U bent hier

Home

04-08-2017 & 05-08-2017 Wavreille & Han-sur-Lesse

Sfeer - Rochefort - Han-sur-Lesse ~ Belvédère ~ Rocher Serin et Fond St-Martin (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert

Op vrijdag 4 augustus ’17 gingen we op het allerlaatste moment nog richting Ardennen. Samen met Chris, Eef en Regis plaatsten we 3 lichtbakken in Carrière de Bièrnauchamps te Wavreille. We hingen ook een aantal wijntouwen uit in het gebied.
 
Start van de nachtvangst om 21.45 bij een temperatuur van 19°C, een onbewolkte hemel en bijna volle maan.
 
Soortenlijst
Op wijntouwen
- Argyresthidae (pedaalmotten):
1x Argyresthia spinosella (bloesempedaalmot)
 
- Crambidae (grasmotten):
3x Pleuroptya ruralis (parelmoermot)
 
- Drepanidae (eenstaartjes):
1x Habrosyne pyritoides (vuursteenvlinder)
 
- Erebidae (spinneruilen):
1x Catocala nupta (rood weeskind)
1x Eilema griseola (glad beertje)
1x Miltochrista miniata (rozenblaadje)
1x Rivula sericealis (stro-uiltje)
 
- Geometridae (spanners):
1x Camptogramma bilineata (gestreepte goudspanner)
2x Gymnoscelis rufifasciata (zwartkamdwergspanner)
1x Ligdia adustata (aangebrande spanner)
2x Macaria alternata (donker klaverblaadje)
1x Peribatodes rhomboidaria (taxusspikkelspanner)
 
-Noctuidae (uilen):
2x Acronicta rumicis (zuringuil)
4x Agrotis ipsilon (grote worteluil)
8x Agrotis puta (puta-uil)
1x Agrotis segetum (gewone velduil)
1x Apamea monoglypha (graswortelvlinder)
2x Cosmia trapezina (hyena)
1x Craniophora ligustri (schedeldrager)
7x Hoplodrina ambigua (zuidelijke stofuil)
6x Mesapamea spec.
1x Mesoligia furuncula (zandhalmuiltje)
21x Mythimna albipuncta (witstipgrasuil)
1x Mythimna pallens (bleke grasuil)
1x Noctua comes (volgeling)
2x Noctua interjecta (kleine huismoeder)
19x Noctua pronuba (huismoeder)
2x Ochropleura plecta (haarbos)
1x Xestia baja (bruine zwartstipuil)
9x Xestia c-nigrum (zwarte-c-uil)
 
- Pterophoridae (vedermotten):
1x Pterophorus pentadactyla (sneeuwwitte vedermot)
 
- Pyralidae (lichtmotten):
2x Acrobasis suavella (roodstreepmutsjeslichtmot)
 
- Tortricidae (bladrollers):
1x Pandemis cerasana (kersenbladroller)
1x Pandemis corylana (hazelaarbladroller)
 
Tijdens het controleren van de wijntouwen vonden we ook nog een aantal imago’s op de bloemen van knoopkruid (Centaurea spec.)
 
- Crambidae (grasmotten) :
6x Pleuroptya ruralis (parelmoermot)
 
- Erebidae (spinneruilen):
1x Eilema griseola (glad beertje)
1x Euplagia quadripunctaria (Spaanse vlag)
 
Op licht (verslag door Chris)
- Coleophoridae (kokermotten):
2x Coleophora spec.

  • 1x ♀ Coleophora flavipennella (donkere eikenkokermot) - PRE.SW.1802.17.F.CAR.1

 
- Crambidae (grasmotten):
5x Agriphila inquinatella (moerasgrasmot)
16x Agriphila straminella (blauwooggrasmot)
6x Agriphila tristella (variabele grasmot)
1x Anania stachydalis (bonte coronamot)
4x Catoptria falsella (drietandvlakjesmot)
1x Eudonia pallida (moerasgranietmot)
5x Evergestis forficalis (lijnvalkmot)
2x Evergestis pallidata (bonte valkmot)
7x Nomophila noctuella (luipaardlichtmot)
131x Pleuroptya ruralis (parelmoermot)
4x Pyrausta aurata (muntvlinder)
10x Pyrausta despicata (weegbreemot)
5x Pyrausta purpuralis (purpermot)
7x Udea prunalis (grijze kruidenmot)
 
- Drepanidae (eenstaartjes):
2x Drepana curvatula (bruine eenstaart)
1x Drepana falcataria (berkeneenstaart)
3x Falcaria lacertinaria (bleke eenstaart)
6x Habrosyne pyritoides (vuursteenvlinder)
2x Thyatira batis (braamvlinder)
1x Watsonalla binaria (gele eenstaart)
 
- Elachistidae (grasmineermotten):
1x Agonopterix heracliana (gewone kaartmot)
1x Elachista spec.

  • 1x ♂ Elachista adscitella (ruwe smelemineermot) - PRE.SW.1807.17.M.CAR.6

 
- Erebidae (spinneruilen):
9x Arctia caja (grote beer)
2x Catocala nupta (rood weeskind)
1x Colobochyla salicalis (booglijnuil)
12x Eilema depressa (naaldboombeertje)
18x Eilema griseola (glad beertje)
6x Eilema lurideola (plat beertje)
1x Eublemma purpurina (prachtpurperuiltje) – pas de 9de waarneming voor België, de 2de voor Wallonië!
8x Euplagia quadripunctaria (spaanse vlag)
4x Euproctis similis (donsvlinder)
3x Hypena proboscidalis (bruine snuituil)
1x Laspeyria flexula (bruine sikkeluil)
8x Miltochrista miniata (rozenblaadje)
10x Rivula sericealis (stro-uiltje)
1x Schrankia costaestrigalis (gepijlde micro-uil)
 
- Gelechiidae (palpmotten):
1x Acompsia cinerella (fluweelpalpmot)
1x Aproaerema anthyllidella (wondklaverpalpmot)
1x Bryotropha spec.

  • 1x ♂ Bryotropha senectella (donkere mospalpmot) - PRE.SW.1805.17.M.CAR.4

1x Psoricoptera gibbosella (eikenborsteltje)
1x Syncopacma spec.

