U bent hier

Home

02-06-2018 Tellin ~ Les Pairées Ouest & Tienne des Vignes

Sfeer - Tellin ~ Les Pairées Ouest - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert

Op zaterdag 2 juni ’18 heeft de Werkgroep Bladmineerders voor de eerste keer een inventarisatie gehouden in Tellin. Dit schitterende natuurgebied met kalk- en bloemrijke graslanden omgeven door talloze jeneverbesstruiken wordt beheerd door ‘Lesse et Lomme’. Het eerste deel van de voormiddag bezochten we even ‘Les Pairées Ouest’, een gebied dat net naast Tienne des Vignes ligt.
 
Bladmijnen
- Eriocraniidae (purpermotten):
1 verlaten mijn van Paracrania chrysolepidella (slanke purpermot) op Carpinus betulus (haagbeuk)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
2 mijnen van Acrocercops brongniardella (zilvermijnmot) op Quercus robur (zomereik)
1 mijn van Phyllonorycter coryli (hazelaarblaasmot) op Corylus avellana (hazelaar)
1 mijn van Phyllonorycter spinicolella (sleedoornvouwmot) op Prunus spinosa (sleedoorn)
 
- Nepticulidae (dwergmineermotten):
10 mijnen van Stigmella pyri (perenbladmineermot) op Pyrus pyraster (wilde peer)
 
Kokers (Coleophoridae – kokermotten)
1x Coleophora currucipennella (okervlerkkokermot) op Quercus robur (zomereik)
1x Coleophora ibipennella (geelsnuiteikenkokermot) op Quercus robur (zomereik)
1x Coleophora serratella (bruingrijze kokermot) op Pyrus pyraster (wilde peer)
 
Zakken (Psychidae – zakdragers)
2x Psyche casta (gewone zakdrager)
 
Vraatbeelden
- Alucitidae (waaiermotten):
1 vraatbeeld van Alucita hexadactyla (waaiermot) op Lonicera peryclemum (wilde kamperfoelie)
 
- Tortricidae (bladrollers):
17 vraatbeelden van Acleris schalleriana (zuidelijke boogbladroller) op Viburnum lantana (wollige sneeuwbal)
 
Rupsen
- Lasiocampidae (spinners):
1 rups van Euthrix potatoria (rietvink)
 
Op feromonen
21x Chamaesphecia empiformis (schijn-wolfsmelkwespvlinder) op fer. ICH.
3x Synanthedon andrenaeformis (sneeuwbalwespvlinder) op fer. VES.
4x Synanthedon vespiformis (eikenwespvlinder) op fer. VES.
 
Nachtvlinders
- Argyresthidae (pedaalmotten):
6x Argyresthia abdominalis (oranje vlekpedaalmot)
1x Argyresthia pruniella (kersenpedaalmot)
 
- Coleophoridae (kokermotten):
9x Coleophora spec.

  • 1x ♂ Coleophora serratella (bruingrijze kokermot) - PRE.SW.2069.18.M.TEL.15

 
- Crambidae (grasmotten):
1x Anania verbascalis (salielichtmot)
1x Chrysoteuchia culmella (gewone grasmot)
20x Crambus lathoniellus (vroege grasmot)
 
- Elachistidae (grasmineermotten):
1x Elachista argentella (witte grasmineermot)
18x Elachista subocellea (geelbandgrasmineermot)

  • 1x ♂ Elachista subocellea (geelbandgrasmineermot) - PRE.SW.2070.18.M.TEL.16

 
- Erebidae (spinneruilen):
1x Euclidia glyphica (bruine daguil)
4x Euclidia mi (mi-vlinder)
1x Pechipogo strigilata (baardsnuituil)
2x Tyria jacobaeae (sint-jacobsvlinder)
 
