk)
 
- Heliozelidae (zilvervlekmotten):
3 mijnen van Antispila metallella (grote kornoeljegaatjesmaker) op Cornus mas (gele kornoelje)
 
- Nepticulidae (dwergmineermotten):
1 mijn van Bohemannia pulverosella (vroege appeldwergmot) op Malus spec. (appel spec.)
4 mijnen van Ectoedemia septembrella (hertshooimineermot) op Hypericum spec. (hertshooi spec.)
1 mijnen van Perittia obscurepunctella (kamperfoeliemineermot) op Lonicera periclymenum (wilde kamperfoelie)
1 mijn van Stigmella hemargyrella (zilverbandbeukenmineermot) op Fagus sylvatica (beuk)
24 mijnen van Stigmella plagicolella (pruimenballonmot) op Prunus spinosa (sleedoorn)
1 mijn van Stigmella tiliae (lindemineermot) op Tilia spec. (linde spec.)
 
- Tischeriidae (vlekmineermotten):
7 mijnen van Tischeria ekebladella (gewone eikenvlekmot) op Quercus robur (zomereik)
 
Zakken (Psychidae – zakdragers)
7x Psyche casta (gewone zakdrager)
1x Taleporia tubulosa (sigaarzakdrager)
 
Rupsen
Yponomeutidae
20 rupsen van Yponomeuta malinellus (appelstippelmot) op Malus spec. (appel spec.)
10 rupsen van Yponomeuta sedella (hemelsleutelstippelmot) op Sedum spec. (hemelsleutel spec.)
 
 
- Zygaenidae (bloeddrupjes)
6 rupsen van Zygaena filipendulae (sint-jansvlinder)
 
Vraatbeelden
- Sesiidae (wespvlinders):
1 vraatbeeld van Chamaesphecia nigrifrons (hertshooiwespvlinder) op Hypericum spec. (hertshooi spec.)
 
Poppen
1 pop tussen samengesponnen bladeren op Trifolium spec. (klaver spec.)
 
Op feromonen
- Sesiidae (wespvlinders):
14x Bembecia ichneumoniformis (klaverwespvlinder) op feromoon ICH.
8x Chamaesphecia empiformis (schijn-wolfsmelkwespvlinder) op feromoon ICH.
19x Synanthedon andrenaeformis (sneeuwbalwespvlinder) op feromoon VES.
1x Synanthedon vespiformis (eikenwespvlinder) op feromoon VES.
 
- Tineidae (echte motten):
12x Nemapogon wolffiella (donker kroeskopje) op feromoon VES.
 
Nachtvlinders
- Adelidae (langsprietmotten):
1x Adela spec.
5x Nemophora degeerella (geelbandlangsprietmot)
 
- Argyresthidae (pedaalmotten):
1x Argyresthia pruniella (kersenpedaalmot)
5x Argyresthia spinosella (bloesempedaalmot)
2x Argyresthia spec.
 
- Coleophoridae (kokermotten):
3x Coleophora spec.

  • 1x ♂ Coleophora calycotomella (bezembremkokermot) - PRE.SW.2102.18.M.TOR.68
  • 1x ♂ Coleophora discordella (rolklaverkokermot) - PRE.SW.2101.18.M.TOR.67
  • 1x ♂ Coleophora lixella (gouden sikkelkokermot) - PRE.SW.2100.18.M.TOR.66

 
- Crambidae (grasmotten):
1x Agrotera nemoralis (haagbeukmot)
1x Anania lancealis (lichte coronamot)
8x Chrysoteuchia culmella (gewone grasmot)
2x Crambus lathoniellus (vroege grasmot)
17x Crambus perlella (bleke grasmot)
3x Ostrinia nubilalis (maïsboorder)
5x Pyrausta despicata (weegbreemot)
 
- Elachistidae (grasmineermotten):
1x Elachista spec.
 