  • 1x ♂ Syncopacma taeniolella (brede bandpalpmot) - PRE.SW.1804.17.M.CAR.3

 
- Geometridae (spanners):
3x Abraxas sylvata (porseleinvlinder)
1x Cabera exanthemata (bruine grijsbandspanner)
1x Cabera pusaria (witte grijsbandspanner)
2x Camptogramma bilineata (gestreepte goudspanner)
1x Colostygia olivata (groene bergspanner)
15x Cyclophora annularia (nekspindertje)
2x Cyclophora linearia (gele oogspanner)
6x Cyclophora punctaria (gestippelde oogspanner)
1x Dysstroma truncata (schimmelspanner)
6x Ecliptopera silaceata (marmerspanner)
1x Ennomos quercinaria (geelblad)
2x Epirrhoe alternata (gewone bandspanner)
2x Eupithecia tenuiata (wilgendwergspanner)
8x Horisme tersata (egale bosrankspanner)
4x Horisme vitalbata (bruine bosrankspanner)
3x Idaea biselata (schildstipspanner)
1x Idaea dimidiata (vlekstipspanner)
1x Jodis lactearia (melkwitte zomervlinder)
2x Ligdia adustata (aangebrande spanner)
5x Lomaspilis marginata (gerande spanner)
2x Macaria alternata (donker klaverblaadje)
5x Macaria notata (klaverblaadje)
1x Melanthia procellata (witvlekbosrankspanner)
9x Opisthograptis luteolata (hagedoornvlinder)
7x Peribatodes rhomboidaria (taxusspikkelspanner)
29x Perizoma alchemillata (hennepnetelspanner)
2x Plagodis dolabraria (lindeknotsvlinder)
1x Pungeleria capreolaria (dennenbandspanner)
2x Scopula immutata (bosspanner)
1x Scopula marginepunctata (prachtstipspanner)
2x Selenia lunularia (lindeherculesje)
7x Timandra comae (lieveling)
1x Xanthorhoe designata (koolbandspanner)
2x Xanthorhoe ferrugata (vierbandspanner)
1x Xanthorhoe quadrifasiata (grote vierbandspanner)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
1x Aspilapteryx tringipennella (weegbreesteltmot)
 
- Hepialidae (wortelboorders):
2x Triodia sylvina (oranje wortelboorder)
 
- Lasiocampidae (spinners):
1x Dendrolimus pini (dennenspinner)
 
- Lyonetiidae (sneeuwmotten):
1x Lyonetia clerkella (hangmatmot)
 
- Momphidae (wilgenroosjesmotten):
1x Mompha raschkiella (tweekleurige wilgenroosjesmot)
 
- Noctuidae (uilen):
2x Abrostola triplasia (donker brandnetelkapje)
2x Acronicta auricoma (goudhaaruil)
1x Acronicta rumicis (zuringuil)
2x Agrotis exclamationis (gewone worteluil)
8x Agrotis puta (puta-uil)
1x Autographa gamma (gamma-uil)
1x Bryophila domestica (lichte korstmosuil)
2x Colocasia coryli (hazelaaruil)
22x Cosmia trapezina (hyena)
1x Craniophora ligustri (schedeldrager)
2x Cryphia algae (donkergroene korstmosuil)
1x Diachrysia chrysitis (koperuil)
1x Diarsia brunnea (bruine breedvleugeluil)
5x Diarsia rubi (gewone breedvleugeluil)
1x Hada plebeja (schaaruil)
1x Helicoverpa armigera (katoendaguil)
42x Hoplodrina ambigua (zuidelijke stofuil)
3x Hydraecia micacea (aardappelstengelboorder)
1x Mamestra brassicae (kooluil)
1x Mesoligia furuncula (zandhalmuiltje)
18x Mythimna albipuncta (witstipgrasuil)
4x Mythimna pallens (bleke grasuil)
3x Noctua interjecta (kleine huismoeder)
4x Noctua janthe (open-breedbandhuismoeder)
20x Noctua pronuba (huismoeder)
13x Ochropleura plecta (haarbos)
3x Subacronicta megacephala (schilddrager)
2x Xestia baja (bruine zwartstipuil)
60x Xestia c-nigrum (zwarte-c-uil)
6x Xestia sexstrigata (zesstreepuil)
 
- Notodontidae (tandvlinders):
2x Clostera curtula (bruine wapendrager)
6x Drymonia obliterata (beukentandvlinder)
1x Notodonta dromedarius (dromedaris)
2x Notodonta ziczac (kameeltje)
2x Pheosia tremula (brandvlerkvlinder)
3x Ptilodon capucina (kroonvogeltje)
1x Ptilodon cucullina (esdoorntandvlinder)
15x Thaumetopoea processionea (eikenprocessierups)
 
- Nymphalidae (aurelia's):
1x Maniola jurtina (bruin zandoogje)
 
- Oecophoridae (sikkelmotten):
2x Aplota palpella (langsnoetmot)
 
- Peleopodidae (vuurmotten):
1x Carcina quercana (vuurmot)
 
- Plutellidae (koolmotten):
1x Plutella xylostella (koolmotje)
 
- Pyralidae (lichtmotten):
3x Acrobasis advenella (mutsjeslichtmot)
1x Acrobasis repandana (oranje eikenlichtmot)
8x Acrobasis tumidana (rode eikenlichtmot)
2x Cryptoblabes bistriga (boslichtmot)
4x Endotricha flammealis (strooiselmot)
1x Euzophera pinguis (tweekleurige lichtmot)
16x Phycita roborella (eikenlichtmot)
 
- Roeslerstammiidae (haagrolmotten):
1x Roeslerstammia erxlebella (haagrolmot)
 
- Sphingidae (pijlstaarten):
11x Laothoe populi (populierenpijlstaart)
 
- Tineidae (echte motten):
1x Monopis weaverella (witvlekkijkgaatje)
1x Nemapogon clematella (satijnkroeskopje)
 
- Tischeriidae (vlekmineermotten):
1x Coptotriche angusticollella (rozenvlekmot)
 
- Tortricidae (bladrollers):
1x Acleris emargana (gehakkelde bladroller)
1x Acleris forsskaleana (kleine boogbladroller)
1x Acleris variegana (witschouderbladroller)
1x Agapeta hamana (distelbladroller)
1x Apotomis betuletana (berkenmarmerbladroller)
1x Apotomis turbidana (zwartwitte marmerbladroller)
1x Celypha aurofasciana (goudlijnbladroller)
4x Celypha lacunana (brandnetelbladroller)
1x Cochylis dubitana (blauwe distelbladroller)
3x Cydia splendana (gewone spiegelmot)
1x Eudemis profundana (bonte fruitbladroller)
5x Lathronympha strigana (hertshooibladroller)
1x Notocelia incarnatana (smalle hermelijnbladroller)
1x Notocelia roborana (scherpe hermelijnbladroller)
11x Pandemis corylana (hazelaarbladroller)
2x Spilonota ocellana (rode knopbladroller)
 
- Yponomeutidae (spinselmotten):
2x Yponomeuta plumbella (grootvlekstippelmot)
 
- Ypsolophidae (spitskopmotten):
1x Ypsolopha scabrella (gelijnde spitskopmot)
3x Ypsolopha sequella (panterspitskopmot)
 
Stop van de nachtvangst om 05.45 bij een temperatuur van 12°C. Het was zwaar bewolkt en het regende.
 