- Geometridae (spanners):
1x Cabera pusaria (witte grijsbandspanner)
4x Camptogramma bilineata (gestreepte goudspanner)
1x Chiasmia clathrata (klaverspanner)
1x Cidaria fulvata (oranje bruinbandspanner)
1x Colostygia pectinataria (kleine groenbandspanner)
1x Cyclophora punctaria (gestippelde oogspanner)
2x Ematurga atomaria (gewone heispanner)
7x Minoa murinata (bruin spannertje)
1x Parectropis similaria (witvlekspikkelspanner)
1x Pseudopanthera macularia (boterbloempje)
1x Rhodostrophia vibicaria (paarsbandspanner)
3x Scopula ornata (kantstipspanner)
 
- Glyphipterigidae (parelmotten):
2x Glyphipterix simpliciella (kleine parelmot)
 
- Micropterigidae (oermotten):
1x Micropterix calthella (dotterbloemoermot)
 
- Momphidae (wilgenroosjesmotten):
1x Mompha miscella (zonneroosjesmot)
 
- Noctuidae (uilen):
7x Autographa gamma (gamma-uil)
3x Deltote deceptoria (bonte marmeruil)
3x Deltote pygarga (donkere marmeruil)
1x Elaphria venustula (gemarmerd heide-uiltje)
1x Xestia c-nigrum (zwarte-c-uil)
 
- Pterophoridae (vedermotten):
1x Gillmeria pallidactyla (lichte zandvedermot)
 
- Pyralidae (lichtmotten):
3x Hypochalcia ahenella (ganzenvoetmot)
 
- Tortricidae (bladrollers):
1x Bactra spec.
2x Celypha lacunana (brandnetelbladroller)
3x Celypha striana (paardenbloembladroller)
1x Cnephasia spec.
3x Hedya pruniana (pruimwitvlakbladroller)
6x Isotrias rectifasciana (v-bandbladroller)
1x Notocelia cynosbatella (hermelijnbladroller)
4x Orthotaenia undulana (woudbladroller)
1x Pammene juniperana (jeneverbesdwergbladroller)
1x Spilonota ocellana (rode knopbladroller)
3x Tortrix viridana (groene eikenbladroller)
 
Dagvlinders
- Nymphalidae (aurelia's):
21x Coenonympha arcania (tweekleurig hooibeestje)
7x Coenonympha pamphilus (hooibeestje)
 
- Lycaenidae (blauwtjes):
3x Polyommatus icarus (icarusblauwtje)
1x Satyrium pruni (pruimenpage)
 
- Hesperiidae (dikkopjes)
1x Maniola jurtina (bruin zandoogje)
1x Spialia sertorius (kalkgraslanddikkopje)
 
Na de korte wandeling in ‘Les Pairées Ouest’ gingen we door naar het gebied ‘Tienne des Vignes’ dat heel kortbij ligt. Ook hier vinden we heel wat interessante planten en bloemen. Dit schitterend stuk ligt in beheer van ‘Ardenne et Gaume’.
 
‘Op de kalkrijke graslanden vinden we heel wat interessante planten zoals Thymus (tijm), Scabiosa (duifkruid), Anthyllis (wondklaver), Teucrium (gamander), Helianthemum (zonneroosje) en ook heel wat mooie soorten orchideeën zoals Ophrys apifera (bijenorchis), O. fuciflora (hommelorchis), O. insectifera (vliegenorchis) en O. anthropophora (poppenorchis). ‘
 
Bronvermelding: http://biodiversite.wallonie.be/fr/549-tienne-des-vignes.html?IDD=251660838&IDC=1881 (vertaald vanuit ’t Frans)
 
Bladmijnen
- Nepticulidae (dwergmineermotten):
1 mijn van Stigmella hybnerella (meidoornmineermot) op Crataegus monogyna (eenstijlige meidoorn)
1 mijn  van Stigmella regiella (veelkleurige mineermot) op Crataegus monogyna (eenstijlige meidoorn)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
1 mijn van Acrocercops brongniardella (zilvermijnmot) op Quercus robur (zomereik)
1 mijn van Parornix anglicella (meidoornzebramot) op Crataegus monogyna (eenstijlige meidoorn)
 