- Erebidae (spinneruilen):
4x Euclidia glyphica (bruine daguil)
3x Cybosia mesomella (vierstipbeertje)
1x Eilema sororcula (geel beertje)
2x Lygephila pastinum (wikke-uil)
1x Rivula sericealis (stro-uiltje)
 
 
- Gelechiidae (palpmotten):
3x Acompsia cinerella (fluweelpalpmot)
1x Bryotropha terrella (oranje mospalpmot)
 
- Geometridae (spanners):
7x Camptogramma bilineata (gestreepte goudspanner)
1x Cepphis advenaria (kleine herculesspanner)
3x Chiasmia clathrata (klaverspanner)
1x Chlorissa viridata (smaragdgroene zomervlinder)
1x Cidaria fulvata (oranje bruinbandspanner)
2x Colostygia pectinataria (kleine groenbandspanner)
10x Ematurga atomaria (gewone heispanner)
1x Epirrhoe tristata (bonte bandspanner)
1x Eulithis testata (oranje agaatspanner)
21x Idaea humiliata (streepstipspanner)
1x Idaea seriata (paardenbloemspanner)
1x Lomaspilis marginata (gerande spanner)
1x Melanthia procellata (witvlekbosrankspanner)
5x Minoa murinata (bruin spannertje)
2x Odezia atrata (rouwspanner)
2x Philereme vetulata (sporkehoutspanner)
7x Plemyria rubiginata (blauwrandspanner)
2x Scopula immutata (bosspanner)

  • 1x ♂ Scopula immutata (bosspanner) - PRE.SW.2113.18.M.TOR.78
  • 1x ♀ Scopula immutata (bosspanner) - PRE.SW.2114.18.F.TOR.79

1x Scopula ornata (kantstipspanner)
8x Scopula tessellaria (zwartwitte stipspanner)
1x Scotopteryx spec.
4x Siona lineata (vals witje)
 
- Glyphipterigidae (parelmotten):
1x Glyphipterix simpliciella (kleine parelmot)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
1x Phyllonorycter spec.
 
- Lyonetiidae (sneeuwmotten):
1x Leucoptera spartifoliella (bremsneeuwmot)
 
- Noctuidae (uilen):
6x Autographa gamma (gamma-uil)
6x Deltote deceptoria (bonte marmeruil)
 
- Pterophoridae (vedermotten):
1x Pterophorus pentadactyla (sneeuwwitte vedermot)
 
- Pyralidae (lichtmotten):
1x Ephestia spec.
4x Oncocera semirubella (prachtmot)
 
- Sesiidae (wespvlinders):
1x Bembecia ichneumoniformis (klaverwespvlinder)
 
- Thyrididae (venstervlekmotten):
1x Thyris fenestrella (bosrankvlinder)
 
- Tineidae (echte motten):
1x Tinea semifulvella (auroramot)
 
- Tortricidae (bladrollers):
1x Acleris bergmanniana (gouden boogbladroller)
1x Archips crataegana (meidoornbladroller)
1x Archips podana (grote appelbladroller)
3x Archips xylosteana (gevlamde bladroller)
2x Celypha lacunana (brandnetelbladroller)
1x Cydia fagiglandana (beukenspiegelmot)
1x Epinotia nanana (kleine oogbladroller)
1x Gypsonoma dealbana (loofboombladroller)
1x Hedya salicella (pinguintje)
1x Lathronympha strigana (hertshooibladroller)
1x Notocelia uddmanniana (bramenbladroller)
1x Pammene fasciana (gewone dwergbladroller)
2x Pandemis heparana (leverkleurige bladroller)
 
- Zygaenidae (bloeddrupjes):
2x Adscita statices (metaalvlinder)

  • 1x ♀ Adscita statices (metaalvlinder) - PRE.SW.2112.18.F.TOR.77

1x Zygaena viciae (kleine sint-jansvlinder)
 
Dagvlinders
- Hesperiidae (dikkopjes):
3x Ochlodes sylvanus (groot dikkopje)
 
- Lycaenidae (blauwtjes):
1x Callophrys rubi (groentje)
2x Glaucopsyche alexis (bloemenblauwtje)
31x Plebejus argus (heideblauwtje)
1x Polyommatus bellargus (adonisblauwtje)
2x Polyommatus icarus (icarusblauwtje)
2x Satyrium ilicis (bruine eikenpage)
 
- Nymphalidae (aurelia's):
1x Coenonympha pamphilus (hooibeestje)
38x Coenonympha arcania (tweekleurig hooibeestje)
1x Apatura ilia (kleine weerschijnvlinder)
5x Apatura iris (grote weerschijnvlinder)
4x Aphantopus hyperantus (koevinkje)
8x Argynnis aglaja (grote parelmoervlinder)
3x Argynnis paphia (keizersmantel)
2x Brenthis daphne (braamparelmoervlinder)
4x Limenitis camilla (kleine ijsvogelvlinder)
48x Maniola jurtina (bruin zandoogje)
17x Melanargia galathea (dambordje)
2x Vanessa atalanta (atalanta)
 