 
Na de vangst op vrijdag gingen we zoals gewoonlijk op zaterdag met de harde kern van de Werkgroep Bladmineerders op pad in de regio Famenne-Ardennen. We spraken af om 10u00 in Han-sur-Lesse en gingen vrijwel metéén in de richting van Carrière de Resteigne in Tellin. Jammer genoeg waren de weersomstandigheden in het begin van de dag niet zo goed. We moesten in de regen starten, maar algauw stopte het met regenen, werd het warmer en brak de zon zelfs door.
 
Samen met Yvon, Wouter, Chris, Ben, Regis, Dries en Eef telden we de volgende soorten tijdens de excursie.
 
Soortenlijst Carrière de Resteigne
 
Bladmijnen
- Bucculatricidae (ooglapmotten):
3 mijnen van Bucculatrix bechsteinella (meidoornooglapmot) op Pyrus pyraster (wilde peer)
 
- Crambidae (grasmotten):
5 mijnen van Atralata albofascialis (donderkruidmot) op Inula conyzae (donderkruid)
6 mijnen van Cynaeda dentalis (gevlamde grasmot) op Echium vulgare (slangenkruid)
 
- Gelechiidae (palpmotten):
2x Syncopacma spec.

  • 2x ♂ Syncopacma taeniolella (brede bandpalpmot) - PRE.SW.1810.17.M.RES.2 & PRE.SW.1809.17.M.RES.1

 
- Gracillariidae (mineermotten):
2 mijnen van Caloptilia elongella (bruine elzensteltmot) op Alnus glutinosa (zwarte els)
4 mijnen van Euspilapteryx auroguttella (hertshooisteltmot) op Hypericum hirsutum (ruig hertshooi)
3 mijnen van Parornix betulae (berkenzebramot) op Betula pendula (ruwe berk)
3 mijnen van Phyllocnistis unipunctella (eenstipslakkenspoormot) op Populus trichocarpa (balsempopulier)
3 mijnen van Phyllonorycter coryli (hazelaarblaasmot) op Corylus avellana (hazelaar)
2 mijnen van Phyllonorycter corylifoliella (vruchtboomvouwmot) op Pyrus pyraster (wilde peer)
1 mijn van Phyllonorycter esperella (haagbeukblaasmijnmot) op Carpinus betulus (haagbeuk)
6 mijnen van Phyllonorycter klemannella (goudrugelzenvouwmot) op Alnus glutinosa (zwarte els)
8 mijnen van Phyllonorycter maestingella (beukenvouwmot) op Fagus sylvatica (beuk)
2 mijnen van Phyllonorycter nicellii (hazelaarvouwmot) op Corylus avellana (hazelaar)
3 mijnen van Phyllonorycter tenerella (haagbeukvouwmot) op Carpinus betulus (haagbeuk)
1 mijn van Phyllonorycter ulmifoliella (berkenvouwmot) op Betula pendula (ruwe berk)
 
- Lyonetiidae (sneeuwmotten):
2 mijnen van Lyonetia clerkella (hangmatmot) op Betula pendula (ruwe berk)
10 mijnen van Lyonetia prunifoliella (sleedoornhangmatmot) op Prunus spinosa (sleedoorn)
 
- Nepticulidae (dwergmineermotten)
2 mijnen van Ectoedemia septembrella (hertshooimineermot) op Hypericum hirsutum (ruig hertshooi)
2 mijnen van Stigmella aceris (akenmineermot) op Acer platanoides (Noorse esdoorn) en 4 mijnen op Acer campestre (Spaanse aak)
25 mijnen van Stigmella alnetella / glutinosae op Alnus glutinosa (zwarte els)
2 mijnen van Stigmella floslactella (hazelaarmineermot) op Corylus avellana (hazelaar)
1 mijn van Stigmella hemargyrella (zilverbandbeukenmineermot) op Fagus sylvatica (beuk)
2 mijnen van Stigmella microtheriella (maagdelijke mineermot) op Carpinus betulus (haagbeuk)
12 mijnen van Stigmella sakhalinella (bladrandberkenmineermot) op Betula pendula (ruwe berk)
3 mijnen van Stigmella salicis (gewone wilgenmineermot) op Salix spec. (wilg spec.)
4 mijnen van Stigmella speciosa (esdoornmineermot) op Acer pseudoplatanus (gewone esdoorn)
1 mijn van Stigmella tityrella (zigzagbeukenmineermot) op Fagus sylvatica (beuk)
 
- Tischeriidae (vlekmineermotten):
3 mijnen van Coptotriche angusticollella (rozenvlekmot) op Rosa spec. (roos spec.)
142 mijnen van Tischeria ekebladella (gewone eikenvlekmot) op Quercus robur (zomereik)
 
- Heliozelidae (zilvervlekmotten):
2 mijnen van Heliozela hammoniella (berkenzilvervlekmot) op Betula pendula (ruwe berk)
1 mijn van Heliozela resplendella (elzenzilvervlekmot) op Alnus glutinosa (zwarte els)
 
Kokers (Coleophoridae – kokermotten)
8 koker van Coleophora trifolii (lichte metaalkokermot) op Melilotus album (witte honingklaver)
 
Rupsen
- Noctuidae (uilen):
19 rupsen van Hecatera dysodea (kompassla-uil) op Lactuca serriola (kompassla)
 
Nachtvlinders
- Argyresthidae (pedaalmotten):
1x Argyresthia pruniella (kersenpedaalmot)
 
- Crambidae (grasmotten)
3x Agriphila straminella (blauwooggrasmot)
1x Pleuroptya ruralis (parelmoermot)
6x Pyrausta purpuralis (purpermot)
 
- Erebidae (spinneruilen):
1x Eilema depressa (naaldboombeertje)
 
- Gelechiidae (palpmotten):
1x Syncopacma spec.
 