Kokers (Coleophoridae – kokermotten)
1 koker Coleophora currucipennella (okervlerkkokermot) op Quercus robur (zomereik)
1 koker van Coleophora flavipennella (donkere eikenkokermot) op Quercus robur (zomereik)
5 kokers van Coleophora ibipennella (geelsnuiteikenkokermot) op Quercus rubur (zomereik)
1 koker van Coleophora kuehnella (blaasjespistoolkokermot) op Quercus robur (zomereik)
 
Rupsen
- Noctuidae (uilen):
8 rupsen van Cucullia verbasci (kuifvlinder) op Verbascum thapsus (koninskaars)
 
Vraatbeelden
- Epermeniidae (borstelmotten):
1 vraatbeeld van Epermenia chaerophyllella (mineerborstelmot) op Heracleum sphondylium (gewone berenklauw)
 
- Gelechiidae (palpmotten):
13 vraatbeelden van Teleiodes sequax (veelkleurige maanpalpmot) op Helianthemum nummularium (geel zonneroosje)
 
Poppen
1 pop van ? op Verbascum thapsus (koninskaars)
 
Op feromonen
- Sesiidae (wespvlinders):
2x Synanthedon vespiformis (eikenwespvlinder) op fer. ICH. en 15x op fer. VES.
1x Chamaesphecia empiformis (schijn-wolfsmelkwespvlinder) op fer. ICH.
3x Synanthedon andrenaeformis (sneeuwbalwespvlinder) op fer. VES.
 
Nachtvlinders
- Argyresthidae (pedaalmotten):
5x Argyresthia abdominalis (oranje vlekpedaalmot)
3x Argyresthia pruniella (kersenpedaalmot)
5x Argyresthia spinosella (bloesempedaalmot)
1x Argyresthia trifasciata (cipresmineermot)
 
- Bucculatricidae (ooglapmotten):
1x Bucculatrix frangutella (vuilboomooglapmot)
 
-  Crambidae (grasmotten):
7x Chrysoteuchia culmella (gewone grasmot)
63x Crambus lathoniellus (vroege grasmot)
1x Eudonia / Scoparia spec.
 
- Elachistidae (grasmineermotten):
1x Elachista subocellea (geelbandgrasmineermot)
 
- Erebidae (spinneruilen):
1x Cybosia mesomella (vierstipbeertje)
1x Diacrisia sannio (roodbandbeer)
1x Euclidia mi (mi-vlinder)
1x Laspeyria flexula (bruine sikkeluil)
3x Tyria jacobaeae (sint-jacobsvlinder)
 
- Gelechiidae (palpmotten):
1x Bryotropha terrella (oranje mospalpmot)
1x Dichomeris ustalella (roestkleurige palpmot)
 
- Geometridae (spanners):
1x Angerona prunaria (oranje iepentakvlinder)
1x Camptogramma bilineata (gestreepte goudspanner)
4x Ematurga atomaria (gewone heispanner)
1x Hemistola chrysoprasaria (tere zomervlinder)
2x Philereme vetulata (sporkehoutspanner)
1x Xanthorhoe designata (koolbandspanner)
 
- Glyphipterigidae (parelmotten):
7x Glyphipterix simpliciella (kleine parelmot)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
1x Aspilapteryx limosella
 
- Momphidae (wilgenroosjesmotten):
2x Mompha miscella (zonneroosjesmot)
 
- Noctuidae (uilen):
1x Actinotia polyodon (gevlamde uil)
2x Deltote pygarga (donkere marmeruil)
1x Elaphria venustula (gemarmerd heide-uiltje)
 
- Oecophoridae (sikkelmotten):
1x Alabonia geoffrella (trompetmotje)
 
- Pterophoridae (vedermotten):
1x Pterophorus pentadactyla (sneeuwwitte vedermot)
 
- Pyralidae (lichtmotten):
5x Hypochalcia ahenella (ganzenvoetmot)
1x Pempelia spec.
 