- Pieridae (witjes):
1x Pieris brassicae (groot koolwitje)
2x Pieris rapae (klein koolwitje)
 
In de vooravond kregen we een serieus onweer te verwerken. Het regende tot 01u00, daarna bleef het droog voor de rest van de nacht. We gingen van start met de nachtvangst om 21u45 bij een temperatuur van maar liefst 18 °C. Er werden in totaal 13 bakken uitgezet rondom het reservaat.
 
- Adelidae (langsprietmotten):
1x Nematopogon metaxella (brede langsprietmot)
5x Nemophora degeerella (geelbandlangsprietmot)
 
- Argyresthidae (pedaalmotten):
3x Argyresthia albistria (sleedoornpedaalmot)
4x Argyresthia pruniella (kersenpedaalmot)
9x Argyresthia spinosella (bloesempedaalmot)
 
- Blastobasidae (spaandermotten):
1x Hypatopa binotella (vijfvlekspaandermot)
 
- Coleophoridae (kokermotten):
15x Coleophora spec.

  • 1x ♂ Coleophora albitarsella (zwarte weidekokermot) - PRE.SW.2118.18.M.TOR.83
  • 1x ♂ Coleophora alnifoliae (elzenkokermot) - PRE.SW.2104.18.M.TOR.70
  • 1x ♂ Coleophora flavipennella (donkere eikenkokermot) - PRE.SW.2119.18.M.TOR.84
  • 1x ♂ Coleophora lutipennella (gewone eikenkokermot) - PRE.SW.2120.18.M.TOR.85
  • 1x ♂ Coleophora serratella (bruingrijze kokermot) - PRE.SW.2116.18.M.TOR.81
  • 1x ♂ Coleophora spinella (geelkopprunuskokermot) - PRE.SW.2103.18.M.TOR.69

 
- Cossidae (houtboorders):
6x Zeuzera pyrina (gestippelde houtvlinder)
 
- Crambidae (grasmotten):
2x Agrotera nemoralis (haagbeukmot)
2x Anania coronata (gewone coronamot)
8x Anania hortulata (bonte brandnetelmot)
1x Catoptria pinella (egale vlakjesmot)
21x Catoptria spec.

  • 1x ♂ Catoptria permutatellus (brede vlakjesmot) - PRE.SW.2106.18.M.TOR.72

20x Catoptria verellus (zwartbruine vlakjesmot)
36x Chrysoteuchia culmella (gewone grasmot)
15x Crambus lathoniellus (vroege grasmot)
20x Crambus perlella (bleke grasmot)
1x Crambus pratella (streepjesgrasmot)
3x Eudonia delunella (zwartvlekgranietmot)
9x Eudonia lacustrata (lichte granietmot)
13x Ostrinia nubilalis (maïsboorder)
1x Parapoynx stratiotata (krabbenscheermot)
3x Pyrausta despicata (weegbreemot)
1x Pyrausta purpuralis (purpermot)
15x Scoparia ambigualis (vroege granietmot)
26x Scoparia pyralella (oranje granietmot)
15x Scoparia / Eudonia spec.
1x Udea prunalis (grijze kruidenmot)
 
- Drepanidae (eenstaartjes):
5x Habrosyne pyritoides (vuursteenvlinder)
2x Tetheella fluctuosa (berken-orvlinder)
 
- Elachistidae (grasmineermotten):
1x Elachista argentella (witte grasmineermot)
2x Elachista spec.