- Geometridae (spanners):
1x Camptogramma bilineata (gestreepte goudspanner)
1x Epirrhoe tristata (bonte bandspanner)
3x Minoa murinata (bruin spannertje)
2x Scopula ornata (kantstipspanner)
 
- Noctuidae (uilen):
1x Autographa gamma (gamma-uil)
 
- Pyralidae (lichtmotten):
2x Oncocera semirubella (prachtmot)
 
- Tortricidae (bladrollers):
1x Cochylis dubitana (blauwe distelbladroller)
 
- Zygaenidae (bloeddrupjes):
1x Zygaena filipendulae (sint-jansvlinder)
 
Dagvlinders
- Lycaenidae (blauwtjes):
2x Polyommatus coridon (bleek blauwtje)
3x Polyommatus icarus (icarusblauwtje)
 
- Nymphalidae (aurelia's):
1x Argynnis paphia (keizersmantel)
1x Limenitis camilla (kleine ijsvogelvlinder)
1x Maniola jurtina (bruin zandoogje)
 
In de namiddag gingen we dan met de groep naar Tienne des Vignes en passeerden we het deelgebied Les Pairées gelegen in Belvaux.
 
Soortenlijst van Les Pairées
 
Bladmijnen
- Lyonetiidae (sneeuwmotten):
4 mijnen van Lyonetia prunifoliella (sleedoornhangmatmot) op Prunus spinosa (sleedoorn)
 
- Nepticulidae (dwergmineermotten):
2 mijnen van Stigmella plagicolella (pruimenballonmot) op Prunus spinosa (sleedoorn)
 
- Tischeriidae (vlekmineermotten):
14 mijnen van Tischeria ekebladella (gewone eikenvlekmot) op Quercus robur (zomereik)
1 mijn van Tischeria dodonaea (bruine eikenvlekmot) op Quercus robur (zomereik)
 
Nachtvlinders
- Crambidae (grasmotten):
1x Pyrausta despicata (weegbreemot)
 
- Ypsolophidae (spitskopmotten):
1x Ypsolopha ustella (variabele spitskopmot)
 
Dagvlinders
- Lycaenidae (blauwtjes):
1x Polyommatus coridon (bleek blauwtje)
 
- Nymphalidae (aurelia's)
1x Coenonympha pamphilus (hooibeestje)
 
Soortenlijst van Tienne des Vignes
 
Bladmijnen
- Bucculatricidae (ooglapmotten):
140 mijnen van Bucculatrix frangutella (vuilboomooglapmot) op Rhamnus cathartica (wegedoorn)
2 mijnen van Bucculatrix ulmella (eikenooglapmot) op Quercus robur (zomereik)
 
- Gelechiidae (palpmotten):
1 mijn van Chrysoesthia drurella (gloriemot) op Chenopodium polyspermum (korrelganzenvoet)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
2 mijnen van Euspilapteryx auroguttella (hertshooisteltmot) op Hypericum hirsutum (ruig hertshooi)
3 mijnen van Phyllonorycter cerasicolella (kersenvouwmot) op Prunus avium (zoete kers)
 
- Lyonetiidae (sneeuwmotten):
4 mijnen van Lyonetia clerkella (hangmatmot) op Prunus avium (zoete kers)
 
- Momphidae (wilgenroosjesmotten):
1 verlaten mijn van Mompha miscella (zonneroosjesmot) op Helianthemum nummularium (geel zonneroosje)
 
- Nepticulidae (dwergmineermotten):
6 mijnen van Stigmella catharticella (wegedoornmineermot) op Rhamnus cathartica (wegedoorn)
2 mijnen van Stigmella plagicolella (pruimenballonmot) op Prunus spinosa (sleedoorn)
1 mijn van Stigmella regiella (veelkleurige mineermot) op Crataegus spec. (meidoorn spec.)
 
- Tischeriidae (vlekmineermotten):
3 mijnen van Coptotriche angusticollella (rozenvlekmot) op Rosa spec. (roos spec.)
1 mijn van Coptotriche marginea (gele bramenvlekmot) op Rubus fruticosus (framboos)
1 mijn van Tischeria dodonaea (bruine eikenvlekmot) Quercus robur (zomereik)
135 mijnen van Tischeria ekebladella (gewone eikenvlekmot) op Quercus robur (zomereik)
 
Vraatbeelden
- Tortricidae (bladrollers):
2 vraatbeelden van Acleris schalleriana (zuidelijke boogbladroller) op Viburnum lantana (wollige sneeuwbal)
 
Zakken (Psychidae – zakdragers)
1x Psyche casta (gewone zakdrager)
 
Nachtvlinders
- Adelidae (langsprietmotten):
6x Nemophora metallica (gouden langsprietmot)
 
- Argyresthidae (pedaalmotten):
5x Argyresthia bonnetella (variabele pedaalmot)
1x Argyresthia spec.

  • 1x ♀ Argyresthia dilectella (wimpelpedaalmot) - PRE.SW.1811.17.F.TEL.2 – Deze soort is nieuw voor de provincie Luxemburg en zelfs voor Wallonië!!!

 
- Crambidae (grasmotten):
1x Agriphila inquinatella (moerasgrasmot)
1x Agriphila straminella (blauwooggrasmot)
1x Agriphila tristella (variabele grasmot)
2x Pyrausta aurata (muntvlinder)
1x Pyrausta despicata (weegbreemot)
2x Pyrausta nigrata (stiptijmmot)
 
- Erebidae (spinneruilen):
6x Diacrisia sannio (roodbandbeer)
1x Euclidia glyphica (bruine daguil)
 
- Gelechiidae (palpmotten):
1x Syncopacma spec.