- Scythrididae (dikkopmotten):
1x ♂ Scythris crassiuscula (zonneroosjesdikkopmot) - PRE.SW.2065.18.M.TEL.11
 
- Tortricidae (bladrollers):
2x Acleris bergmanniana (gouden boogbladroller)
1x Bryotropha spec.
2x Celypha lacunana (brandnetelbladroller)
1x Celypha striana (paardenbloembladroller)
1x ♀ Cnephasia asseclana (fijne spikkelbladroller) - PRE.SW.2063.18.F.TEL.9
1x ♀ Dichrorampha aeratana (asgrauwe wortelmot) - PRE.SW.2062.18.F.TEL.8
1x ♂ Dichrorampha petiverella (kommawortelmot) - PRE.SW.2061.18.M.TEL.7
3x Hedya pruniana (pruimwitvlakbladroller)
1x Isotrias rectifasciana (v-bandbladroller)
1x Lathronympha strigana (hertshooibladroller)
1x Olethreutes arcuella (geisha)
2x Orthotaenia undulana (woudbladroller)
1x Spilonota ocellana (rode knopbladroller)
1x Tortrix viridana (groene eikenbladroller)
 
- Zygaenidae (bloeddrupjes):
1x Zygaena filipendulae (sint-jansvlinder)
 
Dagvlinders
- Hesperiidae (dikkopjes):
1x Ochlodes sylvanus (groot dikkopje)
1x Spialia sertorius (kalkgraslanddikkopje)
 
- Lycaenidae (blauwtjes)
1x Callophrys rubi (groentje)
1x Cupido minimus (dwergblauwtje)
3x Polyommatus icarus (icarusblauwtje)
5x Satyrium pruni (pruimenpage)
 
- Nymphalidae (aurelia's):
1x Argynnis adippe (bosrandparelmoervlinder)
9x Coenonympha arcania (tweekleurig hooibeestje)
1x Maniola jurtina (bruin zandoogje)
1x Melitaea diamina (woudparelmoervlinder)
 
- Pieridae (witjes):
1x Gonepteryx rhamni (citroenvlinder)
 
De nachtvangst ging door op verschillende plaatsen in ‘Tienne des Vignes’. We stelden in totaal 13 lichtbakken op. De weergoden lieten ons we een beetje in de steek. Daar we overdag slechts een paar keer de zon zagen, trok tegen de avond de hemel open en verdween alle bewolking. Jammer, want daardoor stak er mist op en bleef het de gehele nacht zeer mistig! Dit resulteerde in een magere vangst qua soorten! We gingen van start om 21u45 bij een temperatuur van slechts 13 °C. Het was onbewolkt en windstil.
 
- Argyresthidae (pedaalmotten):
2x Argyresthia abdominalis (oranje vlekpedaalmot)
 
- Coleophoridae (kokermotten):
8x Coleophora spec.

  • 1x ♀ en 1x ♂ Coleophora flavipennella (donkere eikenkokermot) - PRE.SW.2066.18.F.TEL.12 / PRE.SW.2067.18.M.TEL.13

 
- Cossidae (houtboorders):
1x Cossus cossus (wilgenhoutrups)
 
- Crambidae (grasmotten):
4x Anania hortulata (bonte brandnetelmot)
1x Anania lancealis (lichte coronamot)
2x Catoptria spec.

  • 1x ♂ Catoptria permutatellus (brede vlakjesmot) - PRE.SW.2058.18.M.TEL.4

10x Chrysoteuchia culmella (gewone grasmot)
22x Crambus lathoniellus (vroege grasmot)
2x Eudonia / Scoparia spec.
 