  • 1x ♂ Elachista subocellea (geelbandgrasmineermot) - PRE.SW.2122.18.M.TOR.87

 
- Erebidae (spinneruilen):
12x Arctornis l-nigrum (zwarte-l-vlinder)
11x Atolmis rubricollis (zwart beertje)
1x Callimorpha dominula (bonte beer)
36x Cybosia mesomella (vierstipbeertje)
1x Diacrisia sannio (roodbandbeer)
1x Eilema caniola (vaal kokerbeertje)
5x Eilema complana (streepkokerbeertje)
1x Eilema depressa (naaldboombeertje)
16x Eilema sororcula (geel beertje)
1x Euproctis similis (donsvlinder)
12x Herminia grisealis (boogsnuituil)
13x Herminia tarsicrinalis (schaduwsnuituil)
4x Herminia tarsipennalis (lijnsnuituil)
3x Hypena proboscidalis (bruine snuituil)
16x Laspeyria flexula (bruine sikkeluil)
1x Lithosia quadra (viervlakvlinder)
11x Lygephila pastinum (wikke-uil)
2x Lymantria monacha (nonvlinder)
176x Miltochrista miniata (rozenblaadje)
2x Parascotia fuliginaria (paddenstoeluil)
1x Pechipogo strigilata (baardsnuituil)
1x Rhyparia purpurata (purperbeer)
34x Rivula sericealis (stro-uiltje)
4x Spilosoma lubricipeda (witte tijger)
30x Spilosoma lutea (gele tijger)
2x Thumatha senex (rondvleugelbeertje)
4x Trisateles emortualis (geellijnsnuituil)
 
- Gelechiidae (palpmotten):
2x Argolamprotes micella (frambozenpalpmot)
1x Brachmia blandella (puntvleugelpalpmot)
1x Bryotropha spec.

  • 1x ♂ Bryotropha senectella (donkere mospalpmot) - PRE.SW.2121.18.M.TOR.86

1x Dichomeris derasella (sleedoornpalpmot)
9x Eulamprotes unicolorella (purpertandboegsprietmot)
1x Exoteleia dodecella (dennenlotmot)
2x Helcystogramma rufescens (rietpalpmot)
4x Teleiodes vulgella (gammapalpmot)
 
- Geometridae (spanners):
1x Abraxas sylvata (porseleinvlinder)
15x Alcis repandata (variabele spikkelspanner)
35x Angerona prunaria (oranje iepentakvlinder)
2x Apeira syringaria (seringenvlinder)
18x Biston betularia (peper-en-zoutvlinder)
1x Cabera exanthemata (bruine grijsbandspanner)
8x Cabera pusaria (witte grijsbandspanner)
31x Campaea margaritaria (appeltak)
2x Camptogramma bilineata (gestreepte goudspanner)
1x Cepphis advenaria (kleine herculesspanner)
7x Chiasmia clathrata (klaverspanner)
9x Chloroclystis v-ata (v-dwergspanner)
10x Cidaria fulvata (oranje bruinbandspanner)
22x Colostygia pectinataria (kleine groenbandspanner)
2x Comibaena bajularia (gevlekte zomervlinder)
1x Cosmorhoe ocellata (blauwbandspanner)
6x Cyclophora annularia (nekspindertje)
9x Cyclophora linearia (gele oogspanner)
1x Cyclophora punctaria (gestippelde oogspanner)
4x Deileptenia ribeata (satijnen spikkelspanner)
1x Dysstroma truncata (schimmelspanner)
1x Ecliptopera silaceata (marmerspanner)
6x Ectropis crepuscularia (gewone spikkelspanner)
4x Electrophaes corylata (kleine wortelhoutspanner)
7x Ennomos erosaria (gehakkelde spanner)
1x Epirrhoe alternata (gewone bandspanner)
1x Epirrhoe rivata (bosbandspanner)
2x Epirrhoe tristata (bonte bandspanner)
1x Eulithis mellinata (bessentakvlinder)
2x Eulithis prunata (wortelhoutspanner)
1x Eupithecia exiguata (loofboomdwergspanner)
2x Eupithecia haworthiata (bosrankdwergspanner)
3x Eupithecia satyrata (heidedwergspanner)
7x Eupithecia spec.