  • 1x ♂ Syncopacma taeniolella (brede bandpalpmot) - PRE.SW.1808.17.M.TEL.1

 
- Geometridae (spanners):
2x Ematurga atomaria (gewone heispanner)
2x Epirrhoe alternata (gewone bandspanner)
5x Minoa murinata (bruin spannertje)
5x Scopula ornata (kantstipspanner)
2x Scotopteryx chenopodiata (bruinbandspanner)
 
- Noctuidae (uilen):
1x Mythimna albipuncta (witstipgrasuil)
 
- Pterophoridae (vedermotten):
1x Emmelina monodactyla (windevedermot)
 
- Pyralidae (lichtmotten):
3x Oncocera semirubella (prachtmot)
2x Selagia spadicella (rode heidelichtmot)
 
- Tortricidae (bladrollers):
1x Cydia interscindana (zonnegloedbladroller) – dit is slechts de 3de waarneming van deze soort in ons land. De eerste dateert al van in 1981 en was in de provincie Namen, de tweede waarneming gebeurde door Ruben Meert eerder in 2017. Hij kweekte een rups uit die hij had gevonden op jeneverbes in de provincie Namen. Het imago uit Tellin werd geklopt uit jeneverbes wat ook de waardplant is van Cydia interscindana! Deze soort is nieuw voor de provincie Luxemburg!!
1x Rhopobota naevana (topspinnertje)
 
- Zygaenidae (bloeddrupjes):
5x Zygaena filipendulae (sint-jansvlinder)
 
Dagvlinders
- Hesperiidae (dikkopjes):
4x Spialia sertorius (kalkgraslanddikkopje)
 
- Lycaenidae (blauwtjes):
31x Aricia agestis (bruin blauwtje)
1x Cupido minimus (dwergblauwtje)
103x Polyommatus coridon (bleek blauwtje)
21x Polyommatus icarus (icarusblauwtje)
 
- Nymphalidae (aurelia's):
1x Aglais urticae (kleine vos)
1x Araschnia levana (landkaartje)
9x Coenonympha pamphilus (hooibeestje)
4x Lasiommata megera (argusvlinder)
12x Maniola jurtina (bruin zandoogje)
4x Pyronia tithonus (oranje zandoogje)
 
- Pieridae (witjes):
1x Pieris brassicae (groot koolwitje)
 
Na de wandeling in Tienne des Vignes zijn we afgezakt naar Le Belvédère in Han-sur-Lesse, waar ook de nachtvangst plaatsvond.
 
We stelden er de volgende soorten vast.
 
Bladmijnen
- Bucculatricidae (ooglapmotten):
2 mijnen van Bucculatrix bechsteinella (meidoornooglapmot) op Pyrus pyraster (wilde peer)
25 mijnen van Bucculatrix frangutella (vuilboomooglapmot) op Rhamnus cathartica (wegedoorn)
1 mijn van Bucculatrix thoracella (lindeooglapmot) op Fagus sylvatica (beuk)
1 mijn van Bucculatrix ulmella (eikenooglapmot) op Quercus robur (zomereik)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
3 mijnen van Euspilapteryx auroguttella (hertshooisteltmot) op Hypericum hirsutum (ruig hertshooi)
3 mijnen van Phyllonorycter corylifoliella (vruchtboomvouwmot) op Pyrus pyraster (wilde peer)
3 mijnen van Phyllonorycter sorbi op Sorbus aucuparia (wilde lijsterbes)
 
- Lyonetiidae (sneeuwmotten):
1 mijn van Leucoptera malifoliella (appelsneeuwmot) op Pyrus pyraster (wilde peer)
 
- Nepticulidae (dwergmineermotten)
1 mijn van Ectoedemia septembrella (hertshooimineermot) op Hypericum hirsutum (ruig hertshooi)
1 mijn van Ectoedemia spinosella (sleedoornblaasmijnmot) op Prunus spinosa (sleedoorn)
8 mijnen van Stigmella catharticella (wegedoornmineermot) op Rhamnus cathartica (wegedoorn)
1 mijn van Stigmella hemargyrella (zilverbandbeukenmineermot) op Fagus sylvatica (beuk)
10 mijnen van Stigmella pyri (perenbladmineermot) op Pyrus pyraster (wilde peer)
1 mijn van Stigmella tityrella (zigzagbeukenmineermot) op Fagus sylvatica (beuk)
 
- Tischeriidae (vlekmineermotten):
14 mijnen van Tischeria ekebladella (gewone eikenvlekmot) op Quercus robur (zomereik)
 
Kokers (Coleophoridae – kokermotten)
1 koker van Coleophora ramosella (gestreepte guldenroedekokermot) op Aster linosyris (kalkaster)
1 koker van Coleophora spec. op Sorbus aucuparia (wilde lijsterbes)
 
Vraatbeelden
- Tortricidae (bladrollers):
9 vraatbeelden van Acleris schalleriana (zuidelijke boogbladroller) op Viburnum lantana (wollige sneeuwbal)
 
Nachtvlinders
- Crambidae (grasmotten):
1x Agriphila inquinatella (moerasgrasmot)
2x Pyrausta despicata (weegbreemot)
1x Pyrausta purpuralis (purpermot)
 
- Geometridae (spanners):
1x Camptogramma bilineata (gestreepte goudspanner)
 
- Pyralidae (lichtmotten):
1x Khorassania compositella (gekerfde zonneroosjesmot)
 
- Sphingidae (pijlstaarten):
1x Macroglossum stellatarum (kolibrievlinder)
 
- Tortricidae (bladrollers):
1x Lathronympha strigana (hertshooibladroller)
 
Dagvlinders
- Hesperiidae (dikkopjes):
2x Spialia sertorius (kalkgraslanddikkopje)
 
- Lycaenidae (blauwtjes):
57x Polyommatus coridon (bleek blauwtje)
 
- Nymphalidae (aurelia's):
4x Argynnis paphia (keizersmantel)
5x Erebia aethiops (zomererebia)
3x Lasiommata megera (argusvlinder)
1x Pararge aegeria (bont zandoogje)
1x Pyronia tithonus (oranje zandoogje)
 
- Papilionidae (grote pages):
1x Papilio machaon (koninginnenpage)
 
- Pieridae (witjes):
1x Colias spec.
 
De nachtvangst ging door in La Belvédère. We plaatsten in totaal 13 lichtbakken van aan het begin tot tegenaan het einde van het natuurgebied. Ook werden een aantal wijntouwen uitgehangen. We merkten onmiddellijk op dat de weersomstandigheden niet hetzelfde waren als de dag ervoor. De bewolking was tegen de avond toe weggetrokken en de maan was zo goed als volledig aan de hemel te bewonderen. Gelukkig was de wind wel gaan liggen. Toch zakte de temperatuur bij het begin van de nachtvangst om 21u30 tot 14 °C. Het was windstil en onbewolkt.
 