- Drepanidae (eenstaartjes):
2x Habrosyne pyritoides (vuursteenvlinder)
4x Thyatira batis (braamvlinder)
 
- Elachistidae (grasmineermotten):
1x Elachista argentella (witte grasmineermot)
2x Ethmia dodecea (tienvlekzwartwitmot)
 
- Erebidae (spinneruilen):
1x Arctia villica (roomvlek)
1x Arctornis l-nigrum (zwarte-l-vlinder)
1x Atolmis rubricollis (zwart beertje)
1x Catephia alchymista (wit weeskind)
18x Cybosia mesomella (vierstipbeertje)
15x Diacrisia sannio (roodbandbeer)
2x Eilema lurideola (plat beertje)
22x Eilema sororcula (geel beertje)
3x Herminia tarsicrinalis (schaduwsnuituil)
1x Herminia tarsipennalis (lijnsnuituil)
3x Hypena proboscidalis (bruine snuituil)
19x Laspeyria flexula (bruine sikkeluil)
9x Miltochrista miniata (rozenblaadje)
14x Rivula sericealis (stro-uiltje)
9x Spilosoma lubricipeda (witte tijger)
10x Spilosoma lutea (gele tijger)
5x Tyria jacobaeae (sint-jacobsvlinder)
 
- Gelechiidae (palpmotten):
9x Dichomeris marginella (jeneverbesmot)
5x Eulamprotes unicolorella (purpertandboegsprietmot)
 
- Geometridae (spanners):
22x Angerona prunaria (oranje iepentakvlinder)
10x Biston betularia (peper-en-zoutvlinder)
9x Campaea margaritaria (appeltak)
2x Chiasmia clathrata (klaverspanner)
20x Colostygia pectinataria (kleine groenbandspanner)
5x Comibaena bajularia (gevlekte zomervlinder)
1x Cosmorhoe ocellata (blauwbandspanner)
3x Cyclophora punctaria (gestippelde oogspanner)
1x Dysstroma truncata (schimmelspanner)
3x Ectropis crepuscularia (gewone spikkelspanner)
1x Eupithecia exiguata (loofboomdwergspanner)
1x Eupithecia haworthiata (bosrankdwergspanner)
9x Hemistola chrysoprasaria (tere zomervlinder)
8x Hemithea aestivaria (kleine zomervlinder)
19x Hypomecis punctinalis (ringspikkelspanner)
8x Hypomecis roboraria (grote spikkelspanner)
8x Idaea aversata (grijze stipspanner)
1x Ligdia adustata (aangebrande spanner)
5x Lomaspilis marginata (gerande spanner)
1x Lomographa bimaculata (tweevlekspanner)
1x Lomographa temerata (witte schaduwspanner)
2x Macaria liturata (gerimpelde spanner)
1x Melanthia procellata (witvlekbosrankspanner)
1x Mesoleuca albicillata (brummelspanner)
1x Opisthograptis luteolata (hagedoornvlinder)
11x Parectropis similaria (witvlekspikkelspanner)
1x Pasiphila rectangulata (groene dwergspanner)
5x Perconia strigillaria (gestreepte bremspanner)
3x Peribatodes rhomboidaria (taxusspikkelspanner)
6x Philereme vetulata (sporkehoutspanner)
1x Plagodis dolabraria (lindeknotsvlinder)
4x Rhodostrophia vibicaria (paarsbandspanner)
5x Scopula floslactata (roomkleurige stipspanner)
3x Scopula nigropunctata (zwartstipspanner)
1x Scopula ornata (kantstipspanner)
1x Stegania cararia (zoomvlekspanner)
1x Thera obeliscata (naaldboomspanner)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
12x Aspilapteryx limosella
 
- Hepialidae (wortelboorders):
15x Pharmacis lupulina (slawortelboorder)
14x Phymatopus hecta (heidewortelboorder)
 
- Lasiocampidae (spinners):
1x Gastropacha quercifolia (eikenblad)
1x Malacosoma neustria (ringelrups)
1x Odonestis pruni (kersenspinner)
 
- Limacodidae (slakrupsen):
6x Apoda limacodes (slakrups)
 
- Momphidae (wilgenroosjesmotten):
27x Mompha miscella (zonneroosjesmot)
 