  • 1x ♀ Eupithecia satyrata (heidedwergspanner) - PRE.SW.2117.18.F.TOR.82

4x Eupithecia subumbrata (dwarsbanddwergspanner)
10x Gandaritis pyraliata (gele agaatspanner)
6x Geometra papilionaria (zomervlinder)
1x Gymnoscelis rufifasciata (zwartkamdwergspanner)
29x Hemistola chrysoprasaria (tere zomervlinder)
7x Hemithea aestivaria (kleine zomervlinder)
4x Horisme tersata (egale bosrankspanner)
3x Hydrelia flammeolaria (geel spannertje)
1x Hylaea fasciaria (rode dennenspanner)
15x Hypomecis punctinalis (ringspikkelspanner)
33x Hypomecis roboraria (grote spikkelspanner)
9x Idaea aversata (grijze stipspanner)
5x Idaea biselata (schildstipspanner)
50x Idaea humiliata (streepstipspanner)
1x Idaea seriata (paardenbloemspanner)
1x Ligdia adustata (aangebrande spanner)
23x Lomaspilis marginata (gerande spanner)
40x Lomographa temerata (witte schaduwspanner)
1x Macaria signaria (lariksspanner)
1x Macaria wauaria (zwarte-w-vlinder)
10x Melanthia procellata (witvlekbosrankspanner)
1x Minoa murinata (bruin spannertje)
6x Opisthograptis luteolata (hagedoornvlinder)
17x Parectropis similaria (witvlekspikkelspanner)
1x Pasiphila chloerata (sleedoorndwergspanner)
1x Pasiphila rectangulata (groene dwergspanner)
4x Peribatodes rhomboidaria (taxusspikkelspanner)
1x Perizoma flavofasciata (silenespanner)
4x Philereme vetulata (sporkehoutspanner)
5x Plagodis dolabraria (lindeknotsvlinder)
3x Plemyria rubiginata (blauwrandspanner)
1x Pseudoterpna pruinata (grijsgroene zomervlinder)
2x Pungeleria capreolaria (dennenbandspanner)
3x Scopula floslactata (roomkleurige stipspanner)
11x Scopula nigropunctata (zwartstipspanner)
4x Scopula ornata (kantstipspanner)
7x Scopula tessellaria (zwartwitte stipspanner)
1x Siona lineata (vals witje)
1x Thera obeliscata (naaldboomspanner)
1x Timandra comae (lieveling)
2x Venusia blomeri (iepenvenusje)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
1x Calybites phasianipennella (viervleksteltmot)
 
- Hepialidae (wortelboorders):
1x Pharmacis lupulina (slawortelboorder)
 
- Lasiocampidae (spinners):
11x Dendrolimus pini (dennenspinner)
2x Gastropacha quercifolia (eikenblad)
519x Malacosoma neustria (ringelrups)
 
- Limacodidae (slakrupsen):
13x Apoda limacodes (slakrups)
 
- Noctuidae (uilen):
2x Abrostola triplasia (donker brandnetelkapje)
3x Acronicta aceris (bont schaapje)
2x Acronicta leporina (schaapje)
7x Acronicta psi / tridens
1x Acronicta strigosa (moerasbos-uil)
1x Actinotia polyodon (gevlamde uil)
173x Agrotis exclamationis (gewone worteluil)
1x Agrotis ipsilon (grote worteluil)
1x Agrotis puta (puta-uil)
3x Agrotis segetum (gewone velduil)
14x Anaplectoides prasina (bruine groenuil)
34x Apamea anceps (veldgrasuil)
2x Apamea crenata (variabele grasuil)
1x Apamea epomidion (zwartrandgrasuil)
6x Apamea monoglypha (graswortelvlinder)
2x Apamea remissa (grauwe grasuil)
3x Apamea sordens (kweekgrasuil)
7x Apamea sublustris (okergele grasuil)
6x Autographa gamma (gamma-uil)
2x Autographa pulchrina (donkere jota-uil)
86x Axylia putris (houtspaander)
12x Brachylomia viminalis (katwilguiltje)
3x Caradrina morpheus (morpheusstofuil)
38x Charanyca ferruginea (randvlekuil)
8x Charanyca trigrammica (drielijnuil)
5x Cosmia pyralina (maanuiltje)
7x Craniophora ligustri (schedeldrager)
3x Cucullia umbratica (grauwe monnik)
3x Deltote bankiana (zilverstreep)
9x Deltote deceptoria (bonte marmeruil)
59x Deltote pygarga (donkere marmeruil)
18x Diachrysia chrysitis (koperuil)
9x Diarsia brunnea (bruine breedvleugeluil)
3x Diarsia mendica (variabele breedvleugeluil)
4x Elaphria venustula (gemarmerd heide-uiltje)
1x Euplexia lucipara (levervlek)
1x Hecatera dysodea (kompassla-uil)
31x Hoplodrina ambigua (zuidelijke stofuil)
107x Hoplodrina octogenaria (gewone stofuil)
2x Lacanobia oleracea (groente-uil)
2x Lacanobia w-latinum (brede-w-uil)
2x Mamestra brassicae (kooluil)
2x Melanchra persicariae (perzikkruiduil)
3x Mesoligia furuncula (zandhalmuiltje)
8x Moma alpium (gevlekte groenuil)
9x Mythimna albipuncta (witstipgrasuil)
4x Mythimna conigera (eenstreepgrasuil)
6x Mythimna ferrago (gekraagde grasuil)
3x Mythimna impura (stompvleugelgrasuil)
3x Mythimna pallens (bleke grasuil)
1x Mythimna pudorina (grijze grasuil)
1x Noctua comes (volgeling)
79x Noctua pronuba (huismoeder)
9x Ochropleura plecta (haarbos)
3x Oligia fasciuncula (oranjegeel halmuiltje)
1x Oligia latruncula (donker halmuiltje)
15x Oligia spec.
1x Plusia festucae (goudvenstertje)
17x Polia nebulosa (marmeruil)
1x Pyrrhia umbra (oranje o-vlinder)
1x Subacronicta megacephala (schilddrager)
8x Trachea atriplicis (meldevlinder)
1x Tyta luctuosa (akkerwinde-uil)
41x Xestia c-nigrum (zwarte-c-uil)
 