Soorten op licht
- Argyresthidae (pedaalmotten):
1x Argyresthia bonnetella (variabele pedaalmot)
2x Argyresthia goedartella (berkenpedaalmot)
 
- Coleophoridae (kokermotten):
2x Coleophora spec.

  • 1x Coleophora ramosella (gestreepte guldenroedekokermot) - PRE.SW.1812.17.F.HAN.14

9x Coleophora ochrea (zonneroosjeskokermot)
 
- Crambidae (grasmotten):
5x Agriphila inquinatella (moerasgrasmot)
3x Agriphila straminella (blauwooggrasmot)
3x Anania crocealis (gegolfde lichtmot)
3x Catoptria falsella (drietandvlakjesmot)
1x Catoptria pinella (egale vlakjesmot)
3x Eudonia lacustrata (lichte granietmot)
3x Eudonia truncicolella (nazomergranietmot)
1x Evergestis extimalis (aangebrande valkmot)
8x Pleuroptya ruralis (parelmoermot)
4x Pyrausta despicata (weegbreemot)
1x Pyrausta purpuralis (purpermot)
4x Udea ferrugalis (oranje kruidenmot)
2x Udea prunalis (grijze kruidenmot)
 
- Drepanidae (eenstaartjes):
1x Cilix glaucata (witte eenstaart)
2x Drepana curvatula (bruine eenstaart)
26x Habrosyne pyritoides (vuursteenvlinder)
 
- Elachistidae (grasmineermotten):
1x Agonopterix nervosa (spitse kaartmot)
1x Ethmia bipunctella (grote zwartwitmot)
 
- Erebidae (spinneruilen):
4x Arctia caja (grote beer)
1x Catocala sponsa (karmozijnrood weeskind)
2x Eilema caniola (vaal kokerbeertje)
5x Eilema complana (streepkokerbeertje)
24x Eilema depressa (naaldboombeertje)
7x Eilema griseola (glad beertje)
2x Eilema lurideola (plat beertje)
13x Euplagia quadripunctaria (spaanse vlag)
1x Hypena proboscidalis (bruine snuituil)
1x Laspeyria flexula (bruine sikkeluil)
7x Miltochrista miniata (rozenblaadje)
4x Phragmatobia fuliginosa (kleine beer)
1x Trisateles emortualis (geellijnsnuituil)
 
- Gelechiidae (palpmotten):
2x Aproaerema anthyllidella (wondklaverpalpmot)
 
- Geometridae (spanners):
3x Acasis viretata (groene blokspanner)
1x Aplocera efformata (sint-janskruidblokspanner)
3x Camptogramma bilineata (gestreepte goudspanner)
2x Catarhoe rubidata (roodbruine walstrospanner)
1x Colostygia olivata (groene bergspanner)
2x Cosmorhoe ocellata (blauwbandspanner)
1x Crocallis elinguaria (kortzuiger)
2x Cyclophora annularia (nekspindertje)
6x Cyclophora linearia (gele oogspanner)
2x Cyclophora punctaria (gestippelde oogspanner)
1x Cyclophora ruficiliaria (geelbruine oogspanner)
6x Ecliptopera silaceata (marmerspanner)
4x Epirrhoe alternata (gewone bandspanner)
13x Epirrhoe galiata (walstrobandspanner)
3x Eupithecia centaureata (zwartvlekdwergspanner)
5x Horisme tersata (egale bosrankspanner)
6x Horisme vitalbata (bruine bosrankspanner)
2x Idaea aversata (grijze stipspanner)
4x Idaea biselata (schildstipspanner)
2x Ligdia adustata (aangebrande spanner)
1x Lomaspilis marginata (gerande spanner)
2x Macaria alternata (donker klaverblaadje)
5x Macaria liturata (gerimpelde spanner)
3x Macaria notata (klaverblaadje)
1x Melanthia procellata (witvlekbosrankspanner)
2x Opisthograptis luteolata (hagedoornvlinder)
10x Peribatodes rhomboidaria (taxusspikkelspanner)
5x Perizoma alchemillata (hennepnetelspanner)
1x Plagodis dolabraria (lindeknotsvlinder)
2x Pungeleria capreolaria (dennenbandspanner)
2x Scopula nigropunctata (zwartstipspanner)
1x Scopula ornata (kantstipspanner)
1x Scotopteryx chenopodiata (bruinbandspanner)
1x Selenia lunularia (lindeherculesje)
1x Timandra comae (lieveling)
1x Xanthorhoe designata (koolbandspanner)
1x Xanthorhoe ferrugata (vierbandspanner)
1x Xanthorhoe fluctuata (zwartbandspanner)
 
- Hepialidae (wortelboorders):
1x Triodia sylvina (oranje wortelboorder)
 
- Lasiocampidae (spinners):
3x Dendrolimus pini (dennenspinner)
2x Euthrix potatoria (rietvink)
 
- Noctuidae (uilen):
2x Abrostola triplasia (donker brandnetelkapje)
1x Acronicta auricoma (goudhaaruil)
8x Acronicta psi/tridens
5x Acronicta rumicis (zuringuil)
1x Actinotia polyodon (gevlamde uil)
2x Agrotis exclamationis (gewone worteluil)
6x Agrotis puta (puta-uil)
2x Amphipyra pyramidea (piramidevlinder)
4x Autographa gamma (gamma-uil)
1x Chersotis multangula (getekende walstro-uil)
22x Cosmia trapezina (hyena)
3x Craniophora ligustri (schedeldrager)
1x Cucullia umbratica (grauwe monnik)
2x Diachrysia chrysitis (koperuil)
1x Diarsia brunnea (bruine breedvleugeluil)
1x Helicoverpa armigera (katoendaguil)
21x Hoplodrina ambigua (zuidelijke stofuil)
1x Hoplodrina octogenaria (gewone stofuil)
1x Hydraecia micacea (aardappelstengelboorder)
3x Mesapamea spec.
51x Mythimna albipuncta (witstipgrasuil)
4x Mythimna pallens (bleke grasuil)
2x Noctua fimbriata (breedbandhuismoeder)
10x Noctua janthe (open-breedbandhuismoeder)
7x Noctua janthe/janthina
2x Noctua janthina (kleine breedbandhuismoeder)
33x Noctua pronuba (huismoeder)
18x Ochropleura plecta (haarbos)
1x Peridroma saucia (blauwvleugeluil)
1x Pyrrhia umbra (oranje o-vlinder)
1x Subacronicta megacephala (schilddrager)
1x Xestia baja (bruine zwartstipuil)
101x Xestia c-nigrum (zwarte-c-uil)
2x Xestia sexstrigata (zesstreepuil)
 