- Noctuidae (uilen):
11x Abrostola asclepiadis (engbloemkapje)
3x Abrostola triplasia (donker brandnetelkapje)
3x Acronicta psi / tridens
2x Acronicta rumicis (zuringuil)
1x Acronicta strigosa (moerasbos-uil)
6x Actinotia polyodon (gevlamde uil)
73x Agrotis exclamationis (gewone worteluil)
3x Apamea crenata (variabele grasuil)
5x Apamea monoglypha (graswortelvlinder)
2x Apamea sordens (kweekgrasuil)
5x Apamea sublustris (okergele grasuil)
3x Autographa gamma (gamma-uil)
12x Axylia putris (houtspaander)
1x Caradrina morpheus (morpheusstofuil)
1x Ceramica pisi (erwtenuil)
5x Charanyca ferruginea (randvlekuil)
19x Charanyca trigrammica (drielijnuil)
1x Craniophora ligustri (schedeldrager)
3x Cucullia umbratica (grauwe monnik)
1x Deltote deceptoria (bonte marmeruil)
10x Deltote pygarga (donkere marmeruil)
13x Diachrysia chrysitis (koperuil)
1x Diarsia brunnea (bruine breedvleugeluil)
8x Elaphria venustula (gemarmerd heide-uiltje)
8x Hada plebeja (schaaruil)
9x Hoplodrina ambigua (zuidelijke stofuil)
1x Hoplodrina octogenaria (gewone stofuil)
2x Hoplodrina respersa (grijze stofuil)
7x Lacanobia contigua (geoogde w-uil)
1x Lacanobia oleracea (groente-uil)
2x Lacanobia w-latinum (brede-w-uil)
1x Mesoligia furuncula (zandhalmuiltje)
3x Moma alpium (gevlekte groenuil)
12x Mythimna albipuncta (witstipgrasuil)
7x Mythimna pallens (bleke grasuil)
23x Noctua pronuba (huismoeder)
32x Ochropleura plecta (haarbos)
4x Oligia fasciuncula (oranjegeel halmuiltje)
45x Oligia spec.
20x Polia nebulosa (marmeruil)
1x Subacronicta megacephala (schilddrager)
1x Trachea atriplicis (meldevlinder)
27x Xestia c-nigrum (zwarte-c-uil)
 
- Nolidae (visstaartjes):
7x Pseudoips prasinana (zilveren groenuil)
 
- Notodontidae (tandvlinders):
2x Cerura erminea (witte hermelijnvlinder)
1x Drymonia dodonaea (gestreepte tandvlinder)
7x Phalera bucephala (wapendrager)
1x Pterostoma palpina (snuitvlinder)
3x Stauropus fagi (eekhoorn)
 
- Oecophoridae (sikkelmotten):
1x Crassa tinctella (lichte zwamboorder)
 
- Plutellidae (koolmotten):
1x Plutella xylostella (koolmotje)
 
- Pyralidae (lichtmotten):
10x Acrobasis marmorea (hoekige mutsjeslichtmot)
1x Aphomia sociella (hommelnestmot)
2x Dioryctria simplicella (kleine sparappelboorder)
2x Elegia similella (armbandmot)
2x Phycita roborella (eikenlichtmot)
 
- Sphingidae (pijlstaarten):
6x Deilephila elpenor (groot avondrood)
20x Deilephila porcellus (klein avondrood)
3x Laothoe populi (populierenpijlstaart)
5x Sphinx pinastri (dennenpijlstaart)
 
- Tortricidae (bladrollers):
6x Agapeta hamana (distelbladroller)
10x Aleimma loeflingiana (zonnesproetbladroller)
3x Ancylis achatana (dwarsstreephaakbladroller)
1x Archips crataegana (meidoornbladroller)
1x Archips oporana (fraaie dennenbladroller)
9x Archips podana (grote appelbladroller)
4x Archips xylosteana (gevlamde bladroller)
8x Celypha lacunana (brandnetelbladroller)
9x Celypha striana (paardenbloembladroller)
1x Choristoneura hebenstreitella (reuzenbladroller)
4x Cnephasia spec.
2x Cydia fagiglandana (beukenspiegelmot)
2x Eucosma spec.