- Nolidae (visstaartjes):
2x Meganola albula (groot visstaartje)
1x Nola cucullatella (klein visstaartje)
2x Nycteola revayana (variabele eikenuil)
8x Pseudoips prasinana (zilveren groenuil)
 
- Notodontidae (tandvlinders):
17x Drymonia obliterata (beukentandvlinder)
1x Gluphisia crenata (populierentandvlinder)
11x Phalera bucephala (wapendrager)
1x Pheosia gnoma (berkenbrandvlerkvlinder)
1x Ptilodon capucina (kroonvogeltje)
11x Stauropus fagi (eekhoorn)
 
- Plutellidae (koolmotten):
5x Plutella xylostella (koolmotje)
 
- Pterophoridae (vedermotten):
1x Emmelina monodactyla (windevedermot)
2x Merrifieldia baliodactylus (marjoleinvedermot)
2x Pterophoridae spec.

  • 1x ♂ Hellinsia carphodactyla (donderkruidvedermot) - PRE.SW.2108.18.M.TOR.74
  • 1x ♂ Merrifieldia baliodactylus (marjoleinvedermot) - PRE.SW.2109.18.M.TOR.75

4x Pterophorus pentadactyla (sneeuwwitte vedermot)
2x Stenoptilia pterodactyla (ereprijsvedermot)

  • 1x ♂ Stenoptilia pterodactyla (ereprijsvedermot) - PRE.SW.2107.18.M.TOR.73

 
- Pyralidae (lichtmotten):
1x Acrobasis marmorea (hoekige mutsjeslichtmot)
2x Acrobasis repandana (oranje eikenlichtmot)
1x Acrobasis spec.
2x Assara terebrella (fijnsparkegelmot)
1x Dioryctria schuetzeella (donkere sparappelboorder)
3x Eccopisa effractella (geelpalpmot)
1x Elegia similella (armbandmot)
1x Ephestia spec.

  • 1x ♂ Ephestia unicolorella (sobere restjesmot) - PRE.SW.2111.18.M.TOR.76

1x Myelois circumvoluta (distelhermelijntje)
 
- Sphingidae (pijlstaarten):
16x Deilephila elpenor (groot avondrood)
9x Deilephila porcellus (klein avondrood)
3x Laothoe populi (populierenpijlstaart)
1x Mimas tiliae (lindepijlstaart)
1x Smerinthus ocellata (pauwoogpijlstaart)
1x Sphinx ligustri (ligusterpijlstaart)
1x Sphinx pinastri (dennenpijlstaart)
 
- Tineidae (echte motten):
1x Monopis monachella (zustermot)
 
- Tortricidae (bladrollers):
3x Acleris bergmanniana (gouden boogbladroller)
6x Agapeta hamana (distelbladroller)
1x Agapeta zoegana (kanariepietje)
6x Aleimma loeflingiana (zonnesproetbladroller)
3x Ancylis achatana (dwarsstreephaakbladroller)
1x Ancylis mitterbacheriana (oranje haakbladroller)
1x Ancylis obtusana (rossige haakbladroller)
1x Apotomis sororculana (variabele marmerbladroller)
16x Archips crataegana (meidoornbladroller)
1x Archips oporana (fraaie dennenbladroller)
27x Archips podana (grote appelbladroller)
2x Archips rosana (heggenbladroller)
52x Archips xylosteana (gevlamde bladroller)
1x Bactra spec.
33x Celypha lacunana (brandnetelbladroller)
9x Celypha striana (paardenbloembladroller)
56x Cnephasia spec.
27x Cydia fagiglandana (beukenspiegelmot)
2x Cydia spec.