- Notodontidae (tandvlinders):
3x Drymonia obliterata (beukentandvlinder)
2x Furcula furcula (kleine hermelijnvlinder)
2x Notodonta dromedarius (dromedaris)
1x Notodonta ziczac (kameeltje)
4x Pheosia gnoma (berkenbrandvlerkvlinder)
2x Pheosia tremula (brandvlerkvlinder)
5x Ptilodon capucina (kroonvogeltje)
3x Ptilodon cucullina (esdoorntandvlinder)
30x Thaumetopoea processionea (eikenprocessierups)
 
- Oecophoridae (sikkelmotten):
4x Crassa unitella (zwamboorder)
1x Pleurota aristella
 
- Peleopodidae (vuurmotten):
2x Carcina quercana (vuurmot)
 
- Pterophoridae (vedermotten):
1x Hellinsia carphodactyla (donderkruidvedermot)
 
- Pyralidae (lichtmotten):
1x Acrobasis repandana (oranje eikenlichtmot)
2x Acrobasis tumidana (rode eikenlichtmot)
1x Dioryctria spec.
6x Endotricha flammealis (strooiselmot)
1x Euzophera pinguis (tweekleurige lichtmot)
21x Khorassania compositella (gekerfde zonneroosjesmot)
3x Phycita roborella (eikenlichtmot)
1x Phycitodes spec.
10x Selagia spadicella (rode heidelichtmot)
 
- Sphingidae (pijlstaarten):
4x Laothoe populi (populierenpijlstaart)
2x Sphinx pinastri (dennenpijlstaart)
 
- Tischeriidae (vlekmineermotten)
1x Coptotriche angusticollella (rozenvlekmot)
1x Tischeria ekebladella (gewone eikenvlekmot)
 
- Tortricidae (bladrollers):
1x Acleris cristana (diamantborsteltje)
3x Acleris variegana (witschouderbladroller)
2x Agapeta hamana (distelbladroller)
3x Apotomis betuletana (berkenmarmerbladroller)
1x Bactra spec.
1x Celypha lacunana (brandnetelbladroller)
6x Celypha striana (paardenbloembladroller)
3x Cydia splendana (gewone spiegelmot)
1x Epinotia brunnichana (witvlekoogbladroller)
1x Eucosma conterminana (sladistelknoopvlekje)
1x Eudemis porphyrana (schaduwfruitbladroller)
1x Eudemis profundana (bonte fruitbladroller)
1x Lozotaeniodes formosana (stipjesbladroller)
1x Notocelia rosaecolana (rozenhermelijnbladroller)
1x Pammene aurita (morgenroodbladroller)
8x Pandemis corylana (hazelaarbladroller)
1x Pandemis heparana (leverkleurige bladroller)
1x Rhyacionia pinivorana (grijze dennenlotboorder)
1x Spilonota ocellana (rode knopbladroller)
1x Zeiraphera isertana (grootkopbladroller)
 
Soorten op wijntouwen
- Noctuidae (uilen):
1x Agrotis ipsilon (grote worteluil)
1x Hoplodrina ambigua (zuidelijke stofuil)
1x Mythimna albipuncta (witstipgrasuil)       
6x Noctua pronuba (huismoeder)
4x Xestia c-nigrum (zwarte-c-uil)
 
- Tortricidae (bladrollers):
1x Pandemis corylana (hazelaarbladroller)
 
Stop van de nachtvangst om 05u30 bij een temperatuur van slechts 7 °C en open hemel. Het was mistig en windstil.
 