  • 1x ♂ Eucosma balatonana (bitterkruidknoopvlekje) - PRE.SW.2059.18.M.TEL.5

10x Hedya nubiferana (gewone witvlakbladroller)
2x Hedya pruniana (pruimwitvlakbladroller)
12x Lathronympha strigana (hertshooibladroller)
1x ♂ Notocelia tetragonana - PRE.SW.2060.18.M.TEL.6
2x Notocelia uddmanniana (bramenbladroller)
7x Orthotaenia undulana (woudbladroller)
17x Pandemis cerasana (kersenbladroller)
1x Piniphila bifasciana (tweebandbladroller)
1x Ptycholoma lecheana (koraalbladroller)
53x Tortrix viridana (groene eikenbladroller)
 
- Yponomeutidae (spinselmotten):
4x Swammerdamia spec.
 
De nachtvangst werd beëindigd om 05:30 bij een temperatuur van slechts 10 °C. Naast fris was het zeer mistig.

Sfeer - Tellin ~ Les Pairées Ouest - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Tellin ~ Les Pairées Ouest - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Tellin ~ Les Pairées Ouest - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Tellin ~ Les Pairées Ouest - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Tellin ~ Les Pairées Ouest - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Tellin ~ Les Pairées Ouest - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Tellin ~ Les Pairées Ouest - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Tellin ~ Les Pairées Ouest - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Tellin ~ Tienne des Vignes - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Tellin ~ Les Pairées Ouest - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Chamaesphecia empiformis op feromoon. ICH. - Tellin ~ Les Pairées Ouest - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Chamaesphecia empiformis op feromoon. ICH. - Tellin ~ Les Pairées Ouest - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Chamaesphecia empiformis op feromoon. ICH. - Tellin ~ Les Pairées Ouest - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Synanthedon vespiformis op feromoon. VES. - Tellin ~ Les Pairées Ouest - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Synanthedon andrenaeformis op feromoon. ICH. - Tellin ~ Les Pairées Ouest - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Coenonympha arcania - Tellin ~ Les Pairées Ouest - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Argynnis aglaja - Tellin ~ Les Pairées Ouest - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Argynnis aglaja - Tellin ~ Les Pairées Ouest - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Melitaea diamina - Tellin ~ Les Pairées Ouest - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Tellin ~ Tienne des Vignes - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Tellin ~ Tienne des Vignes - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Tellin ~ Tienne des Vignes - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Tellin ~ Tienne des Vignes - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Tellin ~ Tienne des Vignes - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Coleophora kuehnella op Quercus robur (zomereik) - Tellin ~ Tienne des Vignes - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Coleophora ibipennella op Quercus robur (zomereik) - Tellin ~ Tienne des Vignes - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Coleophora currucipennella op Quercus robur (zomereik) - Tellin ~ Tienne des Vignes - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Cucullia verbasci op Verbscum thapsus (koningskaars) - Tellin ~ Tienne des Vignes - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Brenthis daphne - Tellin ~ Tienne des Vignes - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Satyrium pruni - Tellin ~ Tienne des Vignes - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Tellin ~ Tienne des Vignes - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Tellin ~ Tienne des Vignes - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Sfeer - Tellin ~ Tienne des Vignes - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Cidaria fulvata - Tellin ~ Tienne des Vignes - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Hypochalcia ahenella - Tellin ~ Tienne des Vignes - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Acleris bergmanniana - Tellin ~ Tienne des Vignes - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Apamea lithoxylaea - Tellin ~ Tienne des Vignes - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Odonestis pruni - Tellin ~ Tienne des Vignes - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Gastropacha quercifolia - Tellin ~ Tienne des Vignes - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Arctia villica - Tellin ~ Tienne des Vignes - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Cerura erminia - Tellin ~ Tienne des Vignes - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Diacrisia sannio - Tellin ~ Tienne des Vignes - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Hoplodrina respersa - Tellin ~ Tienne des Vignes - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Apamea sublustris - Tellin ~ Tienne des Vignes - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert
Arctornis l-nigrum - Tellin ~ Tienne des Vignes - Lux. 02-06-2018 ©Steve Wullaert