  • 1x ♂ Cydia inquinatana (esdoornbladroller) - PRE.SW.2097.18.M.TOR.63
  • 1x ♂ Cydia nigricana (erwtenbladroller) - PRE.SW.2125.18.M.TOR.90

1x Ditula angustiorana (zomerbladroller)
1x Epinotia bilunana (witte oogbladroller)
2x Epinotia demarniana (berkenoogbladroller)
4x Gypsonoma dealbana (loofboombladroller)
1x Gypsonoma oppressana (zwarte populierenbladroller)
4x Gypsonoma sociana (witsnuitpopulierenbladroller)
1x Hedya nubiferana (gewone witvlakbladroller)
2x Hedya pruniana (pruimwitvlakbladroller)
2x Hedya salicella (pinguintje)
1x ♀ Isotrias rectifasciana (v-bandbladroller) - PRE.SW.2123.18.F.TOR.88
3x Lathronympha strigana (hertshooibladroller)
8x Lozotaeniodes formosana (stipjesbladroller)
10x Notocelia uddmanniana (bramenbladroller)
1x Pammene regiana (maanmot)
9x Pandemis cerasana (kersenbladroller)
2x Pandemis cinnamomeana (witsnuitbladroller)
1x Piniphila bifasciana (tweebandbladroller)
1x Spilonota laricana (bonte lariksbladroller)
3x Spilonota ocellana (rode knopbladroller)
1x Syndemis musculana (struikbladroller)
2x Tortrix viridana (groene eikenbladroller)
2x Zeiraphera isertana (grootkopbladroller)
 
- Yponomeutidae (spinselmotten):
3x Scythropia crataegella (doornspinnertje)
3x Swammerdamia spec.
 
- Ypsolophidae (spitskopmotten):
9x Ypsolopha parenthesella (witvlekspitskopmot)
1x Ypsolopha ustella (variabele spitskopmot)
 
Gegenitaliseerde exemplaren van andere vangstplaatsen dan Torgny : Lamorteau & Laclaireau
 
- Tortricidae (bladrollers):
1x ♀ Grapholita gemmiferana (egaalvlakbladroller) - PRE.SW.2098.18.F.LAM.1
 
- Gelechiidae (palpmotten):
1x ♂ Carpatolechia decorella (schouderstreepmot) - PRE.SW.2099.18.M.LAM.2
 
- Pterophoridae (vedermotten):
1x ♂ Capperia britanniodactylus (salievedermot) - PRE.SW.2110.18.M.LAC.1
 
De nachtvangst werd beëindigd om 05u10 bij een temperatuur van 15 °C.
We vingen in totaal met de dagvangst erbij 3731 exemplaren behorende tot 412 verschillende soorten.

Sfeer - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Antispila metallella - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Antispila metallella - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Bohemannia pulverosella - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Perittia obscurepunctella - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Apatura iris - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Apatura iris - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Liminites camilla - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Lysandra bellargus - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Plebejus argus - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Satyrium ilicis - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Thyris fenestrella - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Coleophora lixella - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Apamea sublustris - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Argolamprotes miscella - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Cyclophora annularia - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Deileptenia ribeata - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Grapholita lobarzewskii - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Grapholita gemmiferana - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Hecatera dysodea - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Hedya salicella - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Hypatopa binotella - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Miltochrista miniata f. flava - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Puengeleria capreolaria - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Pyrrhia umbra - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Scopula immutata - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Scopula tesselaria - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Thalera fimbrialis - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Tyta luctuosa - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Venusia blomeri - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Zeiraphera isertana - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Steve Wullaert
Rhyparia purpurata - Torgny ~ RN de Raymond Mayné (Luxemburg) 09-06-2018 ©Wouter Mertens