Sfeer - Rochefort - Wavreille ~ Carrière de Bièrnauchamps(Namen) 04-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rochefort - Wavreille ~ Carrière de Bièrnauchamps(Namen) 04-08-2017 ©Steve Wullaert
Aplota palpella - Rochefort - Wavreille ~ Carrière de Bièrnauchamps(Namen) 04-08-2017 ©Steve Wullaert
Catocala nupta - Rochefort - Wavreille ~ Carrière de Bièrnauchamps(Namen) 04-08-2017 ©Chris Steeman
Colobochyla salicalis - Rochefort - Wavreille ~ Carrière de Bièrnauchamps(Namen) 04-08-2017 ©Chris Steeman
Colostygia olivata - Rochefort - Wavreille ~ Carrière de Bièrnauchamps(Namen) 04-08-2017 ©Steve Wullaert
Eublemma purpurina - Rochefort - Wavreille ~ Carrière de Bièrnauchamps(Namen) 04-08-2017 ©Steve Wullaert
Helicoverpa armigera - Rochefort - Wavreille ~ Carrière de Bièrnauchamps(Namen) 04-08-2017 ©Chris Steeman
Euplagia quadripunctaria - Rochefort - Wavreille ~ Carrière de Bièrnauchamps(Namen) 04-08-2017 ©Chris Steeman
Roeslerstammia erxlebella - Rochefort - Wavreille ~ Carrière de Bièrnauchamps(Namen) 04-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Resteigne ~ Carrière de La Lesse (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Resteigne ~ Carrière de La Lesse (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Resteigne ~ Carrière de La Lesse (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Resteigne ~ Carrière de La Lesse (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Resteigne ~ Carrière de La Lesse (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Resteigne ~ Carrière de La Lesse (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Resteigne ~ Carrière de La Lesse (Namen) 05-08-2017 ©Dries De Vreeze
Sfeer - Resteigne ~ Carrière de La Lesse (Namen) 05-08-2017 ©Dries De Vreeze
Sfeer - Resteigne ~ Carrière de La Lesse (Namen) 05-08-2017 ©Dries De Vreeze
Sfeer - Resteigne ~ Carrière de La Lesse (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Resteigne ~ Carrière de La Lesse (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Resteigne ~ Carrière de La Lesse (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Resteigne ~ Carrière de La Lesse (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Resteigne ~ Carrière de La Lesse (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Resteigne ~ Carrière de La Lesse (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Atralata albofascialis - Resteigne ~ Carrière de La Lesse (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Atralata albofascialis - Resteigne ~ Carrière de La Lesse (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Cynaeda dentalis - Resteigne ~ Carrière de La Lesse (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Coleophora trifolii - Resteigne ~ Carrière de La Lesse (Namen) 05-08-2017 ©Ben Steeman
Hecatera dysodea - Resteigne ~ Carrière de La Lesse (Namen) 05-08-2017 ©Ben Steeman
Hecatera dysodea - Resteigne ~ Carrière de La Lesse (Namen) 05-08-2017 ©Ben Steeman
Syncopacma taeniolella - Resteigne ~ Carrière de La Lesse (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Tellin ~ Tienne des Vignes (Luxemburg) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Tellin ~ Tienne des Vignes (Luxemburg) 05-08-2017 ©Dries De Vreeze
Sfeer - Tellin ~ Tienne des Vignes (Luxemburg) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Tellin ~ Tienne des Vignes (Luxemburg) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Tellin ~ Tienne des Vignes (Luxemburg) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Tellin ~ Tienne des Vignes (Luxemburg) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Tellin ~ Tienne des Vignes (Luxemburg) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Tellin ~ Tienne des Vignes (Luxemburg) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Tellin ~ Tienne des Vignes (Luxemburg) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Tellin ~ Tienne des Vignes (Luxemburg) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Tellin ~ Tienne des Vignes (Luxemburg) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Cydia interscindana - Tellin ~ Tienne des Vignes (Luxemburg) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Spialia sertorius - Tellin ~ Tienne des Vignes (Luxemburg) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Lysandra coridon - Tellin ~ Tienne des Vignes (Luxemburg) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Stigmella catharticella - Rochefort - Han-sur-Lesse ~ Belvédère ~ Rocher Serin et Fond St-Martin (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rochefort - Han-sur-Lesse ~ Belvédère ~ Rocher Serin et Fond St-Martin (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rochefort - Han-sur-Lesse ~ Belvédère ~ Rocher Serin et Fond St-Martin (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rochefort - Han-sur-Lesse ~ Belvédère ~ Rocher Serin et Fond St-Martin (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rochefort - Han-sur-Lesse ~ Belvédère ~ Rocher Serin et Fond St-Martin (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rochefort - Han-sur-Lesse ~ Belvédère ~ Rocher Serin et Fond St-Martin (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rochefort - Han-sur-Lesse ~ Belvédère ~ Rocher Serin et Fond St-Martin (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rochefort - Han-sur-Lesse ~ Belvédère ~ Rocher Serin et Fond St-Martin (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rochefort - Han-sur-Lesse ~ Belvédère ~ Rocher Serin et Fond St-Martin (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rochefort - Han-sur-Lesse ~ Belvédère ~ Rocher Serin et Fond St-Martin (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rochefort - Han-sur-Lesse ~ Belvédère ~ Rocher Serin et Fond St-Martin (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rochefort - Han-sur-Lesse ~ Belvédère ~ Rocher Serin et Fond St-Martin (Namen) 05-08-2017 ©Dries De Vreeze
Lysandra coridon - Rochefort - Han-sur-Lesse ~ Belvédère ~ Rocher Serin et Fond St-Martin (Namen) 05-08-2017 ©Dries De Vreeze
Lysandra coridon - Rochefort - Han-sur-Lesse ~ Belvédère ~ Rocher Serin et Fond St-Martin (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Erebia aethiops - Rochefort - Han-sur-Lesse ~ Belvédère ~ Rocher Serin et Fond St-Martin (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rochefort - Han-sur-Lesse ~ Belvédère ~ Rocher Serin et Fond St-Martin (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rochefort - Han-sur-Lesse ~ Belvédère ~ Rocher Serin et Fond St-Martin (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rochefort - Han-sur-Lesse ~ Belvédère ~ Rocher Serin et Fond St-Martin (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rochefort - Han-sur-Lesse ~ Belvédère ~ Rocher Serin et Fond St-Martin (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rochefort - Han-sur-Lesse ~ Belvédère ~ Rocher Serin et Fond St-Martin (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rochefort - Han-sur-Lesse ~ Belvédère ~ Rocher Serin et Fond St-Martin (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rochefort - Han-sur-Lesse ~ Belvédère ~ Rocher Serin et Fond St-Martin (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rochefort - Han-sur-Lesse ~ Belvédère ~ Rocher Serin et Fond St-Martin (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rochefort - Han-sur-Lesse ~ Belvédère ~ Rocher Serin et Fond St-Martin (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rochefort - Han-sur-Lesse ~ Belvédère ~ Rocher Serin et Fond St-Martin (Namen) 05-08-2017 ©Ben Steeman
Sfeer - Rochefort - Han-sur-Lesse ~ Belvédère ~ Rocher Serin et Fond St-Martin (Namen) 05-08-2017 ©Ben Steeman
Sfeer - Rochefort - Han-sur-Lesse ~ Belvédère ~ Rocher Serin et Fond St-Martin (Namen) 05-08-2017 ©Dries De Vreeze
Agonopterix nervosa - Rochefort - Han-sur-Lesse ~ Belvédère ~ Rocher Serin et Fond St-Martin (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Ancylosis cinnamomella- Rochefort - Han-sur-Lesse ~ Belvédère ~ Rocher Serin et Fond St-Martin (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Arctia caja - Rochefort - Han-sur-Lesse ~ Belvédère ~ Rocher Serin et Fond St-Martin (Namen) 05-08-2017 ©Ben Steeman
Arctia caja - Rochefort - Han-sur-Lesse ~ Belvédère ~ Rocher Serin et Fond St-Martin (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Coleophora ochrea - Rochefort - Han-sur-Lesse ~ Belvédère ~ Rocher Serin et Fond St-Martin (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Coleophora ramosella - Rochefort - Han-sur-Lesse ~ Belvédère ~ Rocher Serin et Fond St-Martin (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Peridoma saucia - Rochefort - Han-sur-Lesse ~ Belvédère ~ Rocher Serin et Fond St-Martin (Namen) 05-08-2017 ©Ben Steeman
Pleurota aristella - Rochefort - Han-sur-Lesse ~ Belvédère ~ Rocher Serin et Fond St-Martin (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Pyrria umbra - Rochefort - Han-sur-Lesse ~ Belvédère ~ Rocher Serin et Fond St-Martin (Namen) 05-08-2017 ©Ben Steeman
Selagia spadicella - Rochefort - Han-sur-Lesse ~ Belvédère ~ Rocher Serin et Fond St-Martin (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert
Bucculatrix thoracella - Rochefort - Han-sur-Lesse ~ Belvédère ~ Rocher Serin et Fond St-Martin (Namen) 05-08-2017 ©Steve Wullaert